7 порад, як у квартирі створити сприятливу атмосферу
Зібрали топові поради, які створять у домі корисну для психіки атмосферу

Як створити сприятливу обстановку у квартирі / Фото: Getty Images
Сьогодні поговоримо про те, якими інтер'єрними рішеннями можна створити атмосферу затишку і спокою у вашій оселі. Адже в нинішньому метушливому світі, який постійно прискорюється, так важливо мати хоча б невеличкий куточок, де час буде плинути розмірено, де ви перебуватимете в почуттях захищеності та максимального комфорту, а де ж створити такий куточок, якщо не у себе вдома?
Удома ви маєте насамперед відпочивати, розслаблятися, приходячи до тями ввечері після робочого дня, або готуючись до нового дня вранці, відразу після пробудження. Домашня обстановка не повинна вас напружувати, або - більше того - пригнічувати чи дратувати, адже вдома ви маєте відновлюватися і заряджатися виключно позитивною енергією.
Якщо ви вважаєте, що обстановка у вашій оселі далека від ідеальної, ми розповімо вам, що можна змінити в інтер'єрі, щоб атмосфера у вашій домашній оселі стала максимально спокійною та такою, що спонукає до релаксації.
1. Максимум природного освітлення

Кожен дизайнер знає, що правильне освітлення дуже важливе для формування затишного простору у вас вдома. Якщо вам пощастило стати володарем квартири з панорамними вікнами - тоді вам можна не перейматися щодо освітлення у вашій оселі.
Однак, більшість будинків і квартир має стандартний розмір вікна, і не можна сказати, що крізь таке вікно до вас в оселю стане проникати занадто багато світла. Зрозуміло, потрібно враховувати безліч факторів, що впливають на природне освітлення. Наприклад, важливо, на який бік світу виходять ваші вікна.
Якщо у вас східне вікно - сонце завжди заглядатиме до вас у кімнату в першій половині дня і будитиме вас уранці. Якщо ви не звикли вставати регулярно по сонцю - доведеться запастися шторами блекаут, але можна взяти тканину, яка, наприклад, поглинатиме не 90%, а 60-70% світла, продумайте, щоб ваші штори за потреби добре відчинялися та впускали в дім світло, коли ви не спите. Віддайте перевагу світлим шторам, вони теж бувають блекаут.
Крізь західне вікно сонце потраплятиме до вас у другій половині дня і на заході сонця. Достатньо всього двох годин на день, коли ваша кімната буде освітлена природним сонячним освітленням, щоб ви почувалися добре.
Якщо ваше вікно на південній стороні - можете не турбуватися - сонце буде на вашому боці завжди, практично від заходу до світанку. У таких кімнатах крім штор блекаут непогано обзавестися римською шторою або жалюзі, щоб легко регулювати кількість світла, що потрапляє у вашу кімнату.
У разі виходу вікон на північ вам доведеться подбати про те, щоб у вашій оселі було якомога більше поверхонь, що відбивають світло, адже в такому разі сонячного світла в кімнаті буде небагато. Це можуть бути як дзеркала, так і дзеркальні поверхні, а також блискучі або лакові елементи декору.
Запам'ятайте, що відсутність сонячного світла в оселі згубно позначається на вашому здоров'ї та самопочутті. Природно освітлена кімната підвищує продуктивність праці, добре впливає на фізичне здоров'я і психологічний стан людини, підвищує імунітет і знижує ризик депресій. Не захаращуйте підвіконня речами; там можуть "жити" рослини, можна обладнати зону відпочинку, якщо маємо справу з низьким і широким підвіконням, але тільки в жодному разі не захаращуйте джерело природного світла у вас вдома.
2. Світильники, люстри та торшери з регулюванням яскравості

Не менш важливим фактором, ніж велика кількість природного освітлення в просторі, є також правильна організація штучного освітлення. Воно знадобиться вам у похмурі дні та вечорами.
Мало того, що освітленням можна зонувати кімнату, але, окрім цього, ви маєте враховувати, що якщо вам потрібно налаштуватися на роботу чи прибирання приміщення, то вам знадобиться яскраве джерело світла, якщо ж ви хочете розслабитися і порелаксувати, то враховуйте, яким чином для цього зможете приглушити світло.
3. Світлі відтінки стін і стелі

Правильно обраний колір стін і стелі допоможе перетворити будь-яке житло. Час яскравих стін, шалених великих принтів, шпалер «під гобелен» на стінах і вражаючих абстракцій на стелі минув. Мало того, що яскраві кольори створюють так званий «візуальний шум», але ще вони здатні створювати напругу вашій нервовій системі.
Приміщення стане більш свіжим, легким, гармонійним, зможе налаштовувати на позитивні емоції, якщо стіни та стеля будуть білими або ж пастельними. Обирайте кольори природних, природних відтінків. Навіть зелений може бути спокійним і свіжим, а не кислотно-відразливим.
4. Яскраві акценти на підлозі

Так, килими деякий час було прийнято вважати «непотрібними пилозбірниками», але, зверніть увагу, що сучасний інтер'єр міцно вигнав килим зі стін, але ніхто не забороняє вам робити яскравий акцент на підлозі.
Це дозволить відчутно додати динамічності та контрастності вашій кімнаті. Оптимальними варіантами стануть килими з різнокольоровими малюнками. Ваша кімната випромінюватиме самобутній колорит і променистий настрій. Активно використовуються турецькі килими або малюнки в марокканському стилі.
Якщо ви категорично проти килима, виберіть яскравий паркет або кахель на підлогу, залишивши при цьому непомітні кольори на стінах і стелі.
5. Дерев'яні меблі

Дерев'яні меблі завжди виглядають дорого та вишукано. Добре заряджають світлом і позитивною енергією меблі, виконані з натуральної деревини світлих тонів. До того ж, вони не захаращують, і візуально розширюють простір навіть невеликої кімнати.
Приміщення, в якому багато натурального дерева, завжди матиме затишний, естетичний вигляд і, крім того, заспокійливо діятиме запах натурального дерева.
6. Використання натурального текстилю

Приблизно таку ж роль відіграє використання в інтер'єрних рішеннях виробів із натурального текстилю. Завжди використовуйте натуральні кольори та матеріали в спальні. Адже ліжко - це найпотаємніший куточок у домі. Щоб призначення спальні виконувалося в повному обсязі, необхідно створити острівець, що потопає в спокої, дарує естетичне задоволення і надає повноцінний відпочинок.
Гарний вигляд в інтер'єрі мають поєднання текстур, наприклад, можна поєднувати легкі, напівпрозорі штори з текстурними декоративними подушками або ж просту лляну чи бавовняну постільну білизну з масивними пледами грубої в'язки. Льон, бавовна і шовк завжди додають затишку і душевності в будь-який інтер'єр.
7. Багато рослинності

Багато рослинності у створенні затишку не буває. У цьому питанні просто не може бути перебору. Єдине, з чим потрібно рахуватися - горщики з квітами не повинні захаращувати простір і височіти всюди, де тільки можна.
А в іншому - рослини в будинку - це шматочок природи просто поруч із вами. А природа - це завжди відновлення сил, енергії, насичення киснем. Рослини виводять токсини і прикрашають будь-який інтер'єр. Зелений поєднується практично з будь-якими колірними рішеннями, подбайте про те, щоб вазони були, як то кажуть, "в тон".
Висновок
Пам'ятайте, що приємна атмосфера затишку у вашому домі - це складний пазл, і складається він завжди з безлічі, нерідко маленьких, деталей. Речі, якими ми себе оточуємо, які бачимо щодня - це наші емоції, і, звісно, не в речах щастя, але атмосфера в нашому домі завжди створює наше особливе самовідчуття. Якщо ви хочете, щоб у вашому домі панував спокій, оточуйте себе елементами декору, які вас надихають, створюють затишок і зберігають тепло.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!