18 лютого: День пам'яті та боротьби
Від трагічних подій на Майдані до боротьби за повернення депортованих дітей

18 лютого: День пам'яті та боротьби / Фото із соцмереж
Сьогодні, 18 лютого, ми згадуємо кілька важливих і водночас трагічних моментів у історії України.
Деталі
День пам'яті Майдану: 18 лютого 2014 року стало початком одного з найтемніших періодів в історії Революції Гідності. Активне протистояння між протестувальниками та силовиками на Майдані Незалежності в Києві тривало три дні і забрало понад 80 життів. Під час боїв на Майдані використовувалися снайпери, і багато людей загинули від кулеметних пострілів. Серед тих, хто боровся за свободу України, були активісти з понад 50 країн світу. Ці події, що залишили глибокі шрами в серцях українців, стали символом боротьби за гідність і свободу.
Тарас Матвіїв — герой, який народився 18 лютого 1989 року, загинув, захищаючи Україну в російсько-українській війні, став прикладом мужності та відданості своїй Батьківщині.
День пам'яті депортованих дітей: 18 лютого 2022 року почалася одна з найстрашніших сторінок російської агресії — примусова депортація українських дітей. З початком повномасштабного вторгнення Росія розпочала масову "евакуацію", що насправді була примусовою депортацією тисяч українських дітей. Від 2015 року російська окупація вивозила дітей з тимчасово окупованих територій, починаючи з Криму, намагаючись стерти українську ідентичність, примусити дітей до асиміляції та навіть залучити до армії.
Ці події вимагають пам'яті і дій, і саме для цього ініціатива Bring Kids Back UA, ініційована Президентом України, об’єднує всі зусилля, щоб повернути кожну дитину, викрадену ворогом, назад на рідну землю.
Сьогодні ми згадуємо героїв і жертв, які стали частиною історії боротьби за Україну.
Фінансовий гороскоп на 18 лютого: гроші – це лише інструмент.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!