Ці щоденні звички крадуть вашу енергію – перевірте себе
Відмовтеся від цих звичок

Ці щоденні звички крадуть вашу енергію – перевірте себе / Фото: Freepik
Нижче ви знайдете сім поширених звичок, від яких варто позбутися цього року, а також порадищодо того, що ви можете зробити замість них, щоб освіжити свої звички.
Телефон перед сном
Нескінченний скролінг часто надмірно стимулює розум, що ускладнює відхід до сну. Замість цього він варто створити "цифровий захід сонця": припиніть користуватися екранами за 30-60 хвилин до сну і займіться заспокійливими видами діяльності, такими як читання, ведення журналів або медитація. А ще краще підніміть свій цифровий захід сонця на новий рівень, зробивши спальню зоною, вільною від телефонів. Інвестуйте в традиційний будильник, замість того, щоб користуватися телефоном, і знайдіть кілька затишних хобі, які допоможуть вашому мозку переключитися з денної активності на відпочинок.
Нехтування фізичною активністю
Для багатьох з нас, між обов'язками на роботі та вдома, дотримання регулярного графіка тренувань просто не входить у плани. Але це не означає, що від сидячого способу життя не можна відмовитися. Сидячий спосіб життя призводить до стресу, поганого настрою та проблем з фізичним здоров'ям. Коли ми відмовляємося від думки, що фізична активність рахується лише тоді, коли вона інтенсивна, можливості включити більше руху в наше життя стають зрозумілішими. Спробуйте здійснювати короткі прогулянки або робити швидке тренування під час перерви на роботі, або спробувати щось більш м'яке, наприклад, йогу.
Пропускати перерви на роботі
Незалежно від того, працюєте ви особисто чи з дому, спробуйте цього року позбутися звички працювати під час перерви. Відпочинок не потрібно заробляти, і немає ніякої винагороди за пропуск перерви. Навіть якщо у вас є лише п'ять хвилин, щоб відволіктися, використайте цей час, щоб освіжити свій мозок і тіло. Спробуйте потягнутися, випити води або вийти на вулицю.
Здійснення імпульсивних покупок
Уникаючи імпульсивних покупок, ви не тільки збільшите баланс свого рахунку, але й покращите своє психічне здоров'я. Імпульсивні покупки можуть призвести до фінансового стресу і безладу, які сприяють психічному перевантаженню. Однак, маючи стільки можливостей для постійних покупок, позбутися цієї звички легше сказати, ніж зробити. Запровадьте "правило 24 годин": зачекайте день, перш ніж робити несуттєві покупки, щоб оцінити, чи справді ви потребуєте або хочете цю річ. Усунення спокус шопінгу також допомагає стримувати імпульсивні витрати - видаліть додатки для шопінгу з телефону, відпишіться від інфлюенсерів, які викликають у вас бажання робити покупки, і відпишіться від маркетингових електронних листів і текстів, як тільки вони надійдуть.
Не встановлюйте кордонів
Незалежно від того, чи ми говоримо про роботу, стосунки або особисті проєкти та хобі, брати на себе більше, ніж ми можемо впоратися, - це слизька доріжка. Надмірні зобов'язання або занадто часте "так" можуть призвести до вигорання, образи та напружених стосунків. Поміркуйте над своїми зобов'язаннями та оцініть, які з них додають цінності вашому життю, а які не слугують вам. Потім практикуйте впевнене спілкування і визначайте пріоритети завдань або стосунків, які відповідають вашим цілям і цінностям.
Надмірний час, проведений за екраном
Оскільки продовжують з'являтися дослідження про вплив надмірного часу, проведеного за екраном, нехай 2025 рік стане роком, коли ви вирішите проблему зі звичкою до скролінгу. Тривале перебування перед екраном не лише призводить до перенапруження очей і розумової втоми, але й до відриву від теперішнього моменту. Від цієї звички може бути важко позбутися - наші телефони та додатки буквально створені для того, щоб тримати нас на зв'язку якомога довше. Тому дійте поступово. Спробуйте правило 20-20-20, щоб зменшити навантаження на очі: кожні 20 хвилин на 20 секунд відводити погляд від екрана на об'єкт, розташований на відстані 20 метрів від вас. Плануйте час, вільний від екрана, для інших хобі. Спробуйте скласти "дофамінове меню", щоб ви могли легко замінити скролінг на іншу діяльність, яка приносить задоволення.
Нехтування турботою про себе
Коли ми нехтуємо турботою про себе, ми робимо інших ненавмисними грабіжниками нашої радості. Регулярна турбота про себе гарантує, що ви зможете з'явитися для інших. Догляд за собою - це не обов'язково щовечірній догляд за шкірою за 12 кроками або купівля інших оздоровчих засобів, якщо у вас немає часу чи грошей. Витрачайте лише п'ять хвилин щодня на практику усвідомленості, ведення щоденника або роздуми про позитивні моменти дня. Ви також можете практикувати турботу про себе, готуючи більше своїх улюблених страв, знайшовши форму фізичної активності, яка вам дійсно подобається, або скоригувавши свій розпорядок дня, щоб виділити більше часу для хобі або відпочинку.
Якщо ви вирішили позбутися або змінити звичку, ключовим моментом є практика співчуття до себе. Насправді деякі дослідження показують, що відвикання від звички може зайняти від 30 до 60 днів. Якщо спочатку вам важко позбутися звички або замінити її, пам'ятайте, що треба бути пробачливим і вносити корективи за потреби, щоб легше влитися в новий режим.
Нещодавно ми розповідали про 5 звичок мільйонерів, які змінять ваше життя.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!