Собаки у кінологічних підрозділах ДСНС проходять щоденні тренування
У ДСНС створено та працює 13 кінологічних підрозділів на базі центрів швидкого реагування, а також на базі головних управлінь ДСНС в областях

Собаки у кінологічних підрозділах ДСНС проходять щоденні тренування/Фото: Media Center Ukraine
На сьогодні в ДСНС створено 13 кінологічних підрозділів та загалом утримується 66 службових собак. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.
Деталі
У ДСНС створено та працює 13 кінологічних підрозділів на базі центрів швидкого реагування, а також на базі головних управлінь ДСНС в областях. І на сьогодні в ДСНС утримується 66 службових собак, З9 з них – пошуково-рятувальні собаки, 9 мінно-пошукових собак, 5 з пошуку загиблих людей, 10 – у резерві, одна собака племінна та двоє цуценят, – зазначив Олександр Хорунжий
Пошук людей під завалами та розмінування територій наразі є ключовими завданнями кінологічних підрозділів ДСНС. Так, з початку повномасштабного вторгнення кінологічні підрозділи 812 разів залучалися до виконання відповідних робіт, в ході яких було врятовано 73 людей.
Якщо брати статистику від початку війни, це 2022-2025 роки, то в нас 812 разів залучалися кінологи до виконання завдань за призначенням. 377 залучень – це пошук людей у зруйнованих будівлях та природному середовищі, і 435 залучень – пошук вибухонебезпечних предметів. Щодо виконаної роботи, то 73 людини було врятовано під час проведення пошуково-рятувальних робіт, і за допомогою саме собак з мінно-пошукового напрямку знешкоджено 711 одиниць боєприпасів, – повідомив Хорунжий
У собак, яких планують залучати до роботи в кінологічних підрозділах ДСНС, проходять щоденні тренування в різних напрямках. Для отримання можливості надалі виконувати роботу на завданнях собаки мають підтвердити свої здібності в ході відповідних атестацій.
Про це розповіла Юлія Сечейко, інструкторка рятувальних підрозділів Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України, яка працює з біглем Тото.
Вона зауважила, що для навчання собак, які надалі можуть працювати в кінологічних підрозділах ДСНС, дуже важливо з самого малечку, з трьох-чотирьох місяців, починати тренування.
Тренування собак, за словами інструкторки, проходять щодня за різними напрямками, оскільки в подальшій атестації є як слухняність та спритність, так і окремий вид – пошук.
І пошук у кожної собаки різний. В нас немає універсальних собак, і це чудово. Тобто собака може фантастично шукати людей під завалами, але бути поганою для пошуку людей у природному середовищі. І добре, що наша служба нам дозволяє мати професійних собак саме в цьому напрямку, – додала вона.
Є окремі дні, коли у собак тренують пошуки, й окремі дні, коли слухняність та витримку. Також приділяється окрема увага привчанню собак до перевезення. Крім того, організовуються заняття, аби цуценята знайомилися з якомога більшою кількістю людей різного віку, статі та різних професій.
Програма дуже обширна, триває довгий час, з самого малечку. І вже в 15 місяців собаки проходять перший тест на профпридатність, аби показати, чи готові вони виконувати пошук. На пошуки надалі залучаються тільки атестовані собаки.
У нас всього 66 собак, але це ті 66 собак, які стовідсотково можуть знайти людину. У нас щорічна атестація, і якщо собака не підтверджує атестацію, в умовах тренування не знаходить людини, то вона не допускається до пошуків. Вже потім проводиться розслідування, і в собаки є три спроби довести, що саме в той момент були якісь збої, – пояснила Юлія Сечейко
Раніше ми писали: УВАГА: рух поїздів між станціями метро "Лісова" та "Дніпро" зупинять через ремонт
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!