ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

"Пакунок пораненого" почнуть видавати військовим у 2025 році

Суспільство 14:34 - 02 січня 2025

Кожен четвертий, хто звернувся до рекрутингових центрів української армії, проходить відбір на військову службу

Міноборони: концепція трансформації військової освіти України - стратегічний план до 2032 року

Міноборони: концепція трансформації військової освіти України - стратегічний план до 2032 року

У рамках підтримки військових у Збройних силах України почнуть видавати "Пакунок пораненого" у 2025 році, повідомив заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.

Деталі

...Важливо, щоб військові, ветерани та новобранці відчували постійну підтримку держави - як під час служби, так і після її завершення. Серед конкретних прикладів такої підтримки - "Пакунок пораненого", який почнуть видавати військовим у 2025 році, - сказав він в інтерв'ю АрміяInform.

За словами Мельника, також триває робота над розробкою адаптивного одягу для поранених військових і спеціалізованого одягу для жінок-військовослужбовців, що забезпечить зручність і функціональність.

Ще один важливий напрям, як зазначив заступник міністра, покращення системи харчування та впровадження додаткових фінансових стимулів для військових, що підвищить мотивацію і покращить умови служби.

...Ці ініціативи є лише частиною системних змін, які ми плануємо реалізувати. Вони покликані не лише підтримати наших військових сьогодні, але й створити основу для їхнього захисту, розвитку та впевненого майбутнього, - додав бригадний генерал юстиції.

Центри рекрутингу української армії за 10 місяців роботи проконсультували понад 32 тисячі громадян, і кожен четвертий із них уже проходить відбір на військову службу.

...Станом на зараз в Україні вже відкрито 47 центрів рекрутингу української армії. Це лише початок, і в 2025 році ця мережа продовжить розширюватися", - сказав він.

Мельник зазначив, що за 10 місяців роботи ці центри проконсультували понад 32 тисячі громадян, і кожен четвертий із них уже проходить відбір на військову службу.

...Важливим показником є те, що 20% кандидатів – жінки, - додав заступник міністра.

Він зазначив, що головна перевага вступу через рекрутинговий центр - можливість обрати спеціальність, яка відповідає здібностям і бажанням кандидата, а також отримати розширений пакет пільг і соціальних гарантій, які поширюються і на членів сімей військовослужбовця.

Крім цього, діють центри рекрутингу Збройних сил України.

Як зазначив Мельник, наразі створено п'ять спеціалізованих центрів рекрутингу в різних видах Збройних сил: Сухопутні війська, Військово-Морські сили, Десантно-штурмові війська, Сили спецоперацій і Сили територіальної оборони.

...Ще один центр формується в Силах безпілотних систем. Ці структури активно набувають необхідних спроможностей і комплектуються кваліфікованими фахівцями. Найближчим часом ми побачимо їхню ефективну роботу на практиці, - наголосили в Міноборони.

За словами Мельника, додатково можливості командирів бойових частин було розширено для самостійного відбору кандидатів на військову службу. В окремих бойових частинах уже працюють власні рекрутингові підрозділи, які демонструють ефективність залучення мотивованих військових.

На рівні Міністерства оборони та Генерального штабу створено відповідні структурні підрозділи, що опікуються координацією та спрямуванням рекрутингової діяльності у всій країні.

Концепція трансформації військової освіти України - це стратегічний план до 2032 року, що містить у собі системний підхід до навчання, впровадження найкращих світових практик.

...Концепція трансформації військової освіти України - це стратегічний план до 2032 року. Він включає системний підхід до навчання, впровадження найкращих світових практик і тісну співпрацю з іншими державними органами та міжнародними партнерами, - сказав він.

За словами заступника міністра, ця реформа - не просто оновлення стандартів, а інвестиція в майбутнє української армії, яка зможе ефективно відповідати на сучасні виклики та забезпечувати національну безпеку.

Зокрема, у Міноборони розповіли, що одним із ключових інструментів трансформації є програма DEEP (Defence Education Enhancement Programme), яка працює в Україні вже понад 10 років. Завдяки цій програмі українські військові навчальні заклади отримали доступ до передових західних методик та освітніх технологій.

Мельник зазначив, що основні досягнення за цим напрямом: удосконалено понад 200 освітніх програм; навчання пройшли понад 15 000 українських військових; розвинуто симуляційні тренування, що дають змогу відпрацьовувати складні сценарії в безпечному середовищі; збільшено терміни навчання для ключових спеціальностей: снайперів, операторів дронів, зенітників.

...Окрему увагу приділено підготовці військових пілотів. Процес отримання курсантами свідоцтв приватного пілота був оптимізований, що дозволяє зменшити терміни підготовки пілотів на F-16 майже на три місяці. Це забезпечує важливу оперативну перевагу в повітрі, - наголосив Мельник.

За його словами, одна з головних цілей військової освіти - виховання нового покоління військових лідерів, здатних ухвалювати ефективні рішення в найскладніших умовах і вести свої підрозділи до перемоги.

...Цей підхід особливо стосується офіцерів і сержантів, які є ключовою ланкою у Збройних силах, - додав заступник міністра.

Презентована єдина інформаційна платформа "На зв'язку".

Джерело: armyinform

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин