ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Як правильно і куди наносити парфуми: 7 основних порад

Суспільство 21:50 - 05 лютого 2025

Куди найкраще наносити парфум, щоб відчувався аромат

Як правильно і куди наносити парфуми: 7 основних порад

Як правильно наносити парфуми / Фото: freepik

Приємний аромат завжди залишається в пам'яті, і, викликаючи безліч асоціацій, «звучить» ще яскравіше, ніж одяг або аксесуари. Але такого ефекту можна досягти лише за умови правильного нанесення ароматів. Розберемося сьогодні з тонкощами цього питання і поговоримо про відмінності в нанесенні ароматів залежно від видів парфумів, розповімо про те, чи різняться місця нанесення для чоловіків і жінок, поділимося списком основних правил правильного використання парфумів.

Від чого залежить стійкість аромату і час його "звучання"

Найімовірніше, ви не раз помічали, що нерідко вже за кілька годин після виходу з дому зі щойно нанесеними парфумами, їхній аромат кудись безслідно зникає, розсіюється або змінюється до невпізнання. І так відбувається навіть із дорогими, брендовими парфумами.

Зрозуміло, можна сподіватися на вірогідність відомої і дуже популярної теорії: якщо ви не "відчуваєте" на собі парфуми, це означає, що вони вам ідеально підходять. Але якщо не тільки ви, а й люди навколо також "не помічають" ваш аромат? У чому тоді взагалі сенс нанесення парфумів? Зрозуміло, стійкість парфумів і їхня якість важливі. Але часто не тільки в цьому може бути проблема.

Є три основні, і вкрай важливі критерії, від яких може залежати стійкість парфумів протягом дня:

  • тип парфумерії;
  • місце нанесення;
  • спосіб нанесення.

Тип парфумерії

Тип парфумерії / Фото: freepik

Існує три основні типи парфумерії, які вирізняються стійкістю та мають свої недоліки й переваги.

Парфуми

  • висока стійкість (до 24 годин);
  • 90% концентрація спирту;
  • 25 - 30% концентрація ефірних олій;
  • виражений шлейф;
  • багатогранна композиція і глибокий аромат;
  • якісні натуральні компоненти;
  • висока вартість;
  • іноді аромат занадто "важкий";
  • можуть залишати маслянисті плями на одязі.

Парфумована вода

  • середня стійкість (до 6 годин);
  • 90% концентрація спирту;
  • 20% концентрація ефірних олій;
  • виражений аромат початкових нот і серцевини аромату;
  • якісні натуральні компоненти;
  • відносно невисока вартість;
  • практично відсутній відчутний шлейф.

Туалетна вода

  • низька стійкість (не більше 2 - 4 годин);
  • 80% концентрація спирту;
  • 10% концентрація ефірних олій;
  • виражені початкові ноти;
  • низька вартість;
  • велика витрата;
  • повністю відсутні серцевина аромату і шлейф.

Залежно від обраного типу парфумерії існує різниця в тому, куди її слід наносити, щоб аромат тримався довше, і як часто слід нею користуватися. Парфуми прийнято наносити в холодну погоду або ввечері, оскільки вони завжди мають насичений шлейф і тривале «звучання». Парфумерну воду можна нанести вранці або вдень, не надто «важкий» аромат можна наносити навіть у спеку, але найкращим рішенням у спекотну погоду або якщо у вас планується насичений день, стане туалетна вода.

Місце нанесення

Яке місце нанесення обирати для парфумів / Фото: freepik

Існує шість так званих "гарячих" точок на тілі людини. Це ті місця, де кровоносні судини в тілі людини підходять близько до шкіри і, відповідно, ці точки є найтеплішими та сприяють інтенсивному розкриттю аромату.

Такими точками є:

  • зап'ястя;
  • задня частина шиї;
  • шкіра за вухами;
  • ліктьові вигини;
  • пупок;
  • підколінні ямки.

Однак найчастіше аромат заведено наносити саме на зап'ястя, оскільки прикраси, які ми носимо на зап'ястях, затримують запах.

Спосіб нанесення

Навіть у звичайному розпилюванні парфумів є кілька важливих нюансів. Наприклад, багато парфумерів рекомендують наносити аромати на волосся - буквально кілька крапель слід нанести на щітку і розподілити по волоссю, оскільки волосся добре зберігає аромат. Зрозуміло, і волосся, і шкіра голови мають бути свіжими.

Пам'ятайте про те, що парфуми завжди концентровані, і щоб не перестаратися з ароматом, можна розпорошити їх, і ніби увійти в розпилену хмару - парфуми осядуть на вас рівномірно і тонким шаром. Також концентровані парфуми рекомендується наносити на одну частину тіла тонким шаром.

Парфумовану воду можна розподілити між двома-трьома точками. А туалетну воду можна щедро нанести на волосся та зап'ястя, адже вона характеризується малою кількістю спирту та нетривалим часом "звучання".

Куди наносити парфуми жінкам

Куди наносити парфуми жінкам / Фото: freepik

Різниця в нанесенні парфумів залежно від статі людини криється в суттєвих дрібницях. Одного разу сама Коко Шанель дала свою настанову жінкам у цьому питанні: наносьте аромат саме туди, куди ви хочете, щоб вас цілували.

Але, якщо відкласти цю романтичну пораду, і подивитися на процедуру прагматично, слід зазначити, що загалом рекомендується частіше приділяти увагу волоссю, зоні над грудьми та підколінним ямкам. За такою схемою аромат розподіляється найбільш гармонійно.

Ще одна гарна порада щодо правильного нанесення парфумів: одразу зважайте на одяг, який ви збираєтеся одягнути. Наприклад, якщо ви в сукні з відкритою спиною чи глибоким декольте, слід нанести краплю парфумів саме на оголені частини тіла.

Куди наносити парфуми чоловікам

Чоловіки нерідко наносять парфуми на долоні, а потім масажними рухами розподіляють їх по обличчю. Так робити не можна, адже тоді аромат залишиться виключно на долонях.

Краще спочатку спрямовувати краплі парфумів на потрібні ділянки шкіри: зап'ястя, шию, зону за вухами. Варіант із нанесенням на волосся також буде актуальним для власників довжини, бо на короткому волоссі аромат триматиметься недовго. До речі, це правило стосується і жінок.

Чоловіки можуть зосередитися насамперед на зап'ястях і підкладці піджака. Але олійні парфуми так наносити не рекомендується, бо з великою часткою ймовірності вони залишать помітні плями. Краще перевірити на непомітній ділянці, як парфуми «поводяться» на певному типі тканини. Якщо ж немає бажання проводити експериментальну діяльність, то задійте точки, які не торкаються одягу, наприклад зону за вухами.

7 основних порад правильного нанесення парфумів

Основні поради щодо нанесення парфумів / Фото: freepik

1. Наносьте парфуми виключно на чисту шкіру.

Запах несвіжого людського тіла має властивість вступати з парфумами в особливу хімічну реакцію, яка завжди спотворює «звучання» парфумів. Зрозуміло, сам запах поту або несвіжої шкіри здатний викривити аромат. З цієї ж причини краще відмовитися від мила і гелю для душу з насиченим ароматом, щоб вони не «змішалися» з парфумами.

2. Наносьте аромат на злегка вологу шкіру.

В ідеалі будь-який парфум наноситься відразу після душу. Так запах буде краще поглинатися і довше «звучати».

3. Враховуйте тип шкіри.

Є думка, що всі аромати найкраще тримаються на жирній шкірі. Саме тому можна перед нанесенням аромату зап'ястя намазати жирним кремом. Хтось стверджує, що жирність шкіри викривляє аромат, тому перед нанесенням парфумів потрібно добре витерти шкіру спиртовою серветкою. Але, скоріше, все досить індивідуально, тому потрібно завжди пробувати, як у конкретному випадку поведеться ваша шкіра.

4. Наносьте парфуми в невеликій кількості.

Завжди наносьте виключно невелику кількість парфумів, адже позбутися занадто задушливого аромату важче, ніж додати ще кілька крапель. Зрештою, це просто правило доброго смаку: вражати всіх слід тонким і вишуканим звучанням свого аромату, а не його величезною кількістю.

5. Не забувайте про "гарячі" точки.

Приділяйте увагу всім «гарячим» точкам, особливо тим, що розташовані нижче на тілі, адже повітрю й ароматам властиво підніматися знизу вгору.

6. Намагайтеся протягом дня триматися одного аромату.

Не користуйтеся кількома ароматами протягом дня, якщо ви не приймали душ. Не змішуйте їх, особливо якщо тіло не пахне свіжістю. Різні парфуми можуть змішатися найнесподіванішим чином. Намагайтеся користуватися однією лінійкою ароматів.

7. Обирайте якісні парфуми.

Річ тут не лише в особливому звучанні та унікальності, а й у взаємодії з вашою шкірою та організмом. Адже не важливо, куди наносити неякісну продукцію, якщо вона може викликати алергію, головні болі чи навіть слабкість. Тому уважно читайте склад і перед використанням завжди робіть невеличкий тест на сумісність: нанесіть кілька крапель на зап'ястя, зачекайте 24 години і протягом цього часу спробуйте проаналізувати емоції, які передають вам парфуми.

Тепер ви знаєте все про типи парфумерії, правильні точки її нанесення і відмінності в чоловічих і жіночих парфумах. Пам'ятайте: ніколи не наносьте парфуми на одяг. Мало того, що таким чином можна його зіпсувати, але ще також існує ризик, що тканина може спотворити вихідний аромат, при цьому не найкращим чином.

Крім того, ніколи не розтирайте парфуми по шкірі, наприклад, при нанесенні на зап'ястя не розтирайте іншою рукою - це гальмує правильне і багатогранне "розкриття" аромату. Для того, щоб запах розкрився від верхніх до базових нот, краще залишити парфуми висихати самостійно.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин