Без алкоголю: 5 способів розслабитися після тяжкого дня
Ви заслуговуєте на відпочинок

Без алкоголю: 5 способів розслабитися після тяжкого дня / Фото: Freepik
Немає нічого кращого, ніж розслабитися після довгого робочого дня. Після кількох годин, присвячених виконанню поставленого завдання, ми потребуємо певного перепочинку. Після довгого робочого дня вироблення звички навмисного розслаблення є ключем як до психічного благополуччя, так і до стійкої релаксації. Варто поєднувати активні, усвідомлені і відновлювальні практики, які відповідають різним потребам і рівням енергії.
Ось кілька видів діяльності, які ви можете зробити звичними для оптимального відновлення.
Приготуйте собі їжу самостійно
Після довгого дня дуже спокусливо замовити їжу на винос, і це завжди приємне задоволення, але витратити час на приготування їжі для себе може бути особливо відновлювальним способом розпочати роботу після робочого дня. Це дає вам можливість підкріпитися і підживити свій організм, а сам процес приготування їжі може бути заспокійливим і терапевтичним.
Їжа не обов'язково має бути вишуканою; приготування простої страви, яка вам подобається - це продуктивний і здоровий спосіб практикувати турботу про себе. Вживання їжі, яка приносить вам задоволення, може дійсно підняти настрій і зробити вас більш розслабленими та зарядженими на весь вечір.
Прийміть заспокійливий душ
Чому б не перетворити вечірній душ на ритуал догляду за собою? Відмовтеся від поспішного скрабування і дозвольте собі прийняти душ (або ванну) з усім необхідним: нанесіть маску для волосся, скористайтеся улюбленим скрабом для тіла і вкладіть трохи енергії, що залишилася після робочого дня, у відновлюючу глибоку чистку.
Гарячий душ може допомогти розслабити м'язи, зняти напругу і дати вам можливість змити стрес дня. Тепла вода заспокоює, і ви можете не поспішати, так ви зможете по-справжньому розслабитися і очистити свій розум.
Робіть фізичні вправи
Багато хто з нас проводить свої робочі дні, склавши руки на столі та згорбившись над комп'ютером. Позаробочий час дає нам можливість трохи порухатися. Навіть якщо ви не фанат фізичних вправ, знайдіть активну звичку, яка вам дійсно подобається. Рухова декомпресія, наприклад, вечірня прогулянка, м'яка розтяжка або веселі танці, можуть допомогти зняти напругу, що накопичилася за день, і водночас уникнути млявості, яку часто викликає час, проведений біля екрану.
Дослідження показують, що фізичні вправи майже в будь-якій формі можуть підняти настрій, вивільнити ендорфіни та зняти стрес. Нічого страшного, якщо ви не готові до енергійного тренування наприкінці дня, навіть 10-хвилинне заняття йогою або прогулянка можуть мати велике значення.
Пишіть у щоденник
Існує причина, чому експерти з психічного здоров'я часто говорять про переваги ведення щоденника: численні наукові дослідження підтвердили його статус як ефективного і недорогого способу боротьби зі стресом. Ведення щоденника дає вам можливість виплеснути все, що було у вас на думці протягом дня.
Після роботи ведення щоденника може здатися комусь рутинною роботою, але він може допомогти зняти стрес, незалежно від того, наскільки глибокими є ваші записи. Ви можете записувати свої випадкові думки, розчарування або навіть те, за що ви вдячні. Особливо рекомендують цю звичку людям, які багато думають, і всім, хто намагається впоратися зі стресом: це безпечний простір для самовираження без осуду і може бути терапевтичним способом вивільнення емоцій, які ви тримаєте в собі.
Знайдіть собі творче хобі
Захоплення, які дозволяють нам збалансувати техніку з уявою, можуть освіжити розум у спосіб, не пов'язаний з роботою.
Хитромудрі бабусині хобі зараз в моді: в'язання спицями чи гачком і шиття - це лише кілька прикладів повільних медитативних занять, які підвищують рівень дофаміну і можуть допомогти нам спрямувати активні думки на приємну ручну роботу.
Нещодавно ми розповідали про 10 фільмів, які замінять похід до психолога.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!