8 речей, які забирають енергію протягом дня
Список неочевидних причин, які забирають нашу енергію протягом дня

Речі, які забирають сили протягом дня / Фото: freepik
Хочете зробити своє життя легшим та ефективнішим? Тоді прислухайтеся і проаналізуйте, що з нижчепереліченого стосується вас. Звернувши увагу на ці чинники і переглянувши своє ставлення до них, зможете зберігати свою енергію для корисних речей і не витрачати її даремно.
1. Робота в режимі багатозадачності
Як же часто ми бачимо у вимогах до вакансії - вміння працювати в режимі багатозадачності. Але багатозадачність також буває різна. По-перше, для когось і дві одночасні задачі - це вже багато, а хтось справді здатний без зусиль тримати в голові десятки проблем, та ще й придумувати для них рішення.
По-друге, ви маєте намагатися виконувати завдання послідовно, це завжди набагато ефективніше, ніж розпорошення уваги та енергії на кілька справ одразу. Лавірувати між справами і справлятися з ними так само добре, як при послідовному виконанні, ні в кого не виходить, це міф.
Перемикання із завдання на завдання також знижує продуктивність. Сам факт перемикання вже краде енергію. До того ж, постійне відволікання протягом робочого дня на повідомлення або стрічку соцмережі - це теж уже багатозадачність.
2. Постійна перевірка сповіщень
Сповіщення - це така річ, яка може відволікати навіть від простого гортання стрічки в соцмережі, що вже казати про роботу? Зрозуміло, ігнорувати повідомлення - не означає ігнорувати робочі чати або пошту, наприклад. Але сповіщення від усіляких застосунків, зокрема й рекламні, можна заблокувати.
Якщо ви не можете дозволити собі зовсім не перевіряти месенджери протягом дня, то придумайте суворе правило: перевіряти телефон не частіше, ніж раз на годину, наприклад, навіть якщо телефон надто нав'язливо пищить. Але щоб не відволікатися навіть на писк, краще поставте беззвучний режим. Нехай ви не берете гаджет до рук і впевнені, що вам надійшли рекламні розсилки, сповіщення все одно перемикають увагу на себе. А це, як і в разі багатозадачності, стомлює вас і знижує продуктивність.
3. Відсутність чіткого списку завдань

Тримати одночасно в голові десятки справ - робочих, особистих, важливих, дрібних, термінових і не дуже складно практично кожному. Саме для цього і придумали планер. Навряд чи людина, у якої насичене робоче й особисте життя, одразу зможе чітко відповісти на запитання, чи вільна вона, наприклад, у четвер о 20:00. Планер допоможе в цьому. Він допоможе не випускати з поля зору дедлайни, а розуміння того, які зі справ складніші, які легші, для яких вам знадобиться допомога, а з якими - впораєтеся самі - допоможе навести лад у голові, грамотно управляти часом і не витрачати енергію даремно.
Чіткий, структурований список справ завжди допоможе переконатися, що все йде за планом, один погляд у планер - і не потрібно проговорювати весь список справ подумки, щоб перевірити, що ви нічого не забули. А в проміжку турбуватися і страждати від фантомних дедлайнів: раптом у вас є термінова справа, а ви до неї не приступили.
Вести список завдань з термінами виконання і періодично з ним звірятися - хороша звичка. Це позбавить вас необхідності тримати все в голові та перевантажувати свою оперативну пам'ять подібно до процесора, фоновими додатками.
4. Спрага
Вчені досі не можуть зійтися на думці, скільки ж людині необхідно на день споживати води. Але те, що багато води ніколи не буває - це факт доведений. Також доведено, що пити потрібно саме тоді, коли тільки захотілося. Якщо ви подумали про воду, а попили через години дві - сили вже можуть вас покинути, а голова стане порожньою. Спрагу в жодному разі не можна ігнорувати. І якщо з відчуттям голоду потерпіти можна, то воду слід пити на першу ж вимогу організму. Завжди тримайте поруч із собою ємність із водою, щоб пити одразу, щойно захотілося.
5. Робота без відпочинку
Тіло втомлюється від одноманітних поз, очі - від фокусування на одному об'єкті. Усе це навряд чи сприяє гарному самопочуттю. Тому потрібно давати собі час на відпочинок і перемикати увагу. Ви якраз можете дозволити відволіктися на що-небудь, зокрема й на соцмережі або месенджери, тільки головна умова - у всьому потрібна системність.
Регулярно давайте собі перепочинок. Можете встановити нагадування в телефоні або використовувати спеціальний таймер.
6. Безлад

Порядок на робочому столі - порядок у голові. Напевно ви це чули не раз. І це так і є. Дослідники вважають, що безлад шкодить нам дуже сильно. По-перше, ми витрачаємо час і нерви на те, щоб знайти в безладі потрібні нам речі, по-друге, захаращений простір змушує нас непокоїтися і посилює стрес. Звучить як вагома причина розібрати, нарешті, завали на робочому столі.
7. Некомфортний одяг
По-перше, одяг має бути зручним. Яка вже тут продуктивність, якщо тиснуть туфлі або натирає пояс. Але, крім того, що одяг має бути зручним, він ще й має бути комфортним. Це означає, що ви не повинні відчувати в ньому незручність. Якщо вам здається, що кофточка занадто вас обтягує, або джинси недостатньо підкреслюють достоїнства фігури - ви не будете відчувати почуття комфорту, і, відповідно, продуктивність впаде.
У будь-якому одязі ви маєте почуватися на всі 100%: він має бути і зручним, і пасувати вам настільки, щоб ви відчували себе неперевершено. Якщо в джинсах і футболці ви почуваєтеся набагато краще, ніж у костюмі-трійці - сміливо віддавайте перевагу першому варіанту.
Життя занадто коротке, щоб одягатися незручно. І в ньому без того повно болю, щоб страждати ще через мозолі на п'яті або ненависну сорочку.
8. Брехня
Що менше в нашому житті брехні - то краще самопочуття. Це доведено вченими. Навіть незначна доза брехні, наприклад, про причину запізнення, "висмокче" з вас енергію до кінця дня. Що з цим робити? Та просто уникати причин для брехні. У цьому випадку краще просто не спізнюватися або, якщо це все ж таки сталося, чесно відповісти, чому так сталося. А потім зробити висновки, як поводитися, щоб не повторити помилку. Брехня може призвести до меланхолії, тому чесність - запорука гарного самопочуття і настрою.
Тепер ви знаєте цілих вісім речей, які можуть сильно «красти» вашу енергію протягом дня, і при цьому ці речі можуть зовсім не впадати в очі, тим самим ще більше погіршуючи ситуацію. Розпізнавши ворога і чітко усвідомлюючи те, відбуваються названі речі у вашому житті чи ні, ви зможете заощадити чимало енергії і поступово перейдете в так званий «енергозберігаючий» режим. А якщо у вас з'явиться надлишок енергії - то витратьте його на себе або близьких, або на ті речі, які живлять вас енергією - так ви зможете перейти в режим творення і ваша енергія примножуватиметься з кожним днем.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!