ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Як думають мільйонери: 5 фінансових хитрощів для добробуту

Суспільство 20:20 - 04 березня 2025

Ви можете бути здивовані: більшість мільйонерів не відчувають себе багатими. Натомість вони ставлять перед собою розумні цілі, дотримуються дисципліни й отримують невелику допомогу на цьому шляху

Як думають мільйонери: 5 фінансових хитрощів для добробуту

П'ять секретів фінансового планування від мільйонерів / Фото: Freepik

Мільйонер. Це слово є джерелом заздрощів для багатьох - з поважних причин, які виходять за рамки очевидних фінансових переваг. Згідно з дослідженням Northwestern Mutual, 87% американських мільйонерів стверджують, що вони чітко знають, скільки їм слід відкладати на завтра, а скільки витрачати сьогодні, тоді як серед населення загалом таких лише 66%. Вони також відчувають себе набагато більш підготовленими: 87% мільйонерів очікують, що будуть фінансово підготовлені до виходу на пенсію, коли прийде час, що більш ніж на 30 відсоткових пунктів вище, ніж середньостатистичний американець.

Хоча бути "дуже багатим" залишається недосяжним для більшості людей, заможні люди практикують п'ять фінансових звичок для створення та збереження свого багатства, які кожен може використати, щоб зробити крок до більшої фінансової безпеки.

1. Зосередьтеся на загальній картині

Коли мова заходить про багатство, мільйонери дивляться за межі сьогоднішніх викликів і планують світле майбутнє. Вісімдесят чотири відсотки з них стверджують, що їхні фінансові плани спрямовані на пом'якшення довгострокових ризиків, наприклад, злетів і падінь ринку, тоді як серед населення в цілому лише 52% говорять те саме.

Оскільки тривалість життя продовжує зростати, мільйони американців житимуть довше - тому більшість фінансових експертів погоджуються з тим, що фінансові плани повинні бути розроблені таким чином, щоб бути розрахованими на довше життя. Багато економічних змін, ймовірно, відбуватимуться протягом довгого життя, включаючи рецесії, періоди високої інфляції, вищі податки та зростання витрат на охорону здоров'я. Передбачаючи і плануючи ключові фінансові ризики - і загальну картину - люди можуть позиціонувати себе для забезпечення довгострокової фінансової безпеки.

2. Дійте, але не перегинайте палицю

Попри наявність грошей, заможні люди не заспокоюються щодо своїх фінансів. Вони знають цінність надійного фінансового плану, і 78% називають себе дисциплінованими або дуже дисциплінованими планувальниками - але вони мають конкретні фінансові цілі і діють відповідно до кроків, необхідних для їх досягнення.

Фінансовий план може допомогти людям оцінити, де вони знаходяться сьогодні, визначити цілі на завтра і зробити необхідні кроки для їх досягнення. Разом з досвідченим фінансовим консультантом люди можуть скласти комплексний фінансовий план, який робить саме це. Дотримуючись його та звертаючись до радника за порадами, вони можуть переконатися, що дотримуються плану для досягнення своїх довгострокових цілей зі створення багатства.

3. Не ризикуйте

Мільйонери не ризикують, коли мова йде про їхні гроші - і їхні фінансові радники допомагають забезпечити, щоб їхні фінансові плани враховували ситуації, які можуть наражати їх на ризик. Вісімдесят дев'ять відсотків заможних людей мають фонд на випадок надзвичайних ситуацій, порівняно з 60% населення в цілому, які стверджують те ж саме. Крім того, 79% заможних людей мають план покриття витрат на охорону здоров'я, тоді як серед населення загалом таких лише 49%. А 68% заможних людей включили у свої фінансові плани довгостроковий догляд, тоді як серед населення загалом таких лише 40%.

Комплексний фінансовий план є життєво важливим і повинен включати резервний фонд, витрати на охорону здоров'я та довгостроковий догляд. План повинен передбачати суму заощаджень у розмірі прожиткового мінімуму від трьох до 12 місяців (залежно від ситуації людини), щоб забезпечити гнучкість і фінансову безпеку, необхідну в умовах фінансової нестабільності. Якщо надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров'я призведе до постійної втрати працездатності, страхування доходів на випадок втрати працездатності може допомогти захистити найцінніший актив людини - її здатність отримувати дохід.

4. Зберігайте оптимізм щодо того, що неможливо контролювати

Інфляція, економіка та соціальне забезпечення. Заможні американці, як правило, зберігають оптимізм щодо цих питань завдяки своїм добре продуманим фінансовим планам, які можуть протистояти ключовим ризикам. Вісімдесят чотири відсотки мільйонерів мають фінансовий план, порівняно з 52% населення в цілому. Навіть якщо люди не можуть контролювати майбутнє, хороший фінансовий план може допомогти їм передбачити і дивитися в майбутнє з упевненістю, незалежно від того, що відбувається в економіці чи політиці.

5. Звертайтеся за професійною фінансовою порадою

Шістдесят дев'ять відсотків мільйонерів працюють з фінансовими консультантами, порівняно з 33% населення в цілому - і заможні люди вважають фінансових консультантів найбільш надійним джерелом фінансових порад - більш ніж у чотири рази більше, ніж будь-яке інше джерело, включаючи подружжя або друзів. Маючи поруч досвідченого фінансового консультанта, люди з більшою ймовірністю вживатимуть стратегічних заходів, необхідних для досягнення своїх довгострокових цілей.

Згідно з дослідженням Northwestern Mutual, лише 1 з 3 мільйонерів відчуває себе "заможним". Для більшості з них "відчувати себе на мільйон" - це не стільки віра в те, що вони багаті, скільки впевненість у завтрашньому дні та ясність поглядів на майбутнє.

Гроші самі по собі не створюють ясності - це роблять фінансові звички та надійний фінансовий план. Коли люди мають комплексний план, розроблений спеціально для їхнього життя, і радника, який допомагає їм побачити свої можливості та сліпі зони, почуття тривоги зменшується, а почуття безпеки зростає - коли вони створюють багатство і захищають те, що вже побудували.

Нещодавно ми розповідали, як стати мільйонером у 60 років.

Джерело: Kiplinger

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин