Як вибрати аерогриль: на що звернути увагу
Розповідаємо, що таке аерогриль і за якими функціями його вибирати

На що звернути увагу при виборі аерогриля / Фото: freepik
Аерогриль поступово почав витісняти духовки і мультиварки, стаючи однозначним фаворитом багатьох господинь. Давайте розберемося сьогодні, що являє собою аерогриль, який основний принцип його роботи і які в нього переваги порівняно з іншими кухонними ґаджетами, чи є в аерогрилів недоліки, і як правильно вибрати аерогриль, щоб він підходив вам за параметрами і функціоналом.
Виробники аерогрилів завжди підкреслюють, що вони ідеально підходять для людей, які стежать за своїм здоров'ям і дотримуються правильного харчування, оскільки в них можна готувати абсолютно без соняшникової олії або ж з мінімальною її кількістю.
- Читайте також: Як вибрати пральну машинку
Що таке аерогриль
Головний принцип роботи всіх аерогрилів - подача потоку гарячого повітря і рівномірний його розподіл у чаші з продуктами, що готуються. За таким же точно принципом працює конвекційна піч.
По суті, прилад являє собою досить компактний гаджет у вигляді скляної ємності зі спеціальною підставкою і кришкою, в яку, власне, і вбудований нагрівальний елемент. Нагрівальним елементом може слугувати ТЕН або галогенний нагрівач. Також у кришку вбудовується вентилятор, який і розподіляє потік гарячого повітря по чаші.
У продажу ви можете зустріти варіації аерогрилів, які називаються мультипіч, мультимейкер або аерофритюрниця. У всіх цих гаджетів однаковий принцип роботи. Головна їхня відмінність - цілісний корпус замість прозорої чаші. Але технологія приготування абсолютно однакова.
Головні переваги аерогрилів

До головних переваг аерогрилів відносять такі:
- для приготування будь-якої страви в аерогрилях олія або зовсім не використовується, або можна обійтися мінімальною її кількістю;
- їжа в чаші за рахунок потоку гарячого повітря рівномірно прогрівається, що виключає ситуації, коли страва з одного боку може підгоріти, а з іншого - залишиться сирою;
- практично всі моделі аерогрилів оснащені таймерами, які дають змогу запрограмувати закінчення циклу готування, і тому вам необов'язково весь час бути присутнім на кухні;
- у ємності аерогриля можна готувати в термостійкому посуді, використовуючи його як духову шафу;
- коли страва готується, за рахунок закритої конструкції жодні сторонні запахи не виділяються;
- багато страв, особливо курка і м'ясні делікатеси, в аерогрилі виходять набагато смачнішими, ніж у духовій шафі.
Кожна з цих особливостей вже дає змогу задуматися про купівлю цього кухонного помічника.
Недоліки аерогрилів
Так, на жаль, у аерогрилів є і деякі недоліки. Серед основних відзначають:
- приготування в аерогрилях займає набагато більше часу, ніж у духовій шафі або на сковорідці, оскільки приготування відбувається за нижчих температур, але саме завдяки цьому страви й виходять більш соковитими та смачними;
- чаша аерогриля завжди набагато менша, ніж навіть найменша духова шафа, ви ніколи не зможете приготувати в аерогрилі за один раз страву на велику компанію;
- з приладом потрібно дотримуватися обережності, оскільки чаша сильно нагрівається під час готування;
- витрата електроенергії більша порівняно з духовою шафою;
- безліч аерогрилів оснащені відкидною кришкою, тому вам доведеться передбачити місце на кухні для нового ґаджета, щоб він поміщався з урахуванням відкидної кришки.
Ці недоліки анітрохи не применшують переваги аерогриля, якщо ви твердо вирішили придбати його.
- Як вибрати аерогриль: на що звернути увагу
Є кілька нюансів, на які радимо звернути увагу під час купівлі аерогриля. По-перше, є два принципово різних типи нагрівальних елементів, які використовуються в аерогрилях. Це може бути ТЕН або галогенна лампа. ТЕН вважається більш застарілим варіантом і тому в сучасних аерогрилях частіше можна зустріти галогенні лампи.
Галогенну лампу заведено вважати екологічно чистою, але її термін служби всього 2 - 3 роки. ТЕНи довговічніші, вони можуть прослужити 6 - 8 років, але такий аерогриль дорожчий і нагрівається ще повільніше, ніж галогенова лампа.
Аерогрилі відрізняються потужністю, від якої залежить і швидкість приготування їжі, і витрата споживаної енергії. Їхня потужність коливається від 1000 до 1700 Вт. Оптимальний діапазон - 1300 - 1400 Вт. За такої потужності їжа готується досить швидко і зберігає соковитість.
Обсяг чаші варіюється від 7 до 17 літрів. Якщо ви не плануєте багато готувати, беріть меншу чашу, такий агрегат займатиме мінімум місця. Якщо ж у вас велика сім'я, і розмір кухні дозволяє, краще вибрати максимальний об'єм.
Важливо правильно підібрати матеріал чаші. Найкраще в експлуатації показала себе скляна чаша, що має при цьому найголовніший недолік: її можна розбити. Моделі в пластиковому корпусі з металевим піддоном повинні обов'язково мати антипригарне покриття, зверніть на це увагу під час купівлі.
У комплекті до аерогрилю можуть постачатися шампури, щипці для гарячих деталей, тарілки, кільця для збільшення об'єму чаші, роздільники для одночасного приготування кількох страв.
За способом управління аерогрилі поділяються на механічні та електронні. Механічні перемикачі, як правило, можуть регулювати тільки перемикання температури і конвекції. Але ці аерогрилі надзвичайно прості в експлуатації та довговічні. Електронне управління, як правило, передбачає функцію мультиповару, коли ви можете працювати з уже готовими програмами управління. Функціонал при електронному управлінні ширший, але й ціна виробу, звісно, вища.
Також аерогрилі можуть відрізнятися типом кришки: вона може бути відкидна або повністю знімна. Кришка масивна, і, якщо ви виберете відкидну, ви маєте враховувати додатковий простір на кухні. Знімну кришку простіше мити.
- Читайте також: Як вибрати розумний пилосос
Додаткові функції

1. Регулювання температури.
Зазвичай вона варіюється від 60 до 260 градусів Цельсія.
2. Відкладений старт.
Завдяки цій опції можна запрограмувати час початку та закінчення процесу, щоб страва була готовою просто перед вашим приходом додому або вранці перед спонуканням.
3. Попередній розігрів.
Якщо ви хочете соковиту страву, але із золотистою скоринкою, використовуйте цю функцію. Це також скорочує час приготування страви. Ця функція застосовується під час смаження, запікання та випікання.
4. Регулювання конвекції.
Регулювання обдування гарячим повітрям зазвичай передбачає три режими: найслабший для випікання, сушіння зелені та трав; середній для запікання та тушкування рибних, м'ясних та овочевих страв, а також сушіння овочів і фруктів; найсильніший для запікання м'яса, риби та овочів на грилі, стерилізації банок для консервації та посуду для дитячого харчування.
5. Функція самоочищення.
Вона помітно полегшує догляд після кожного циклу приготування.
6. Підтримка вже готової страви теплою.
Якщо ви користуєтеся відкладеним стартом, ця додаткова функція також вам сподобається. До вашого приходу з роботи на вас чекатиме готова і тепла страва.
Як користуватися аерогрилем

Є кілька простих правил, як правильно експлуатувати аерогриль. Завжди перед початком приготування страви аерогриль слід прогрівати протягом 10 хвилин на максимальній температурі. Якщо ви хочете готувати страву на пару, з водою, то заливайте в чашу кип'ячену або дистильовану, щоб уникнути накипу. Застосовуйте посуд із жароміцних матеріалів із тонкими стінками, щоб знизити час приготування.
Що можна приготувати в аерогрилі
Чудово підходить для випічки та смаження м'яса, картоплі або рагу з інших овочів. В аерогрилі можна стерилізувати банки, сушити ягоди та фрукти. Можна готувати перші страви. Можна розігрівати будь-які готові страви, навіть приготовані не в аерогрилі.
Завдяки спеціальній розділовій решітці в аерогрилі можна готувати одразу кілька страв, наприклад, м'ясну і гарнір. Ідеальний варіант для спільного приготування - це розкласти на піддоні картоплю або будь-які інші овочі, а на решітці зверху запекти курку або інше м'ясо. Таким чином, жир стікатиме на гарнір, роблячи його максимально соковитим і смачним.
Тепер ви знаєте, як правильно вибрати кухонного помічника, щоб він прослужив вам довго, полегшив процес готування і радував вас смачними та корисними стравами щодня.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!