"МОН не знає про навантаження на вчителів у зв'язку з підходами до оцінювання": позиція міністерства
Коментар щодо неприйнятності маніпуляцій на темі оцінювання

Міносвіти вважає неприйнятним перекладання на пілотні школи відповідальності щодо впровадження нових підходів до оцінювання
Міністерство освіти і науки вважає неприйнятними будь-які маніпуляції, пов'язані з перекладанням відповідальності на пілотні школи щодо впровадження нових підходів до оцінювання.
Деталі
...Учора в медіа й соцмережах було поширено маніпулятивні повідомлення, нібито МОН не знає про бюрократичне навантаження на вчителів у зв'язку з новими підходами до оцінювання. Окрім того, були спроби перекласти відповідальність на пілотні школи, які з-поміж іншого апробовували оцінювання за групами результатів, - йдеться у повідомлені міністерства.
Відзначається, що під час апробування школи могли фокусуватися на окремих аспектах оцінювання, тому їхній досвід є унікальним, і Міносвіти вважає неприйнятними будь-які маніпуляції, пов'язані з перекладанням відповідальності на пілотні школи щодо впровадження нових підходів до оцінювання.
...Ми розуміємо виклики, з якими зіштовхнулися вчителі під час упровадження нових підходів до оцінювання з вересня 2024 року. Зокрема, це складнощі з фіксуванням результатів оцінювання. Тому працюємо над спрощенням процедур, оновленням інструкції ведення класного журналу тощо, - додали у відомстві.
Зокрема, для того, щоб полегшити для вчителів процедури оцінювання Міносвіти планує підготувати: роз'яснення щодо фіксування оцінювання результатів навчання в класному журналі відповідно до особливостей кожної освітньої галузі; путівник з підготовки до оцінювання в кожній освітній галузі; нову інструкцію ведення журналу для класів "Нової української школи" для того, щоб увідповіднити ведення звітності з новими підходами до оцінювання; інструменти для спостереження і заповнення першої частини Свідоцтва досягнень; вебінари.
...Також МОН зараз створює офіційну робочу групу, яка допоможе якісно опрацювати зворотний зв'язок від освітян щодо процедур фіксації результатів навчання, а також увідповіднити всі нормативно-правові акти щодо оцінювання та розробити пропозиції до впровадження нової системи оцінювання, - додали в міністерстві.
Як повідомлялося, 13 лютого петиція на сайті Кабінету міністрів із закликом скасувати наказ Міносвіти про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання набрала необхідну для розгляду кількість голосів. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у відповідь на петицію повідомляє, що Міносвіти опрацьовує питання спрощення процедури оцінювання результатів навчання у 5-9 класах шкіл.
17 лютого в Міносвіти заявили, що працює над тим, щоб впровадження нових механізмів оцінювання результатів навчання в "Новій українській школі" стало зрозумілішим.
ВРУ визнала результати навчання, здобутих громадянами України за кордоном.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!