Як росія намагається привласнити досягнення української культури: гравер Леонтій Тарасович
росія намагається видати представника українського бароко за свого гравера

Гравер Леонтій Тарасович/Фото: ТГ ЦПД
Протягом тривалого часу росія намагається привласнити діячів української науки та культури, які не мають жодного стосунку до цієї країни. Одним з найбільш яскравих прикладів цього є легендарний український гравер і видатний представник українського бароко – Леонтій Тарасевич.
Деталі
Попри те, що Леонтій Тарасевич прожив кілька років у москві, російські пропагандисти часто називають його "російським гравером". Проте левова частка його творчої діяльності була зосереджена в Києві, де він працював та залишив значний слід у мистецтві. Мало того, білоруський народ також має право вважати Тарасевича частиною власної культурної спадщини.
Леонтій Тарасевич є яскравим представником мистецтва українського бароко, і його творчість значно випереджала рівень тогочасного російського мистецтва. У росії на той час не існувало жодної подібної школи чи напрямку, що свідчить про унікальність і значущість його роботи для української культури.
Що відомо про Леонтія Тарасевича
Він видатний український гравер і художник епохи бароко, що здобув популярність завдяки своїм роботам в галузі графіки та іконографії. Народився, ймовірно, в середині XVII століття в Україні, точні дати його народження та смерті залишаються невідомими.
Тарасевич вважається одним із найбільш яскравих представників українського бароко в мистецтві. Його роботи відзначаються складною композицією, високою майстерністю виконання та глибоким емоційним змістом, що стало характерним для українського бароко. Він працював у різних техніках, зокрема в гравюрі, створюючи ілюстрації до книжок, релігійні образи, а також працював над оформленням різноманітних текстів.
Однією з найбільш відомих робіт Тарасевича є серія гравюр до “Біблії” (протягом 1695–1702 років), які вважаються шедевром української графіки. Його гравюри поєднували в собі елементи як української, так і європейської мистецької традиції, що було характерно для культури того часу. Тарасевич створював роботи, в яких поєднувалися релігійні та світські мотиви, і він зробив великий внесок у розвиток української книжкової графіки та гравюри.
Раніше ми писали, як росія намагається присвоїти собі здобутки української культури: іконописець Аліпій Печерський.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!