Фінляндія допоможе Україні оцінити шкоду довкіллю та моніторити якість води у 2025-2028 рр.
Підписано документи щодо запуску проєкту "Підтримка України в оцінці шкоди довкіллю та розвиток моніторингу якості води і біорізноманіття"

Фото: pexels
Міністр захисту довкілля і природних ресурсів України Світлана Гринчук повідомила, що Фінляндія буде допомагати Україна в оцінці шкоди довкіллю та з моніторингом якості води і біорізноманіття.
Деталі
"Фінляндія — важливий партнер України у реалізації довкіллєвих проєктів та просуванні Пункту 8 Формули миру про екологічну безпеку. Ми спільно працюємо над проблематикою довкілля під час війни й отримуємо допомогу не тільки в теорії, але й на практиці. З Гендиректором Фінського інституту навколишнього середовища Лейфом Шульманом підписали документи щодо запуску проєкту "Підтримка України в оцінці шкоди довкіллю та розвиток моніторингу якості води і біорізноманіття", який буде діяти у 2025-2028 роках та фінансуватиметься МЗС Фінляндії", — написала вона в Facebook в середу.
Кошти проєкту будуть спрямовані на виконання завдань за такими напрямками: проведення скринінгових досліджень пілотних річкових басейнів, які зазнали впливу бойових дій; придбання мобільної лабораторії для лабораторії моніторингу вод Північного регіону; обмін досвідом з фінськими колегами та навчання фахівців лабораторій моніторингу вод щодо забезпечення проведення досліджень згідно з вимогами Водної Рамкової Директиви ЄС.
А також на: аудит системи управління даними та звітності у лабораторіях моніторингу вод та синхронізація української системи з європейськими практиками; допомога Україні у розробленні дорожніх карт моніторингу води та біорізноманіття для стратегічного планування та окреслення кроків з імплементації вимог директив ЄС; посилення технічної спроможності лабораторій моніторингу вод; посилення використання супутникових даних як потужного інструменту моніторингу довкілля.
За словами міністра, за майже три роки російського повномасштабного вторгнення в Україні пошкоджено або зруйновано понад 744 об'єктів водогосподарської інфраструктури на суму понад 500 млн гривень.
Раніше ми писали про те, що за час повномасштабної війни українці зареєстрували понад дві сотні нових садів та теплиць.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!