ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Як розібратися з переповненою книжковою колекцією (і куди її можна подіти)

Суспільство 20:10 - 06 березня 2025

Улюблені рішення для організації книг

Як розібратися з переповненою книжковою колекцією (і куди її можна подіти)

Як розібратися з переповненою книжковою колекцією (і куди її можна подіти) / Фото: Freepik

Колекціонування книг починається досить невинно, але не встигнеш оком моргнути, як у тебе їх назбираються сотні, і ти вже не зможеш розлучитися з жодною з них. Багато хто з нас прив'язаний до своїх книг з різних причин. Вони можуть нагадувати нам про певний період нашого життя або про особливий подарунок від коханої людини. Великі книжкові колекції формуються з найкращими намірами - проєкти, які ми хочемо завершити, рецепти, які ми хотіли б приготувати, або книги, які нам порекомендував друг. Це призводить до того, що наші книжкові полиці стають дещо некерованими і неорганізованими з книгами, які нам більше не потрібні або нецікаві.

Навести лад у книжкових полицях - це, звісно, складне завдання, але не таке, яке ви не можете вирішити. Потрібне натхнення, щоб навести лад у домашній бібліотеці? Ось найкращі способи впорядкувати книги, щоб підкреслити вашу дорогоцінну колекцію.

Як прибрати безлад і пожертвувати книги

Перш ніж організувати всі книги, які ви плануєте зберігати, зробіть інвентаризацію своєї колекції, щоб переконатися, що у вас залишилися лише ті речі, які ви хочете зберегти.

Почніть з чистого аркуша, прибравши книги з полиць і розсортувавши їх за чотирма категоріями: зберегти, пожертвувати, продати, подарувати або переробити. Якщо ви не впевнені, то книга, яку ви не читали роками і не відчуваєте, що колись прочитаєте, ймовірно, означає, що їй час знайти інший дім.

  • Викидайте сильно пошкоджені книги, в тому числі з пліснявою або грибком.
  • Продайте цінні книги, які вам більше не потрібні.
  • Пожертвуйте або продайте кілька або дуже схожих книг, якщо вам може знадобитися лише одна.
  • Пожертвуйте або продайте будь-які непотрібні книги, які ви не збираєтеся читати (коли-небудь) і до яких ви не прив'язані.

Ви можете пожертвувати книги до благодійних комісійних магазинів, місцевих бібліотек, шкіл, будинків престарілих, притулків чи будь-де, де є потреба в книгах. Зв'яжіться з ними заздалегідь, щоб переконатися, що є попит, і отримати інструкції щодо передачі. Цінні книги можна продати на цифрових ринках або в місцевих книгарнях, які продають колекційні речі.

Якщо термін придатності ваших книг справді закінчився (за умови, що вони не пошкоджені водою і не дуже пожовкли), ви можете їх переробити. Перевірте місцеві правила, але більшість книжок у м'якій обкладинці можна викидати у сміттєвий бак як є. З твердих книг потрібно зняти обкладинки і викинути їх у звичайний смітник, оскільки вони виготовлені з матеріалів, що не підлягають переробці.

Як зберігати книги вдома

Методи організації книг

Надихайтеся цими перевіреними експертами рішеннями для організації книжкових полиць.

  • Порядок за кольором

Впорядкування книг за кольорами - це цікавий і гарний спосіб додати кольору і згуртованості вашому простору. Цей метод підходить для малих і середніх колекцій, адже коли у вас велика кількість книг, їх може бути важко підтримувати в порядку і може бути важко знайти те, що ви шукаєте. Організація за кольором також може працювати для книжкових віньєток, наприклад, як декор на полицях або в маленьких куточках.

  • Класифікуйте за висотою або розміром

Якщо вам більше до вподоби акуратний і сучасний вигляд, розташуйте свою книжкову колекцію від найвищих до найнижчих або навпаки. Додайте глибини та візуального інтересу, змішуючи вертикальні та горизонтальні стелажі. Рослина на вершині горизонтального стелажа з книжками - чудовий декоративний штрих. Або використовуйте книжкові підставки, щоб ваші книжки стояли вище і виділялися!

  • Схиліться до підходу тсундоку

Тсундоку - це метод колекціонування книг, що походить з японської культури, коли ви збираєте книги заради того, щоб мати книги. Ідея полягає в тому, щоб розкидати їх по всьому будинку таким чином, щоб вони дійсно були виставлені на загальний огляд. Наприклад, стоси книг можна використовувати як імпровізований приставний столик, або ж поставити вежу поруч із книжковою полицею. Ідея полягає в тому, щоб підтримувати легку атмосферу і цілеспрямовано жити в ній.

  • Організуйте за жанрами та авторами

Можна черпати натхнення в бібліотеках і книгарнях, організовуючи великі книжкові колекції за жанрами, а потім за авторами. Мета - полегшити сортування великої колекції. Наприклад, можливо, у вас є колекції біографій, літератури, садівництва та філософії, а потім кожна з них організована за прізвищем автора.

  • Спробуйте ротацію читання

Візьміть концепцію сезонної шафи і застосуйте її до своєї книжкової колекції. Це чудове рішення для тих, хто має невеликий простір, або для тих, хто не хоче виставляти тонну книжок одночасно. Просто організуйте свої книги за сезонним або тематичним принципом. Наприклад, тримайте затишні романи та класичну літературу доступними восени та взимку, а навесні та влітку міняйте місцями пляжне чтиво та спогади про подорожі.

Нещодавно ми розповідали про 5 фінансових хитрощів для добробуту.

Джерело: Real Simple

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин