ЮНЕСКО анонсувала ініціативи щодо збереження української спадщини
28 січня генеральний директор ЮНЕСКО у Львові урочисто відкрила нову національну культурну установу: Львівський культурний хаб

ЮНЕСКО анонсувала ініціативи щодо збереження української спадщини/Фото: wikipedia
ЮНЕСКО реалізує в Україні дві нові ініціативи – проєкт щодо збереження єврейської документальної спадщини та проєкт з реставрації та популяризації понад 300 робіт близько півсотні українських художниць, повідомила генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле під час візиту до Львова.
Деталі
Згідно з інформацією на сайті ЮНЕСКО, перший проєкт, проведений у партнерстві з десятьма культурними інституціями країни та підтриманий ЄС (EUR 2,2 млн), допоможе зберегти єврейську документальну спадщину України. П’ятдесят фахівців у сфері культури пройдуть підготовку ЮНЕСКО для інвентаризації, збереження та оцифрування цих історичних документів по всій країні, - сказано в повідомленні
ЮНЕСКО також підтримуватиме десятки мистецьких проєктів, спрямованих на підвищення видимості цієї спадщини та пояснення її ширшій аудиторії, особливо серед молоді.
Друга ініціатива передбачає реставрацію та популяризацію понад 300 робіт близько півсотні українських художниць. ЮНЕСКО підготує вісімдесят українських фахівців. Ці роботи також будуть оцифровані та виставлені у віртуальному музеї, доступному для всіх. Ця ініціатива була задумана як данина пам’яті українській художниці Марії Примаченко – в Іванкові з початком війни було зруйновано музей, присвячений її життю, - додали в ЮНЕСКО
28 січня генеральний директор ЮНЕСКО у Львові урочисто відкрила нову національну культурну установу: Львівський культурний хаб.
З 2022 року ЮНЕСКО рішуче підтримує професіоналів культури, освіти та інформації в Україні відповідно до свого мандату. З цією метою Організація мобілізувала майже $74 млн від своїх держав-членів – це конкретна демонстрація міжнародної солідарності.
У офісі ЮНЕСКО в Києві, який відкрився у вересні 2022 року, зараз працює понад 35 експертів, які реалізують дії по всій країні: оцінка збитків, забезпечення безпеки музейних колекцій, реставрація пам’яток, проведення дистанційного навчання, психосоціальна підтримка студентів, навчання та обладнання для журналістів тощо.
Раніше ми писали: Суд відстояв інтереси держави у знаковій справі щодо захисту буферної зони Софії Київської
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!