Затверджено технологію подолання освітніх розривів серед дітей прифронтових регіонів
Тисячі українських учнів молодших класів отримали шанс наздогнати шкільну програму та поліпшити емоційний стан

Фото: pexels
Міністерство освіти і науки України затвердило технологію для подолання освітніх розривів серед дітей прифронтових регіонів. В Міністерстві зазначають, що завдяки проєкту "Цифрові інструменти для подолання відставання у навчанні, соціально-емоційного розвитку та оцінки стану психічного здоров'я для найбільш вразливих дітей" тисячі українських учнів молодших класів отримали шанс наздогнати шкільну програму та поліпшити емоційний стан.
Деталі
Відзначається, що в межах проєкту:
- 35 тис. учнів молодших класів із прифронтових регіонів України отримали доступ до інноваційної технології, що допомагає долати освітні розриви та підтримувати емоційний добробут;
- 11 тис. вчителів і психологів із Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської та Харківської областей пройшли спеціальне навчання;
- 900 комп'ютерів було закуплено та передано у прифронтові сільські школи, що дало змогу створити 100 мобільних класів, обладнаних зарядними станціями та інклюзивними наборами для учнів з особливими освітніми потребами.
Одним із ключових досягнень проєкту стало впровадження цифрового скринінгу емоційного добробуту учнів 1–4 класів у шести прифронтових регіонах. Після аналізу результатів Міністерство освіти і науки України затвердило цю технологію для подальшого використання в освітньому процесі.
Згідно з повідомленням, цифровий скринінг емоційного стану став важливим інструментом діагностики, що дає змогу виявляти комплекс симптомів посттравматичного стресового розладу (ПТСР) у дітей.
Зокрема, у цифровий підручник eKidz.eu, який використовується для подолання освітніх втрат, інтегровано спеціальний опитувальник, який допомагає оцінювати базові показники емоційного добробуту учнів і застосовувати ефективні психологічні методики підтримки. Також підручник eKidz.eu містить інструменти штучного інтелекту, які допомагають оптимізувати роботу вчителів та скоротити час на перевірку завдань.
Раніше ми писали про те, що майже 50 % українців вважає, що ситуація в країні розвивається неправильно.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!