Адвент від DeepState: Книга — Чорний ворон. Залишенець
Моссад. Найвидатніші операції ізраїльської розвідки

Вища вірність. Правда, брехня і лідерство
Цього грудня команда DeepState продовжує свою традицію з цікавими Адвентами — постами, які щодня до 25-го грудня будуть виходити під єдиною тематикою.
Деталі
Минулого року список складався з фільмів, який за відгуками юзерам дуже сподобався. Цьогоріч команда зробить подібний, але з книгами.
...Ми знаємо, що існує дуже багато цікавих книжок і, на жаль, їх всі не помістиш в список 25-ти днів. Але ми постараємося висвітлити такі, які вам сподобаються, а ви в коментарях доповнюйте список своїми.
Адвент. Книга. День 8 — Чорний ворон. Залишенець. ( Василь Шкляр)
Історичний роман відомого українського письменника про боротьбу повстанців Холодного Яру проти комуністичних псів, які прийшли на українську землю з окупацією та терором.
1921 року долю чотирилітньої війни, яку росія розв'язала проти Української Народної Республіки, було вирішено на користь загарбника. Армія УНР опинилася інтернованою за колючим дротом колишніх польських союзників. Однак збройна боротьба ще роками тривала майже на всіх теренах України. Відчайдушний опір російським окупантам чинили повстанці Холодного Яру. На їхньому чорному бойовому прапорі був напис: "Воля України або смерть"
Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб убити у пам'яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.
Під проводом різних отаманів холодноярські повстанці борються з більшовицькою армією. Головним героєм роману виступає один з останніх отаманів Холодного Яру, «залишенець» Чорний Ворон — обдарований військовий керівник, який не дає спокою московській заразі до останнього подиху.
Адвент. Книга. День 7 — Моссад. Найвидатніші операції ізраїльської розвідки. ( Міхаель Бар-Зохар, Ніссім Мішаль)
Третьою популярною книгою після серії робіт Френка Фіґлузі та Джеймса Комі є авторство відомого ізраїльського історика Міхаеля Бар-Зохара і провідного ізраїльського журналіста Ніссіма Мішаля про одну з найсекретніших та найефективніших служб світу — "Моссад".
Ім'я директора "Моссаду" стало публічно відомим лише в 1996 році. Службу тоді очолив Дані Ятом, родом з Чернігівщини. Про операції розвідки, що безпосередньо підпорядковується прем'єр-міністрові Ізраїлю і більше нічим та ніким не регулюється, мало хто знає не тільки в Україні, а й у світі. А загальнодоступне здебільшого базується на домислах або навмисних чи ненавмисних витоках інформації. Операції "Моссаду", про які розповіли автори набули всесвітнього резонансу. Їхніми джерелами були не лише офіційні дані, а й інформація від самих агентів розвідки та політичних фігур найвищого рівня.
Вивезення з Аргентини відповідального за "остаточне вирішення єврейського питання" Адольфа Айхмана; проведення операції "Гнів Божий" з ліквідації учасників організації "Чорний вересень", яка влаштувала теракт на Олімпійських іграх у Мюнхені; знищення сирійського ядерного об'єкта; убивство ключових іранських учених-ядерників і багато іншого. Чимало операцій проведено під керівництвом вихідців з України, які очолювали "Моссад" загалом 24 роки упродовж його більше ніж 70-ти річної історії.
Адвент. Книга. День 6 — Вища вірність. Правда, брехня і лідерство (Джеймс Комі)
Після книги Френка Фіґлузі, команда DeepState наступною публікує роботу колишнього директора Федерального бюро розслідувань, який поставив свої принципи та принципи роботи бюро вище за вимоги Дональда Трампа, за що був зі скандалом звільнений.
Скандал зі звільнення Джеймса Комі був дуже гучним в політичному житті США. Як відомо, вже за каденції Трампа, продовжуючи виконувати повноваження директора відомства, ФБР вело розслідування фактів втручання московії у президентські вибори США 2016 року. Очевидно, що Трампу це не сподобалося і він натякав на припиненні розслідування. Хоча Трамп і заперечував вказані факти, але Комі це підтвердив під час публічних слухань сенатського комітету з розвідки і в книзі. Цікавий факт, що з приходом Трампа порушилися всі принципи взаємодії очільника відомства і президента, адже Дональд запрошував на приватні візити директора ФБР, що в принципі було неправильним і недоречним. Подібні втручання тодішній президент у різні гілки влади перетворив на традицію. Комі став "палкою в колесах" президентського життя Трампа, який скористався моментом, зокрема, згадавши "невдалий" процес розслідування Комі щодо електронного листування Гілларі Кінтон і звільнив його. Допоміг тоді в цьому і прокурор США, який був більш лояльний до президента і надав відповідні рекомендації щодо Джеймса.
Це було неочікувано для багатьох, що продовжило політичні баталії. До речі, вже згаданий Френка Фіґлузі віднісся з критикою до дій Комі у певних розслідуваннях ФБР.
Джеймс Комі очолював ФБР майже п'ять років, був безпосередньо причетний до найгучніших розслідувань відомства: боротьба з мафією, російський слід у виборчій кампанії Трампа, недбалість Гілларі Клінтон при роботі з таємною інформацією і багато інших епізодів того сорту, що користується популярністю голлівудських сценаристів.
В книзі Комі підсумовує двадцять років роботи на державній службі: згадує резонансні події новітньої політичної історії, ділиться досвідом, розмірковує про етичне лідерство, патріотизм і тонке мистецтво керувати державою.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!