"Дамо по мордоРУ": яку роль для української культури відігравали російські концерти та фестивалі
Концерти та фестивалі на кшталт "Пєсні года", "Славянського базара" чи "Голубих огоньков" мали на меті поєднати "всесоюзне пісенне розмаїття" та відверте домінування російськомовних пісень

Яку роль для української культури відігравали російські концерти та фестивалі
"Червона рута", "Ой летіли дикі гуси", "Водограй" – ці та чимало інших українських пісень стали свого часу всесоюзними хітами. Однак російські фестивалі та концерти мали на меті принизити ці доробки і водночас возвеличити російськомовні.
Деталі
Яку роль при цьому відводили таким безумовним шедеврам і яка доля чекала головного хіт-мейкера 70-х В. Івасюка – саме це характеризує совєцький режим з дуже цинічної точки зору.
Концерти та фестивалі на кшталт "Пєсні года", "Славянського базара" чи "Голубих огоньков" мали на меті поєднати "всесоюзне пісенне розмаїття" та відверте домінування російськомовних пісень, зокрема у виконанні українців. Але чому "мали"? І зараз, у сучасній росії, так само цинічно використовують естраду та запроданців у власних цілях, – йдеться у повідомленні ЦПД
Про те, як саме, і яку роль у цьому відіграє таїсія повалій – говорять заступниця керівника ЦПД Аліна Алєксєєва та соціолог культури Богдан-Олег Горобчук.
Тридцять другий випуск подкасту "Дамо по мордоРУ" вже доступний до перегляду.
Раніше ми писали: Чому росіянам так легко поширювати пропаганду на Близькому Сході?
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!