ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Трагічні втрати: за час повномасштабного вторгнення загинуло майже 300 діячів культури та медіа

Суспільство 13:35 - 24 лютого 2025

Також було зруйновано та пошкоджено 1390 пам’яток спадщини і 2205 об’єктів культінфраструктури

Трагічні втрати: за час повномасштабного вторгнення загинуло майже 300 діячів культури та медіа

За час повномасштабного вторгнення загинуло майже 300 діячів культури та медіа / Фото: Steffi Loos/Getty Images

За час повномасштабної агресії рф загинуло 181 діячів культури та 97 медійників, а також зруйнував та пошкодив 1390 пам’яток культурної спадщини і 2205 об’єктів культурної інфраструктури, повідомляє Міністерство культури і стратегічних комунікацій.

Деталі

Окупанти намагаються знищити українську ідентичність, культуру та багатовікову історію. Вони забороняють українську мову на тимчасово окупованих територіях, закривають українські школи, переслідують носіїв національної свідомості. Крадуть наші культурні цінності. Це не просто війна за території — це спроба загалом стерти українську націю. Пропагандисти росії називають українську культуру "загрозою", адже саме вона доводить, що Україна — самостійна й самобутня держава. Вона є джерелом нашої сили й стійкості, — йдеться у повідомлені міністерства.

Відзначається, що на сьогодні війна забрала життя вже 181 митця, працівника культури та 97 медійників.

Під ударами окупантів гинуть письменники, журналісти, музиканти, актори, художники. росія намагається позбавити Україну голосу, але правду про цю війну неможливо заглушити: вона у книгах, фільмах, піснях та репортажах, — додали у відомстві.

Також зазначається, що за 3 роки повномасштабного вторгнення агресор зруйнував та пошкодив 1390 пам’яток культурної спадщини і 2205 об’єктів культурної інфраструктури.

Окупанти знищують театри, спалюють бібліотеки, руйнують церкви, грабують музеї, вивозячи унікальні артефакти. Це спроба позбавити Україну її історії, адже народ без пам’яті легше поневолити, — підкреслили в Мінкультури.

В то й же час, у міністерстві заявили, що попри все, українська культура продовжує жити, нація — боротися, а ідентичність — зміцнюватися.

Цей день в історії: 24 лютого – річниця повномасштабного вторгнення, День молитви та Масниця.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин