Як більшість українців оцінює хоча б одну фракцію діючого парламенту?
Більшість українців позитивно оцінює хоча б одну фракцію діючого парламенту

Про це свідчать результати опитування
Більшість українців, 59%, позитивно оцінюють діяльність хоча би однієї фракції Верховної Ради, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Деталі
...Відносно найбільше респондентів позитивно оцінюють фракцію "ЄС" – 35% вважають, що її діяльність іде на користь України, проти 34%, які вважають, що скоріше перешкоджає розвитку. Далі йдуть фракції "Голосу" (25% вважають, що діяльність іде на користь України проти 27%, які вважають, що скоріше перешкоджає розвитку) і "Батьківщини" (24% проти 40%)", - йдеться у звіті за результатами дослідження, опублікованому у четвер.
У випадку фракції "Слуги народу" 19% опитаних дають позитивну оцінку, негативну – 61%.
Діяльність групи "Платформа за життя і мир", утвореної на основі колишньої фракції "ОПЗЖ", позитивно оцінюють 17%, а 40% вважають, що її діяльність не іде на користь України.
Відзначається також, шо за результатами опитування 70% респондентів підтримують ініціативу позбавити мандатів депутатів від забороненої партії "ОПЗЖ", проти цього виступають 8%. Ще 16% відповіли, що їм байдуже, а решта 6% не змогли визначитися зі своєю думкою.
Також респондентам ставилося запитання, кого вони вважають лідером опозиції в Україні. Респондентам пропонувався список з шести публічних осіб або респонденти могли назвати свій варіант.
...Трохи більше половини респондентів (56%) змогли обрати публічну особу з переліку, тобто назвати когось, кого вважають лідером опозиції. Відносно найбільше респондентів говорили про Петра Порошенка (24%). Далі йдуть Сергій Притула (9%), Юлія Тимошенко (8%) і Дмитро Разумков (7%), - відзначають дослідники.
Юрія Бойка і Олексія Арестовича вважають лідерами опозиції по 3%.
Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати опитування, відзначив, що хоча політичні бродіння у суспільстві стають усе більш помітними, проте серед населення все одно більшість пріоритетом визначають збереження єдності та сприяння обороні України.
...Повернення політики" сприймається переважно гостро та небезпідставно багато хто побоюється, що стійкість України може похитнутися через політичні інтриги та взаємну ворожнечу різних таборів. Саме тому ми вчергове закликаємо всі сторони, поки щонайменше не минула екзистенційна загроза для України та українців, відкласти вбік політичні амбіції та конструктивно співпрацювати над відсіччю російській агресії, - підкреслив Грушецький.
Опитування проводилося впродовж 2-6 лютого 2025 року. Методом телефонних інтерв’ю (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням у всіх підконтрольних уряду регіонах України було опитано 1000 респондентів. Опитування проводилося з дорослими у віці 18 років і старше громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.




Опитування: 68% поляків бажають, щоб Україна перемогла у війні з росією.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!