Як зберегти шкіру зволоженою та сяючою цієї зими
Час піклуватися про шкіру більше

Як зберегти шкіру зволоженою та сяючою цієї зими / Фото: Freepik
Холодна погода може бути суворою для нашої шкіри. Низька вологість як на вулиці, так і в приміщенні - коли опалювальні системи наших будинків зменшують вологість у житловому просторі - може спричинити відчуття сухості, лущення та подразнення шкіри. Для мільйонів людей, які живуть з дерматологічними захворюваннями, холодний клімат особливо важкий для шкіри.
З настанням зими важливо скоригувати свої процедури догляду за шкірою, щоб пристосувати їх до більш сухих умов. Ось поради дерматолога про те, як зберегти шкіру зволоженою та здоровою при зниженні температури.
Оновіть свій догляд за шкірою
Подумайте про зміну засобів догляду за шкірою зі зміною сезону. Це може означати заміну легкого зволожуючого крему на більш густий, кремової консистенції.
Крім того, подумайте про зміну режиму вмивання обличчя: людям з особливо чутливою сухою шкірою варто обирати очищувальні засоби на основі крему або олії, а не гелю, щоб запобігти надмірному змиванню натуральних олій. Дехто навіть може вважати ефективним взагалі обмежити використання очищувальних засобів. Ви можете залишити мило на ніч, а вранці просто сполоснути обличчя водою.
Знайте найкращі зволожуючі інгредієнти
Купуючи зимові засоби для догляду за шкірою, зміцнюйте шкіру за допомогою керамідів або жирних кислот, які зв'язують клітини шкіри разом, утворюючи шкірний бар'єр. Зволожувачі - речовини, які можуть притягувати воду з навколишнього середовища і з глибини шкіри - відомі своїми зволожуючими властивостями. Обирайте такі інгредієнти, як гіалуронова кислота та гліцерин.
Тим часом, оклюзійні засоби можуть допомогти шкірі утримувати вологу, утворюючи захисний фізичний бар'єр - наприклад, вазелін і масло ши. Загалом, у зимові місяці ваш зволожуючий крем повинен бути густішим, з більш оклюзійними властивостями, щоб допомогти утримати вологу, ніж у спекотні, вологі літні місяці.
Люди з чутливою шкірою також повинні використовувати креми без ароматизаторів. Обмеження інгредієнтів може бути особливо корисним для екземи або чутливого типу шкіри, оскільки вони більш схильні до алергічних реакцій.
Захистіть свій шкірний бар'єр
Підтримання зволоженого кольору обличчя виходить за рамки того, якими продуктами ми користуємося. Невеликі зміни у способі життя взимку також можуть допомогти боротися з подразненням шкіри. Носіть рукавички на вулиці в холодну пору року. Пара гумових рукавичок захистить ваші руки, коли ви миєте посуд. І кожного разу, коли ви миєте руки, зволожуйте їх після цього - це може запобігти появі сухої, потрісканої шкіри. У душі не використовуйте занадто гарячу або занадто холодну воду. Після купання, поки шкіра ще волога, зволожуйте її, щоб зберегти вологу.
Оскільки системи опалення в приміщеннях висушують наші будинки, варто придбати зволожувач повітря, щоб пом'якшити його вплив. І якщо ви відчуваєте, що ваша шкіра збуджена, навіть якщо в минулі роки холодна погода не викликала у вас занепокоєння, не панікуйте. Це природно, що з віком наші шкірні бар'єри слабшають, що робить нас більш вразливими до подразнень. Ці сезонні зміни в догляді за шкірою можуть бути особливо корисними для зрілого типу шкіри. «Нерідко люди, які ніколи не мали жодних проблем зі шкірою, згодом стикаються із сухістю або зимовим свербінням.
Нещодавно ми розповідали, які зміни треба зробити в макіяжі після 40 років.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!