ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Ця шкідлива звичка є в кожного: вона шкодить сну

Суспільство 08:49 - 11 лютого 2025

IKEA опитала понад 55 000 людей, щоб отримати уявлення про звички сну в усьому світі

Ця шкідлива звичка є в кожного: вона шкодить сну

Ця шкідлива звичка є в кожного: вона шкодить сну / Фото: Freepik

Коли ви думаєте про IKEA, ви, мабуть, уявляєте собі бюджетні меблі, креативні рішення для зберігання або навіть фрикадельки. Ви, мабуть, не пов'язуєте ритейлера з глобальним дослідженням про звички сну, але це скоро зміниться. ІКЕА опитала понад 55 000 людей по всьому світу, щоб дізнатися про речі, які впливають на наш сон, і результати показали, що деякі висновки відкривають очі на те, хто отримує (або не отримує) якісний сон.

Для початку, дослідження показало, що з усіх досліджуваних ринків США мають найбільше порушень сну і другий найнижчий показник якості сну. У дослідженні була розроблена система оцінювання сну, заснована на таких факторах, як якість сну, тривалість сну, час, необхідний для засинання, частота нічних прокидань і т.д. Однією з причин низької якості сну в США (і в усьому світі) є те, що багато хто з нас робить, не замислюючись над тим, що робить: скролимо телефони в ліжку. Дослідження показало, що 72% людей користуються телефонами в ліжку, хоча доведено, що це негативно впливає на якість сну.

Дізнайтеся більше про результати дослідження та найбільші бар'єри на шляху до якісного сну нижче.

Як наші телефони впливають на наш сон

Більшість з нас чули пораду не користуватися телефоном у ліжку або безпосередньо перед сном, але, як показує дослідження, більшість з нас ігнорує цю рекомендацію. Одне з найпопулярніших переконань щодо того, чому телефони погано впливають на сон, - це випромінювання синього світла з екранів. Однак Софі Босток, доктор філософії, одна з експертів зі сну, каже, що це не обов'язково є головною причиною для занепокоєння.

У випадку з телефонами справа не в екрані чи світлі, а в зміщенні режиму сну, каже Босток. Люди проводять майже додаткові 40 хвилин у телефоні перед сном. Коли ми втомлені, у нас знижується самоконтроль, і нам потрібно прибрати телефон з кімнати.

Варто також зазначити, що перегляд екрану перед сном - це лише одна звичка, яка може впливати на сон, і не обов'язково найгірша. Дивно, але дослідження показало, що жителі континентального Китаю та Індонезії мають два найвищі бали за якістю сну, незважаючи на те, що вони дуже активно розмовляють по телефону перед сном.

Отже, якщо ви хочете покращити якість свого сну в цьому році, варто спробувати не користуватися телефоном у ліжку (або взагалі перенести його в іншу кімнату), але також корисно дізнатися про деякі інші бар'єри, які можуть впливати на ваш сон.

Інші перешкоди для сну

Перешкодою для сну номер один є не відбій, не незручна подушка і навіть не гучне хропіння партнера - це стрес. Стрес може призвести до поганого сну, а це, в свою чергу, може вплинути на все наше життя.

За стресом, який 17% опитаних назвали найбільшою перешкодою для сну, 12% назвали тривожний розлад, 11% - надмірну заклопотаність, а 8% - розлади сну.

Баланс між роботою та особистим життям може відігравати важливу роль у виникненні стресу і тривоги, які можуть призвести до погіршення якості сну. Дослідження показало, що люди, які задоволені своїм балансом між роботою та особистим життям, отримали в середньому на 15 балів вищий бал за якість сну, ніж ті, хто не задоволений.

Нещодавно ми розповідали про 3 причини, чому вам ЗАВЖДИ треба гуляти після їжі.

Джерело: Real Simple

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин