ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Боретеся з нестачею грошей? Ось 5 порад, як збільшити свій дохід

Суспільство 16:09 - 13 лютого 2025

Запишіть або запам'ятайте

Боретеся з нестачею грошей? Ось 5 порад, як збільшити свій дохід

Стів Сіболд поділився 5 секретами, яких мільйонери навчають своїх дітей / Фото: Freepik

Особисті фінанси часто можуть здаватися непосильним тягарем: багато представників міленіалів і покоління Z борються зі студентськими кредитами, високою вартістю життя, проблемами на ринку житла та загальним відчуттям фінансової тривоги. Але так само як будь-яку проблему можна подолати завдяки розвитку навичок і наполегливості, так само можна подолати і ваші фінанси.

Незалежно від того, чи ви тільки починаєте, чи прагнете вдосконалити свої фінансові навички, є кроки, які ви можете зробити, щоб покращити своє фінансове становище. Від базових рекомендацій до більш просунутих стратегій - ось кілька способів, як стати на шлях до фінансової стабільності.

1. Складіть бюджет

Першим кроком до оволодіння своїми фінансами є визначення того, куди йдуть ваші гроші. Ви можете виявити, що третину своїх витрат на їжу ви витрачаєте на каву.

Визначивши, на що йдуть ваші гроші, ви зможете контролювати деякі з них і щомісяця залишати певну суму на погашення боргів або заощадження. Для цього необхідно скласти бюджет.

Склавши бюджет, ви можете зосередитися на скороченні дискреційних витрат і перенаправити зекономлені кошти на досягнення ваших фінансових цілей.

Складіть реалістичний бюджет, який відповідає вашим фінансовим цілям.

2. Збільшуйте свої доходи

В умовах інфляції може бути важко скоротити витрати, особливо коли вартість базових потреб, таких як їжа і житло, стає все дорожчою.

Але ви все ще можете знайти способи підвищити свій дохід, не обов'язково влаштовуючись на другу чи третю роботу.

Просити роботодавця про підвищення зарплати може бути страшно, але ви з набагато більшою ймовірністю отримаєте її, якщо попросите. Озбройтеся кількісними доказами вашої продуктивності та трудової етики. Потім відрепетируйте своє прохання з наставником, який знаходиться на більш високому щаблі вашої кар'єри.

Якщо вам не вдасться досягти успіху з першої спроби, використовуйте отриманий досвід, щоб зрозуміти, як домогтися підвищення в майбутньому. Інший спосіб отримати підвищення? Поки ви ще працюєте - і у вільний від роботи час, а не за рахунок компанії - шукайте нову роботу, отримайте пропозицію і використовуйте її як важіль для ввічливих переговорів про підвищення зарплати. Якщо вам це не вдасться, можливо, настав час перейти на нову роботу.

3. Заробляйте собі на пенсію

Представники старшого покоління, швидше за все, працювали на роботах, які передбачають пенсію з визначеними виплатами - тип пенсійного плану, який забезпечує постійний потік доходу після виходу на пенсію.

Сьогодні рідше можна знайти роботу з такими перевагами. Нещодавній звіт Світового банку показав, що близько половини працівників, які працюють на фрілансі, не мають пенсійного плану, а в деяких країнах цей показник сягає 75 відсотків.

Важливо перевірити, чи пропонує ваш поточний роботодавець пенсійний план з визначеними внесками, який передбачає, що ви і ваш роботодавець робите внески на ощадний рахунок, який з часом зростає.

Навіть якщо у вас немає доступу до такого плану, подумайте про те, щоб за допомогою робота-консультанта повторити одну з його ключових функцій, налаштувавши автоматичний щомісячний внесок на інвестиційний рахунок. Тоді ви зможете збільшувати суму внеску щоразу, коли отримаєте підвищення зарплати.

Якщо ви не схильні до ризику, вам також варто розглянути можливість інвестувати в добре диверсифікований фондовий індекс або у суміш акцій та облігацій, якщо ви не схильні до ризику. Біржовий фонд, також відомий як ETF, є дешевим способом зробити це порівняно з купівлею пайових інвестиційних фондів. Хоча вартість вашої інвестиції може зростати і падати в короткостроковій перспективі, вона, швидше за все, буде добре працювати в довгостроковій перспективі.

4. Стабільність

Після того, як ви налаштуєте автоматичні внески та встановите порядок їх збільшення з часом, ви побачите, як баланс вашого інвестиційного рахунку почне зростати. Навіть якщо на початку ви зможете відкладати лише невеликі суми щомісяця, ви виробите хороші фінансові звички.

Наступним вашим завданням має стати уникнення спокуси приурочити активну торгівлю до злетів і падінь на фінансових ринках. Щоб уникнути цієї поширеної пастки, не перевіряйте баланс свого інвестиційного рахунку щомісяця і продовжуйте робити внески, незалежно від того, що відбувається на фінансових ринках.

За іронією долі, надмірно самовпевнені інвестори часто відстають від ринку, коли намагаються - і зазнають невдачі - випередити його, часто торгуючи своїми інвестиційними активами. Успішні інвестори розуміють, що найнадійніший шлях до накопичення багатства прокладений менталітетом "купи і тримай", тобто ви повинні купувати інвестиції з наміром утримувати їх у довгостроковій перспективі, а не часто купувати і продавати.

5. Уявіть собі майбутнє

Коли ви молоді, може бути важко ототожнювати себе з абстрактною майбутньою версією себе на пенсії. Ваші золоті роки можуть бути через десятиліття, і може здатися, що у вас є цілий вік, щоб підготуватися до всього, що життя принесе вам на цьому етапі життя.

Однак дослідження показують, що чим чіткіше ви уявляєте собі своє майбутнє, тим більше у вас буде мотивації приймати розумні рішення щодо заощаджень і планування виходу на пенсію для себе майбутнього.

Спробуйте уявити, яким буде ваше життя, коли ви вийдете на пенсію, або як ви будете виглядати. Чи буде у вас сивина або зморшки? Як ви будете проводити свій час? Уявіть себе на пенсії і те, яким життям ви хотіли б жити.

Нещодавно ми розповідали, що варто зробити, якщо хочете стати мільйонером у 2025 році.

Джерело: The Conversation

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин