Опитування: майже 50 % українців вважає, що ситуація в країні розвивається неправильно
Ще 35% опитаних вважають, що ситуація розвивається правильно

Фото: pexels
Результати соціологічного опитування, проведеного Rating Group з 20 листопада по 4 грудня 2024 року показали, що близько половини (49%) респондентів вважають, що ситуація в країні розвивається в неправильному напрямку. Ще 35% опитаних вважають, що ситуація розвивається правильно.
Деталі
Як зазначається повідомленні на сайті Rating Group, більшість українців говорить про погіршення в низці сфер життя за останній рік: економічній (80%), політичній (62%), в матеріальному становищі родини (60%), згуртованості українців (55%), стані здоров’я (54%).
Серед основних загроз респонденти найчастіше називають економічні (зростання цін – 33%, економічна криза – 32%,), а також безпекові (посилення обстрілів – 27%, подальша окупація територій – 25%).
Згідно з опитуванням, на загальний психоемоційний стан українців передусім впливають переживання за втрату близької людини (40%), здоров’я та фізичне самопочуття (31%), матеріальне становище (29%), безпекова ситуація (28%), новини та події в Україні, мобілізація близьких, родичів до ЗСУ (по 23%).
Однак, попри значні труднощі, більшість громадян зберігає оптимізм щодо майбутнього України (71%) і продовжує вірити в здатність країни відбити напад росії (69%). І загалом щодо України респонденти переважно відчувають позитивні емоції: надію (68%) і гордість (44%). Як зазначає Rating Group, це свідчить про високий рівень патріотизму та стійкість громадян.
У своєму регіоні респонденти найпозитивніше оцінюють комфорт проживання (75%), дозвілля (65%), доступність шкільною та дошкільної освіти (63%).
Найбільш негативно в регіоні оцінюють можливості для молоді (56% говорять про їх нестачу), пошук роботи (51%), відчуття безпеки (51%), розмір заробітної плати (48%).
Попри усі виклики війни, абсолютна більшість опитаних (81%) не планує переїжджати зі свого регіону. Однак серед молоді віком 18-29 років намір покинути регіон у майбутньому висловили майже 40%, а 14% мають намір виїхати до іншої країни.
Зазначається, що фактори об’єднання та роз’єднання українців є дещо дзеркальними. Наприклад, об’єднувати може боротьба з корупцією (50%) й економічний добробут (44%), а роз’єднувати – зростання корупції (58%) й економічний занепад (49%). Іншими значними факторами роз’єднання можуть бути політичні вибори (29%) і різний досвід під час війни (28%). Натомість іншим вагомим чинником об’єднання українців респонденти вважають відбудову країни (37%).
Згідно з результатами опитування, абсолютна більшість респондентів (76%) заявляє про готовність брати участь у змінах в країні.
Найбільше респонденти зацікавлені в інформації про боротьбу з корупцією (52%) і перебіг війни (34%). Значна частина (79%) цікавиться ситуацією на окупованих територіях, особливо мешканці прифронтових та прикордоння. З іншого боку, половина респондентів (52%) вважає, що медіа надають недостатньо інформації про умови життя на окупованих територіях.
Раніше ми писали про те, що українці отримують фейкові листи про "отримання податкового відшкодування".
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!