Як правильно мити голову: 5 основних етапів
Як часто потрібно мити голову та основні етапи миття голови

Основні правила миття голови / Фото: freepik
Найімовірніше, ви ніколи не замислювалися про те, чи правильно ви миєте голову. На перший погляд здається, що в цьому питанні не можна наробити помилок. Однак останнім часом багато фахівців починають наполягати на тому, що свідомого і дбайливого догляду за волоссям не буває забагато. Це означає, що тема набирає обертів і з'являється все більше запитань, що стосуються саме цієї щоденної рутини. Сьогодні ми розберемося з тим, як правильно мити волосся - розповімо про етапи миття голови, як правильно обирати продукти для доглядових процедур, і відповімо на найпопулярніші запитання, що стосуються цього питання.
Основні етапи миття голови
Важливий і найперший етап доглядової процедури за вашим волоссям - це миття голови. Миттю голови обов'язково слід приділяти особливу увагу. Волосся потребує очищення так само, як і наша шкіра. Частота миття голови залежить від типу волосся і шкіри голови, і тому догляд може бути не завжди щоденним, але він завжди має бути регулярним. Також частота миття голови залежить від кількості стайлінгових засобів на волоссі. Чим більше ви наносите засобів укладки на волосся - тим частіше його слід мити.
Приділяти увагу потрібно не тільки очищенню волосся, а й, зрозуміло, очищенню шкіри голови. І обирати косметичні продукти для миття волосся слід виходячи і з типу і волосся, і шкіри голови. Під час миття волосся, і, звісно ж, шкіри голови, особлива увага приділяється очищенню від усіх стайлінгу, жиру, бруду і відмерлих клітин епідермісу зі шкіри голови, які швидко накопичуються як на поверхні голови, так і на коренях волосся.
Більшість із нас миють голову інтуїтивно, але голову все-таки важливо мити правильно. І правильно - не означає довго або часто. Ми підготували для вас поетапну інструкцію з миття голови з універсальними порадами, яких необхідно дотримуватися всім, незалежно від типу волосся або шкіри голови.
Розчісуємо голову перед миттям

Перед миттям важливо ретельно розчесати волосся. Це важливо, оскільки вологе волосся більш чутливе, ніж сухе, і, якщо ми регулярно розчісуємо вологе волосся, це призводитиме до його ламкості та пошкодження. Слід користуватися спеціальною щіткою, яка не сплутує волосся.
Якщо волосся ретельно розчесане перед миттям незалежно від його довжини й типу, то після процедури достатньо буде просто провести по ньому пальцями і воно буде розплутане. Розчісування перед миттям також дає змогу уникати травмування волосяної кутикули й підготує всі пасма до очищення.
- Читайте також: Як доглядати за сухою і збезводненою шкірою
Використовуємо шампунь для очищення
Шампунь вибирають залежно від типу шкіри голови і ваших потреб. Це головний критерій вибору шампуню. Також важливо звернути увагу на склад продукту: краще, щоб у його формулі були активні компоненти, які не тільки забезпечать шкірі дбайливий догляд, а й здоровий вигляд, а волоссю додадуть сяйва.
Перед нанесенням шампуню волосся необхідно старанно намочити теплою, і в жодному разі не гарячою водою - тепла вода відкриває волосяні кутикули і дає змогу активним компонентам проникати всередину волоса.
Шампунь слід наносити не на голову, а на вологі руки і потерти їх одна об одну - ця дія емульгує шампунь і активізує всі активні компоненти. Потім кінчиками пальців масажними рухами шампунь наноситься на шкіру голови і розподіляється по довжині. Що довше волосся, то, відповідно, більше шампуню слід нанести. За великої довжини можна наносити шампунь у кілька етапів.
Змивається шампунь повільно і ретельно, так, щоб на волоссі не залишилося піни, струмінь теплої води направляємо від коренів до кінчиків.
Наноситься шампунь завжди двічі. Другий раз він також наноситься спочатку на долоні й кінчиками пальців розподіляється від коренів волосся до кінчиків. Перше миття позбавляє волосся і шкіру голови бруду та залишків косметичних засобів, а друге - додатково очищає шкіру голови. Як правило, при другому нанесенні шампунь ретельніше піниться - це означає, що голова вимита добре.
Використовуємо бальзам для зволоження та сяйва волосся
Важливим та обов'язковим кроком під час миття голови є використання кондиціонера чи бальзаму для волосся, адже вони допомагають «закрити» волосяні кутикули, розплутати волосся та забезпечити його вологою. Щодо вибору бальзаму або кондиціонера для волосся, то їх обирають винятково з огляду на тип волосся.
Завдяки правильно підібраним бальзаму або кондиціонеру та активним компонентам у їхньому складі, ваше волосся матиме здоровий, сяючий і гладкий вигляд. Найкраще «працюють» продукти, формула яких збагачена емолентами, протеїнами та хумекантами - саме вони надають волоссю блиску, шовковистості та здорового вигляду.
Правильне нанесення бальзаму або кондиціонера для волосся таке: після миття шампунем несильними стискаючими рухами волосся слід віджати від надлишку вологи та обтрусити. Не потрібно його викручувати, ніби ви викручуєте білизну.
Наноситься бальзам на волосся від середини і до кінчиків, і ніколи не наноситься на коріння або шкіру голови. Це стосується волосся будь-якої довжини. Для рівномірного розподілу засобу волосся можна навіть прочесати рідкісним гребінцем. Щоб бальзам добре наситив волосся, його потрібно залишити на ньому на 3 - 5 хвилин і ретельно промити теплою водою.
Масажуємо шкіру голови

Масаж шкіри голови важливий не тільки для задоволення. Найголовніші переваги масажу голови під час кожного миття - поліпшення кровообігу, стимуляція росту волосся, м'яке злущування шкіри голови, ретельніше очищення епідермісу від забруднень і ороговілих частинок шкіри.
Правильний масаж голови можна робити і в домашніх умовах. Добре робити масаж під час нанесення бальзаму або кондиціонера. Якраз той час, поки засіб перебуває на волоссі - виконується масаж. Доглядовий засіб захистить волосся від сплутування під час масажу.
Ось два дієвих способи масажу, які не займають багато часу:
легкими круговими рухами масажуємо шкіру голови кінчиками пальців протягом 3 - 5 хвилин. Не тремо шкіру нігтями, щоб не травмувати епідерміс.
за допомогою спеціальної водонепроникної щітки для миття волосся та масажу шкіри голови делікатно масажуємо шкіру голови. Завдяки зубцям, які дбайливо очищають епідерміс, масаж такою щіткою покращує кровообіг і забезпечує ефективне проникнення активних компонентів у корені волосся.
Сушимо й укладаємо волосся
Вологе волосся завжди вразливіше, ніж сухе - запам'ятайте це. Тому після миття завжди потрібно сушити й укладати волосся, воно не повинно протягом тривалого часу сушитися самостійно.
Якщо довго ходити в рушнику на голові або якщо лягти спати з мокрим волоссям - це може призвести до пошкодження волосяних кутикул, заломів, появи лупи та свербіння. Після миття волосся потрібно делікатно віджати легкими стискаючими рухами. Можна придбати спеціальний тюрбан для волосся, який зазвичай виготовлений із м'якого матеріалу, добре вбирає вологу та фіксує мокре волосся під час руху.
Обов'язково потрібно використовувати під час укладання феном або випрямлячем термозахисні засоби, щоб волосся не ставало ламким і сухим. Термозахисні засоби створюють на волоссі захисну плівку і зберігають його здоровий вигляд. Найчастіше вони представлені у вигляді спрею, який слід рівномірно розпорошити по всьому волоссю на відстані 10-15 сантиметрів і після цього приступити до укладання.
- Читайте також: Ознаки того, що ви миєте шкіру занадто рідко
Скільки разів на тиждень потрібно мити голову?

Якщо хтось говорить вам про те, що голову не можна мити часто - це неправда. Якщо голову не мити - це ніяк не позбавить вас надмірної жирності, якщо у вас шкіра голови схильна швидко жирніти. Навпаки, якщо голову не мити - це може призвести до таких проблем зі шкірою голови, як фолікуліт, себорея або лупа. Волосся потрібно мити не рідше, ніж двічі на тиждень, щоб змити різноманітні побутові забруднення, такі, як пил, піт чи залишки косметичних продуктів для стайлінгу. Але взагалі, за головою потрібен щоденний догляд.
Висновок
Отже, тепер ви знаєте, як часто треба мити голову і які важливі етапи миття голови ви обов'язково щоразу маєте «проходити» під час доглядових процедур за волоссям. І волосся, і шкіра голови потребують особливої уваги та дбайливого ставлення, якщо ви дотримуватиметеся всіх порад, то ваше волосся завжди залишатиметься блискучим і здоровим.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!