ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

5 щоденних звичок, які перетворюють ванну на розсадник мікробів

Суспільство 11:10 - 23 травня 2025

Чому ваша ванна ніколи не виглядає чистою?

5 щоденних звичок, які перетворюють ванну на розсадник мікробів

5 щоденних звичок, які перетворюють ванну на розсадник мікробів / Фото: Freepik

Вам коли-небудь здавалося, що ваша ванна кімната ніколи не буває бездоганною, окрім як одразу після щотижневого глибокого прибирання? Всього за кілька годин може здатися, що вся ваша наполеглива праця з прибирання йде нанівець, але чому? Як невелике приміщення може так швидко стати брудним?

Попри те, що вони можуть здаватися нешкідливими, кілька щоденних звичок можуть призвести до того, що ваша ванна кімната стане брудною швидше, ніж ви очікуєте. Щоб допомогти вам у прибиранні, ось п'ять звичок, яких варто позбутися.

1. Залишати мокрі рушники та килимки на підлозі

Якщо ви залишаєте вологий (або мокрий) рушник і килимок на підлозі після душу, ви робите помилку, якщо ваша мета - чистота у ванній кімнаті. Окрім візуального безладу, волога на банній білизні створює сприятливе середовище для розмноження бактерій та плісняви. Це може призвести до поширення бактерій, якщо ви будете використовувати речі повторно, а також до появи затхлого запаху, який важко ігнорувати.

Замість цього завжди вішайте використані рушники на перекладину або гачок, щоб вони висохли перед наступним використанням. Щодо килимків для ванни, то краще повісити їх над краєм ванни, щоб вони висохли. Періть рушники кожні три-чотири дні, а килимки - щотижня.

2. Не витираєте бризки води

Хоча невеликі бризки води навколо ванни та раковини не здаються великою проблемою, з часом вони можуть вплинути на зовнішній вигляд і чистоту вашої ванної кімнати. Якщо їх не витирати, вода може залишити після себе плями або залишки мильної піни, коли висохне. Надмірне стояння води також може сприяти утворенню цвілі або плісняви на поверхнях.

Щоб запобігти цьому, швидко витирайте раковину, стільницю, кран, дзеркало та ванну ганчіркою перед тим, як вийти з ванної кімнати. Якщо ви будете робити це щодня, потенційні залишки не накопичуватимуться і виглядатимуть брудними лише через кілька днів.

3. Використання одного і того ж рушника для рук кожен день

Особливо при частому використанні вологі рушники для рук можуть створити середовище для росту і поширення бактерій. Рушник, який не міняли достатньо часто, може також викликати затхлий або кислий запах.

Уникайте цих проблем, замінюючи рушник для рук кожні один-два дні. Якщо ви користуєтеся ним часто, подумайте про те, щоб замінювати його на чистий щодня. Завжди тримайте свіжі рушники під рукою, щоб їх заміна не становила великої праці.

4. Розпилювачі, які залишають сліди

Щоденне використання лаку для волосся, сухого шампуню, спреїв для догляду за шкірою або пудри може залишати видимі сліди. Вони не лише створюють візуальний безлад, але й можуть зробити поверхню липкою, слизькою або крейдяною. Такі залишки також притягують бруд і пил, роблячи поверхню ще бруднішою.

Якщо ви змушені використовувати такі засоби, заведіть звичку щодня протирати всі поверхні ганчіркою з м'яким універсальним миючим засобом. Якщо цього не робити, на підлозі, стінах і стільницях вашої ванної кімнати утвориться бруд, який з часом буде важко видалити.

5. Не споліскувати душ або раковину після використання

Мильна піна, залишки шампуню, засохлий крем для гоління, косметика, пасма волосся і зубна паста - все це робить вашу ванну кімнату нечистою, чи то в раковині, чи то навколо душу або ванни.

Щоб виправити ситуацію, споліскуйте душ, ванну та раковину після кожного використання, щоб уникнути застиглих плям від зубної пасти або шампуню, для видалення яких знадобиться додатковий засіб для чищення та губка. Все, що вам потрібно зробити, - це промити ці поверхні водою з-під крана. Використовуйте чашку або ручний розпилювач, щоб полегшити завдання, особливо в кутах або важкодоступних місцях. Якщо у вас скляні двері або кахельні стіни, подумайте про використання скребка після душу.

Нещодавно ми розповідали, які місця треба прибирати першими.

Джерело: BHG

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин