ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Як вибрати пральну машину: ключові параметри

Суспільство 21:31 - 28 січня 2025

Розбираємо основні параметри, на які варто звернути увагу під час вибору пральної машини

Як вибрати пральну машину: ключові параметри

Як вибрати пральну машину / Фото: freepik

Не можна підходити до вибору пральної машини легковажно, адже ви обираєте її для всієї сім'ї та мінімум на кілька років, а то й на ціле десятиліття. Вона повинна вам вірно служити: радувати якісним пранням і відсутністю поломок. Крім того, щоб здійснити правильний вибір, необхідно врахувати ще чимало дрібних деталей, про це сьогодні і поговоримо.

Тип і розмір пральної машини

Тип і розмір пральної машини залежить насамперед від місця, де вона стоятиме. Найчастіше це або невелика ванна кімната, або кухня. Рідше пральна машина може розташовуватися в окремій, призначеній для цього, кімнаті. Як правило, тоді можна підібрати машину побільше. Обов'язково враховуйте, де буде розташовуватися злив у каналізацію.

За розміром пральна машина буває повнорозмірною 81-85 см, якщо місце дозволяє, краще віддати перевагу такій моделі. Якщо ви плануєте встановити машину під раковиною, обирайте компактнішу модель, висота якої не перевищує 65-70 см. У зовсім невеликих приміщеннях можна встановити вузьку машинку, ширина якої всього 33 см. Якщо ви підбираєте пральну машину на кухню, можете придбати вбудовану техніку, заздалегідь підготувавши нішу під час виготовлення кухонних меблів.

Універсальними вважаються пральні машини з фронтальним способом завантаження білизни. Вони зручні тим, що їх можна вбудувати, над ними можна розмістити раковину, поличку, сушильну машину, тільки потрібно врахувати місце для зручного відкриття дверцят. Зручність машинок з вертикальним завантаженням полягає в тому, що така машинка відкривається вгору, що дає можливість встановити техніку у вузьку "кишеню".

Обсяг завантаження білизни

Обираємо пральну машину за об'ємом завантаження білизни / Фото: freepik

Обсяг завантаження білизни безпосередньо залежить від розмірів пралки. Якщо ви обмежені її розмірами, то вам доведеться поставити таку машинку, розмір якої дозволяє ваше приміщення. Але якщо є варіанти, пропонуємо вам такі параметри для вибору розміру пральної машини:

  • 1 людина - машинка до 4 кг;
  • 2 - 3 людини - 4 - 6 кг;
  • 4 - 5 осіб - до 8 кг;
  • дуже велика сім'я - до 10 кг.

Оптимальний режим завантаження визначається тим, як часто і в яких обсягах ви зазвичай перете. Що більша машинка - то більше шансів, що ви зможете прати навіть ковдри і подушки. Врахуйте, що кілограми білизни, зазначені на машинці виробником - це кілограми мокрої, а не сухої білизни.

Особливості відсіків для пральних речовин

Найчастіше пральні машини комплектуються трьома відсіками: пральна речовина для попереднього прання, для основного прання і для полоскання. У перші два засипають, як правило, або сухий, або рідкий засіб, у третій - рідкий. Якщо ви користуєтеся гелем для прання, то в першому і другому відсіках має бути перегородка, як у третьому.

Є моделі пральних машин, які автоматично подають пральні засоби. Достатньо просто залити їх у ємності, завантажити речі та вибрати потрібну програму, а техніка сама буде поступово додавати необхідну кількість засобів на конкретних етапах прання, залежно від кількості та властивостей білизни. Головне - стежити за наявністю гелю і порошків у відсіках і вчасно їх поповнювати.

Тип двигуна і бака

Тип двигуна безпосередньо залежить від вашого бюджету, в який ви плануєте вкластися під час купівлі пральної машини. Кращим вважається інверторний двигун, у нього вищий ККД, якісніше віджимання білизни, малий знос, економне енергоспоживання і практично безшумна робота.

Моделі з колекторним двигуном більш доступні. Але технічні характеристики таких двигунів значно нижчі: ККД нижчий на 20%, віджимання білизни здійснюється на меншій швидкості, знос за рахунок наявності щіток - вищий. Зате їхня ціна нижча, і в разі поломки їх ремонтувати дешевше і простіше.

Важлива якість пральної машини - тип бака. Він буває суцільнолитий або розбірний. Головне, що може зноситися в баку - це підшипники. У розбірному баку їх легко замінити, а у випадку з суцільнолитим за такої поломки доведеться купувати цілий новий бак.

Міняти бак економічно невигідно, простіше купити нову машинку. Але останнім часом виробники все частіше роблять саме нерозбірні баки.

Якість прання та віджимання

Якість прання та віджиму в пральній машині / Фото: freepik

Клас прання показує якість, наскільки машинка добре відпирає речі, якість віджиму - наскільки добре віджимає. Усі сучасні моделі мають клас прання А і вище. І, якщо чесно, особливої різниці між А і А+++ немає. А ось принципова різниця за віджиманням є. За цим параметром можна визначити, наскільки добре машинка буде вичавлювати вироби і як довго вони потім будуть висихати після прання.

Класи віджиму пральних машин:

  • A - менше 45% вологості;
  • B - 45-54%;
  • C - 54-63%;
  • D - 63-72%.

Якість віджимання також можна зрозуміти і за максимальним числом обертів. До 800 обертів застосовується, як правило, для делікатних тканин, це «слабенька» машинка для домашнього користування. Техніка на 1000 обертів - це вже машинка для будь-яких завдань. Для великої родини потрібно дивитися модель 1200+ обертів.

Клас енергоспоживання і витрата води

Важливий параметр - клас енергоспоживання. Що вищий клас, то дорожча ціна машинки, але більша економія електроенергії. За енергоспоживанням пральні машинки діляться на такі класи:

  • А+++
  • А++
  • А+
  • А
  • В
  • С
  • D

Найдорожчі та найекономічніші - класу А+++.

Витрата води в середньому від 35 до 60 літрів. Деякі моделі витрачають до 100 літрів. Існує пряма залежність витрати води від об'єму завантажуваної білизни. Зрозуміло, що більший обсяг білизни, то більше на неї потрібно води.

Рівень шуму

Стандартний показник рівня шуму під час прання - до 55 дБ. Загалом, її майже не чути за зачинених дверей. Та й шумить вона, здебільшого, тільки під час віджимання. Важливо, щоб машинка була правильно встановлена, адже страшний не стільки шум, скільки знос деталей. Не перевантажуйте машинку, і тоді вона шумітиме менше.

Додаткові функції

Як правило, зараз майже всі машинки виконуються з дисплеєм, він може бути як звичайним, так і сенсорним, і управління може бути механічне або сенсорне. На дисплеї відображається програма і додаткові функції. Вивчіть, які є у моделі, і чи потрібні вони саме вам. Нерідко за не надто потрібну вам функцію модель може значно зростати в ціні, зважте всі «за» і «проти».

Важливою додатковою функцією, безсумнівно, є сушка. Незамінні такі машинки для сім'ї з маленькими дітьми, де доводиться часто прати і сушити речі. Крім того, актуальні для алергіків або людей, які не хочуть розвішувати речі на балконі і чекати, поки вони висохнуть.

Управління

Електронне управління просте і зрозуміле в експлуатації. Механічне управління поступово відходить у минуле, але, все ж, ще досить популярне, бо такі моделі комплектуються звичними усім кнопками і ручками. Коштують вони дешевше, і для деяких людей навіть зручніші в управлінні, оскільки розібратися тут набагато простіше.

Додаткові характеристики

Дивимося на додаткові характеристики / Фото: freepik

Важливою додатковою характеристикою будь-якої машини є захист від протікання. Адже чимало потопів для сусідів знизу влаштовували саме пральні машини. Захист від протікання - ваша страховка від потопу. Найвразливіші місця - корпус техніки та шланги, що подають/зливають воду, отримують підвищений захист.

Важлива функція для сімей з маленькими дітьми - захист від дітей, адже вони люблять натискати кнопочки і повертати важелі, і можуть «збити» налаштування прання.

Рекомендації щодо купівлі та використання

Обов'язково дивіться термін служби виробу і період гарантійного обслуговування. Сучасні моделі повинні бездоганно працювати при правильній експлуатації від 5 до 10 років. Замовте послугу встановлення машинки в тому магазині, де купуєте - як правило, ця послуга дає додаткові гарантії та сервісне обслуговування.

Запобіжні заходи під час роботи з пральною машиною

Щоб ваша машинка прослужила довго, не перевантажуйте її, встановлюйте на рівну поверхню, користуйтеся антивібраційними килимками. Періть тільки тими мийними засобами, які дозволені до використання в пральних машинах.

У разі несправностей - оперативно реагуйте на появу запаху, шуму або протікання та відключайте прилад від електромережі.

Висновок

Ми розібрали з вами основні параметри пральних машин, якими потрібно керуватися під час вибору моделі. Це найважливіші критерії вибору пральної машини. Так, їх багато, але основні, звісно, - габарити та обсяг завантаження. Решта параметрів більше впливають на зручність і простоту експлуатації. Дотримуючись цих правил вибору пральної машини, ви зможете підібрати оптимальне за всіма параметрами рішення.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин