5 помилок у прибиранні, які є марною тратою часу
Позбудьтеся більшої кількості бруду за менший час

5 помилок у прибиранні, які є марною тратою часу / Фото: Freepik
У кожного з нас є набагато цікавіші справи, ніж миття столів чи брудних каструль і сковорідок. Але кілька ключових помилок у прибиранні можуть призвести до того, що список справ затягнеться набагато довше, ніж потрібно, і у вас залишиться менше часу на те, що вам справді подобається.
На щастя, пам'ятаючи про кілька чарівних правил прибирання, ви зможете зробити так, щоб кожна секунда була на рахунку, і ви зможете ще швидше повернутися до того, що вам дійсно хочеться робити. А що найцікавіше? Більшість із цих поширених помилок у прибиранні - це просто лінощі, які не заважають природі йти своєю чергою - так ви зможете прибирати розумніше, а не важче.
Прибирання в неправильному порядку
Так, існує певний порядок, в якому слід прибирати в будинку, щоб уникнути необхідності повторно натирати те, що щойно до блиску натерли. У більшості кімнат найкраще прибирати зверху вниз: так бруд від витирання пилу та миття стільниць падає на підлогу, яку ви повинні мити в останню чергу в кожній кімнаті. Але іноді ви можете забути кілька липких плям, і в підсумку доведеться переробляти. Місця, де люди найчастіше помиляються? Вони миють плиту перед тим, як почистити мікрохвильову піч, або миють ванну перед тим, як почистити кахель у душовій кабіні.
Переборщити з продуктом
Чим більше, тим краще, коли мова йде про засоби для чищення. Занадто велика кількість миючого засобу може потьмяніти покриття, довше змиватися або навіть притягувати бруд, що призведе до того, що підлога та інші поверхні будуть виглядати і відчуватися брудними ще швидше. Обов'язково дотримуйтесь інструкцій на пляшці, коли розводите засіб, і розпилюйте або протирайте лише ту кількість засобу, яка необхідна для виконання роботи.
Розпилення та негайне витирання
Це, мабуть, одна з найпоширеніших помилок під час прибирання, особливо тому, що здається, ніби кожне відео чи реклама про прибирання показує, як люди розпилюють засіб, а потім одразу ж витирають його. Але це не дає засобу достатньо часу, щоб виконати свою роботу, а вам додає клопоту, особливо якщо ви намагаєтесь вивести застарілі плями чи забруднення.
Ваш найкращий варіант? Розпиліть засіб для чищення, а потім залиште його на кілька хвилин (поки ви чекаєте, ви можете перейти до іншої кімнати або зайнятися іншими справами). Коли ви повернетеся, відтерти бруд буде набагато легше.
Не дозволяйте пилу осідати
Пил не одразу падає на підлогу після того, як ви його витираєте, він ще деякий час висить у повітрі. Тому переходити одразу від витирання пилу до миття підлоги не обов'язково у ваших інтересах, оскільки після того, як ви оголосите місію завершеною, на підлогу впаде ще більше пилу. Тож вам, мабуть, варто дати пилу хоча б 20 хвилин, щоб він встиг осісти, перш ніж братися за підлогу.
Обов'язково використовуйте ганчірки з мікрофібри або злегка змочуйте ганчірку, коли витираєте пил, щоб зменшити кількість пилу, який потрапляє в повітря.
Як не замочувати складний посуд
Пригорілу або присохлу їжу буває важко відчистити, але якщо замочити її в гарячій мильній воді, то вона зробить за вас усю брудну роботу (в буквальному сенсі). Якщо на каструлі дійсно пригоріла їжа, ви можете наповнити каструлю водою і додати трохи мила, а потім дати їй закипіти протягом декількох хвилин, щоб допомогти плямам скоринки піднятися з поверхні каструлі.
Використання невідповідних засобів для чищення
Неправильно підібрані засоби для чищення не будуть настільки ж ефективними у прибиранні вашої оселі (і навіть можуть завдати шкоди, наприклад, якщо ви використовуєте оцет для гранітних стільниць). Використання менш ефективних інструментів для прибирання пилу, таких як пір'яна щітка, може призвести до розсіювання пилу на більшій кількості поверхонь, і вам знадобиться набагато більше часу, щоб навести блиск на ваших поверхнях.
Нещодавно ми розповідали, що відбувається, коли ви НЕ миєте свої розчіски.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!