ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Понад 3 тис морських піхотинців вважаються зниклими безвісти або перебувають у полоні – КШППВ

Суспільство 13:07 - 09 січня 2025

505 морських піхотинців вдалося повернути з російського полону з початку повномасштабного вторгнення

Понад 3 тис морських піхотинців вважаються зниклими безвісти або перебувають у полоні – КШППВ

Понад 3 тис морських піхотинців вважаються зниклими безвісти або перебувають у полоні/Фото: UkraineMediaCenterKyiv

На сьогодні понад три тисячі українських морських піхотинців мають статус зниклих безвісти або, за різними даними, перебувають у ворожому полоні. Про це під час пресконференції в Медіацентрі Україна повідомив представник Координаційного штабу Богдан Охріменко.

Деталі

Маємо зважати, що та кількість морських піхотинців, які ще зараз мають статус безвісти зниклих, полон, підтверджений МКЧХ, чи полон, підтверджений іншими джерелами, понад три тисячі осіб, – зазначив він.

З початку повномасштабного вторгнення з російського полону вдалося визволити 505 морських піхотинців.

Завдяки роботі Координаційного штабу, всіх дотичних структур під головуванням Кирила Буданова, за весь час ми змогли повернути 505 морських піхотинців з різних напрямків, в тому числі велика частина це Маріуполь, – додав він.

Одним із дієвих дипломатичних рішень щодо отримання інформації про військовополонених та їх визволення може стати супровід держави-покровительки. Хоч наразі держави-покровительки в України немає, однак активна робота над цим триває. На цьому під час пресконференції наголосив Богдан Чумак, радник департаменту міжнародного права МЗС.

Серед дипломатичних шляхів, на нашу думку, найбільш ефективним є держава-покровителька, яка наразі відсутня в України. Але ми продовжуємо роботу над цим і сподіваємося, що ті плоди роботи, особливо останні місяці 2024 року під керівництвом Міністра закордонних справ Андрія Сибіги врешті-решт дадуть позитивний результат, і в України буде держава-покровителька, – зазначив Богдан Чумак.

Супровід держави-покровительки, за його словами, дозволить Україні отримати функціонал, передбачений Женевськими конвенціями. Зокрема йдеться про можливість відвідування представниками держави-покровительки місць утримання, отримання інформації про умови перебування, стан здоровʼя військовополонених, можливість представників держави-покровительки щодо відвідування судових засідань та сприяння адвокації на псевдосудах над українцями.

Залучення держави покровительки, пояснив Богдан Чумак, дозволить створити також творити можливість для подальшого посередництва щодо репатріації важкопоранених та тяжкохворих військовополонених і загалом створити ще одну можливість для здійснення ефективного обміну та звільнення військовополонених.

Нагадаємо, що Омбудсман звернувся до членів сімей військовополонених і зниклих безвісти.

Джерело: Media Center Ukraine

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин