ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Церковний календар на грудень 2024: нові дати свят

Суспільство 17:50 - 18 листопада 2024

Церковний календар на грудень

Церковний календар на грудень 2024: нові дати свят

Церковний календар на грудень 2024 року: нові дати свят / Фото: Freepik

Грудень - особливий місяць року. Останній місяць, що завершує рік, для багатьох - символічний і підсумковий. Мабуть, традиція підбивати підсумки, як минув рік, з'явилася не випадково: багаторічна традиція підбивати, наприклад, підсумки роботи «перекинулася» і на повсякденне життя.

Але грудень - це й очікування свята. Радісна, святкова атмосфера допомагає відволіктися від повсякденної рутини, поточних негараздів, негараздів і життєвих проблем. Коли рідні та близькі збираються за спільним столом - можна хоча б на деякий час дозволити собі з головою зануритися у святкову атмосферу. Теплі щирі розмови і дружня атмосфера - це ті найрадісніші моменти, яких так чекаєш цілий рік.

Уявіть собі, що грудень - це не тільки Різдво або Новий Рік. Пропонуємо познайомитися з повним календарем церковних свят на останній місяць року, що минає, 2024 року і нагадуємо, що День святого Миколая тепер святкуємо 6 грудня, а Щедрий вечір - 31 грудня, з огляду на нещодавній перехід на Новоюліанський календар.

Перехід на Новоюліанський календар

Які свята відзначають в Україні за Новоюліанським календарем / Фото: Freepik

1 вересня 2024 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на «новий стиль» для нерухомих свят, зберігаючи, тим не менш, чинну Пасхалію. Що це означає?

Перехід на Новоюліанський календар був затверджений Архієрейським собором ПЦУ і схвалений помісним собором церкви. Новоюліанським цей календар став називатися тому, що відбувся перехід від Юліанського календаря без змін у святкуванні Великодня. Цим новим календарем церковних свят уже користуються православні церкви Європи: Константинопольська, Грецька, Румунська, Польська.

Тепер - найважливіше. У зв'язку з переходом на Новоюліанський календар, найважливіші релігійні свята, не враховуючи Великодня (який вираховується завжди особливим чином), відзначатимуться так:

  • Різдво Христове - 25 грудня замість 7 січня.
  • День святого Миколая - 6 грудня замість 19 грудня.
  • Хрещення - 6 січня замість 19 січня.
  • Покров Пресвятої Богородиці - 1 жовтня.

У зв'язку з цим відбулися зміни і в датах інших свят грудня.

Головні церковні свята в грудні 2024 року

Церковні свята грудня в Україні / Фото: Freepik

6 грудня - Святого Миколая Чудотворця, архієпископа Мир Лікійських.

День Святого Миколая Чудотворця відкриває низку зимових свят. У наше життя входить у цей день загальна атмосфера урочистості, деякої чудесної таємничості, очікування подарунків і крапельки чарівництва. Святий Миколай, Миколай Угодник, Миколай Чудотворець - покровитель знедолених, сиріт, мандрівників, мореплавців. Чудеса, створені за життя Святим Миколаєм, визнає православна, католицька, а також англіканська та лютеранська церкви. Саме тому свято значуще і шановане.

До Святого Миколая звертаються за заступництвом і захистом, вважається також захисником дітей. Головною традицією цього свята став звичай приносити подарунки дітям, ще в XVI столітті в Північній Німеччині та Нідерландах дітям почали дарувати солодкі будочки та пригощати яблуками. Діти з нетерпінням очікують смачних подарунків під подушкою в цей прекрасний день.

9 грудня - непорочне Зачаття святою Анною Пресвятої Богородиці.

Одного разу, побачивши серед гілок лаврового дерева гніздо з пташенятами, які ледве оперилися, Анна, донька священика Матафана, яка жила в Назареті Галілейському, почала молитися за немовля, пообіцявши принести Богові в дар народжене дитя. І тут же Ангел Божий сповістив їй, що в неї незабаром народиться дочка на ім'я Марія, через Яку благословляться всі племена світу.

До трирічного віку Пресвята Марія жила в домі своїх батьків, а потім урочисто була приведена батьками святими Іоакимом і Анною до храму Господнього, де виховувалася до повноліття.

Церква завжди згадує день чудесного Зачаття Пресвятої Діви Марії праведною Анною.

25 грудня - Різдво Христове.

Велике і світле свято для всіх християн. Цей день належить до числа господських двунадесятих свят, тобто до 12 головних християнських урочистостей, і за значимістю поступається тільки Воскресінню.

Цього дня закінчується Різдвяний піст і починаються так звані Святки. До Різдва готують житло, прибирають його, прикрашають, обов'язково накривають великий святковий стіл, де збирають усіх своїх рідних.

31 грудня - Святих і Праведних Йосипа Обручника, Давида царя і Якова, по плоті брата Господнього; преподобної Меланії Римлянки.

Цей день - день пам'яті святих угодників Божих Йосипа Обручника, Давида царя і Якова, по плоті брата Господнього; преподобної Меланії Римлянки.

Цього дня настає Щедрий вечір - переддень Нового року. Назва свята говорить сама за себе. Цього дня прийнято не скупитися, бути щедрим, а ввечері слід накрити багатий святковий стіл.

Традиціями цього свята стали народні гуляння, що відзначаються з особливим розмахом, а також Щедра кутя. Цей вечір не можна проводити на самоті, обов'язково приходити один до одного в гості, ділитися частуваннями та святковим настроєм.

Церковний календар на грудень 2024 року за "новим стилем"

Церковний календар 2024 року / Фото: Freepik

А тепер пропонуємо вам календар церковних свят на весь грудень за Новоюліанським календарем.

1 грудня - пророка Наума;

2 грудня - пророка Авакума;

3 грудня - пророка Софонія, преподобного Іоанна Мовчальника;

4 грудня - великомучениці Варвари, преподобного Іоанна Дамаскіна;

5 грудня - преподобного Сави Освяченого;

6 грудня - святого Миколая Чудотворця, архієпископа Мир Лікійських;

7 грудня - День Амвросія Медіоланського;

8 грудня - преподобного Патапія Фівського;

9 грудня - непорочне Зачаття святою Анною Пресвятої Богородиці;

10 грудня - мучеників Міни, Єрмогена і Євграфа;

11 грудня - преподобного Даниїла Столбника;

12 грудня - святого Спиридона, єпископа Тримітійського.

13 грудня - мучеників Євстратія, Євгенія, Авксентія та Ореста;

14 грудня - мучеників Тирса, Левкія, Филимона, Аполлонія, Калініка;

15 грудня - преподобного Павла, святителя Стефана і мученика Елевтерія;

16 грудня - святого Огія;

17 грудня - пророка Даниїла та Ананії, Азарії та Мисаїла;

18 грудня - мученика Севастіана та інших;

19 грудня - мученика Боніфатія;

20 грудня - священномученика Ігнатія Богоносця;

21 грудня - мучениці Юліанії;

22 грудня - великомучениці Анастасії;

23 грудня - десять мучеників у Криті;

24 грудня - вечір Різдва Христового; преподобномучениці Євгенії;

25 грудня - Різдво Христове;

26 грудня - Собор Пресвятої Богородиці; священномученика Євтимія, єпископа Сардейського;

27 грудня - святого апостола, первомученика й архідиякона Стефана;

28 грудня - святих мучеників 20 тисяч, спалених у Нікомидії;

29 грудня - святих дітей, за Христа вбитих у Віфлеємі; преподобного Маркелла, ігумена обителі Невсипущих;

30 грудня - мучениці Анісії;

31 грудня - святих і праведних Йосипа Обручника, Давида царя і Якова, по плоті брата Господнього; преподобної Меланії Римлянки.

Не пропустіть можливості зібратися з близькими за святковим столом, щоб подарувати один одному трохи тепла, радості та щасливих моментів, що запам'ятовуються.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин