10 звичок, завдяки яким ваш одяг швидше зношується
Допоможи своїй улюбленій футболці прослужити довгі роки

10 звичок, завдяки яким ваш одяг швидше зношується / Фото: Freepik
Це сумний день, коли ваша нова улюблена футболка починає розтягуватися біля коміра або улюблений светр починає виходити з ладу через серйозні зачіпки. Ви можете зменшити ймовірність того, що ваш одяг буде пошкоджений, дотримуючись кількох основних правил догляду за ним, які допоможуть йому прослужити ще довше.
Погляньте на ці звички у пранні та догляді за одягом, які можуть призвести до передчасного псування і змініть свої підходи, щоб зберегти свій гардероб.
Не слідувати етикеткам по догляду
Що є найважливішим у догляді за одягом? Це читання етикеток. Споживачі дуже погано перевіряють етикетки по догляду, але вони дуже важливі! На багатьох тканинах зазначено, що не можна використовувати пом'якшувач, оскільки він перешкоджатиме функціонуванню, особливо це стосується дитячого одягу для сну, спортивного одягу, який призначений для відведення вологи, а також водовідштовхувальних або водонепроникних тканин. На етикетках буде вказано, чи потрібно сушити вовну в сушильній шафі, чи можна сушити в машині, або ж, наприклад, якщо річ справді потребує хімчистки чи ручного прання.
Прання делікатної білизни з міцнішим одягом
Прання білизни з джинсами може бути не найкращою ідеєю для довговічності ваших делікатних речей. Змішування легкого синтетичного одягу з важкою бавовною, як джинси, не є ідеальним, оскільки час сушіння у них дуже різний. Наприклад, нижня білизна часто містить еластомерні волокна, які не можна прати або сушити на високій температурі.
Неправильне сортування одягу
Загалом, найкраще розділити якомога більше речей за кольором і типом тканини, що легше зробити, коли у вас велика кількість білизни. Але якщо у вас не так багато білизни, краще спочатку сортувати за типом волокна та вагою одягу, якщо кольорові речі вже були випрані кілька разів. Наприклад, ви можете випрати спідню білизну, піжами та топи. Але нові кольори слід прати з такими ж кольорами протягом декількох прань.
Не застібайте блискавку під час прання
Зубці застібки-блискавки можуть завдати шкоди іншому одягу, спричиняючи зачіпки або зношування. Закриваючи застібки-блискавки перед пранням, ви зменшуєте силу тертя і шкоду, яку вони можуть завдати іншому одягу.
Надмірне прання одягу
Прання та сушіння одягу може бути важким для нього, тож якщо ви робите це після кожного прання, ви, ймовірно, скорочуєте його життя без потреби. Так, такі речі, як спідня білизна та футболки, ймовірно, потрібно прати після кожного використання, але ви можете бути здивовані, як довго можна прати багато інших предметів одягу.
Використання занадто великої кількості прального засобу
Якщо зайвий пральний засіб не змивається під час прання, він може зробити ваш одяг жорстким і навіть притягувати бруд, роблячи його незручним для носіння і скорочуючи термін його служби. Переконайтеся, що ви ретельно дотримуєтеся інструкцій на етикетці прального засобу для вашого типу пральної машини. Миючі засоби розробляються на основі значних досліджень волокон, обробки тканин і пральних машин.
Прання в занадто гарячій воді
Використання занадто гарячої води для типу тканини, яку ви перете, може призвести до усадки одягу та потьмяніння кольорів. Вважайте, що це ще один голос на користь того, щоб слідувати етикеткам по догляду та прати одяг належним чином!
Неправильно підібраний одяг для певного виду діяльності
Це може здатися досить банальним, але носіння одягу, який не підходить для вашої діяльності, може призвести до того, що ваш одяг буде пошкоджений раніше часу. Наприклад, ваш кашеміровий светр може бути не найкращим вибором для суворого походу! Підбирайте свій гардероб відповідно.
Прання навиворіт
Тертя в пральній і сушильній машинах може пошкодити одяг, викликаючи вицвітання, утворення катишків і зачіпок. Якщо ви вивертаєте одяг для прання, будь-які пошкодження відбуваються на внутрішній стороні, тому сторона, що виходить назовні, зберігається довше.
Відсутність базового догляду
Якщо не доглядати за зачіпками, пігулками або дрібними розривами, вони з часом стають ще гіршими. Якщо приділяти час базовому обслуговуванню, наприклад, зчищати задирки або латати розриви, дрібні недоліки не перетворяться на серйозні проблеми.
Нещодавно ми розповідали про 7 звичок, яких завжди дотримуються люди з чистими будинками.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!