5 найпоширеніших причин появи плісняви у ванній і як з ними боротися
Підтримуйте там чистоту і відсутність цвілі

5 найпоширеніших причин появи плісняви у ванній і як з ними боротися / Фото: Getty Images
Якщо і є щось, чого ви не хочете у своїй ванній кімнаті, то це пліснява. Але через надмірну вологість плісняві дуже легко закріпитися у ванній кімнаті, і це може створити нездорову ситуацію для вас. На щастя, багато речей, які потрібно зробити, щоб позбутися цвілі у ванній кімнаті та запобігти її появі, досить прості. Дізнайтеся, що може спричинити появу цвілі у вашій оселі та що з цим робити.
Що спричиняє появу цвілі у ванній?
Цвіль росте там, де є волога та органічні речовини. Будь-які дії, які дозволяють волозі бути присутніми протягом 24-48 годин, можуть сприяти росту мікробів у ванній кімнаті. Це стосується і високої вологості; деякі види плісняви можуть рости при вологості вище 60%.
Ось кілька конкретних ситуацій, які можуть підвищити ймовірність появи цвілі у вашій ванній кімнаті.
- Відсутність вентиляції
Це, мабуть, найпоширеніша причина появи цвілі. Якщо не використовувати витяжний вентилятор, волога може залишатися в повітрі, на стінах і плитці, створюючи ідеальне середовище для росту цвілі.
Якщо здається, що ваш витяжний вентилятор не справляється зі своєю роботою, спробуйте відчинити двері або вікно, щоб допомогти вологому повітрю виходити назовні.
- Протікання
Ми говоримо не лише про кран, з якого капає вода. Можливо, у вас є діряві труби під тумбою або всередині стін, з яких повільно капає волога, а ви цього не помічаєте.
- Погані звички в прибиранні
Прибирання у ванній кімнаті - це не та робота, за яку більшість людей із задоволенням береться. Але якщо не прибирати її регулярно, це може створити ідеальне середовище для процвітання цвілі.
Накопичення органічних речовин слугує джерелом живлення, дозволяючи мікроорганізмам процвітати після того, як вони за сприятливих умов розвиваються через проблеми з вологістю. Кілька шкідливих звичок, яких варто остерігатися:
- Не чистити поверхні у ванній кімнаті, щоб видалити частинки бруду
- Не прати килимок для ванни, шторки для душу та інші текстильні вироби, які можна прати в пральній машині
- Використання мила або засобів, які залишають після себе осад
Використання агресивних засобів для чищення з хімічними речовинами, які руйнують поверхні, наприклад, затірку, дозволяючи органічним речовинам і волозі потрапляти в пастку всередині матеріалу.
- Проблеми із затіркою та плиткою
Невирівняна плитка, потріскана або негерметична затірка можуть створювати щілини, в які потрапляє вода та органічні речовини, що сприяють росту цвілі.
- Залишення речей вологими
Якщо ви залишаєте вологі рушники зім'ятими на підлозі або дозволяєте ванні та плитці залишатися вологими, ви створюєте сприятливе середовище для розвитку цвілі. Треба протирати плитку, відокремлювати душову завісу та підкладку після використання, а рушники та килимок для ванни вішати, щоб вони висохли.
Як позбутися цвілі у ванній кімнаті
Якщо ви помітили, що у вашій ванній кімнаті з'явилася пліснява, вам потрібно бути дуже обережними, оскільки деякі методи, які ви могли бачити в Інтернеті, наприклад, використання відбілювача, можуть виявитися неефективними.
- Як глибоко очистити ванну кімнату, щоб у ній не було мікробів
Невеликі проєкт з усунення цвілі можна виконати самостійно, але для більших проблем з цвіллю, які поширюються на площі понад 3 м кв., можливо, вам варто звернутися до професіоналів.
- Вирішіть основну проблему
Перш ніж приступати до прибирання, необхідно усунути причину появи цвілі - усунути протікання, встановити витяжний вентилятор або переконатися, що всі користуються витяжкою, коли приймають душ.
- Використовуйте рослинний очищувач і перекис водню
Ботанічний очищувач - це ключ до видалення цвілі. Розпиліть його на непористу поверхню, залиште на 30 секунд, а потім протріть рушником з мікрофібри, щоб підняти якомога більше спор цвілі. Повторіть цей процес щонайменше тричі, щоб видалити цвіль і мікотоксини - токсичні побічні продукти, які може виділяти пліснява. На затірку або шпаклівку нанесіть перекис водню, залиште на деякий час, а потім витріть.
- Будьте напоготові
Навіть при гарному прибиранні ви можете пропустити деякі спори плісняви, які можуть легко відрости знову. Слідкуйте за цією ділянкою. Якщо пліснява швидко повертається, це означає, що колонія могла проникнути глибоко в поверхню, або ж існує більш серйозна проблема в іншому місці будинку. Ви можете спробувати очистити поверхню ще раз або звернутися за допомогою до професіоналів.
Нещодавно ми розповідали про 7 причин, з яких ваш посуд досі брудний навіть після посудомийки.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!