Оборона Курщини та створення нової архітектури безпеки: дайджест новин за добу
У застосунку Резерв+ вже згенеровано 32 000 електронних направлень на ВЛК

Оборона Курщини та створення нової архітектури безпеки: дайджест новин за добу/Фото: Генштаб ЗСУ
У своїй постійній рубриці "Говорить СтратКом" відомство підготувало основні події за 12 березня. Пропонуємо дізнатися, що важливого відбулося сьогодні.
Україна очікує від США максимального тиску на росію
Президент України Володимир Зеленський заявив 13 березня, що переговори української та американської делегацій у Саудівській Аравії були "максимально конструктивними".
Водночас він заявив, що росія поки не дала змістовної відповіді на пропозиції, які пролунали під час переговорів. Президент зазначив:
На жаль, уже понад добу світ не чує змістовної відповіді з росії щодо пропозицій, які пролунали. І це знову підтверджує, що саме росія прагне продовжувати війну та намагатиметься максимально відтягнути настання миру. Сподіваємося, що тиску Сполучених Штатів вистачить, щоб примусити росію до завершення війни
Зеленський додав, що Україна готова й надалі конструктивно працювати з усіма партнерами в Америці, Європі та інших частинах світу, які прагнуть допомагати наблизити мир.
Ми будемо тримати оборону на Курщині стільки, скільки це буде доцільно та необхідно, – Сирський
В операційній зоні угруповання військ "Курськ", у передмістях Суджі та районах довкола неї на території Росії, продовжуються активні бойові дії, повідомив 12 березня головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський.
Сирський зазначив:
Противник застосовує штурмові підрозділи повітряно-десантних військ та сил спеціальних операцій з метою прориву нашої оборони, витіснення наших військ з території Курської області рф та перенесення бойових дій на територію Сумської і Харківської областей
Головнокомандувач ЗСУ додав, що російська армія продовжує зазнавати на Курщині значних втрат, однак пріоритетом командування української армії, за його словами, є збереження життів військовослужбовців ЗСУ.
15 країн обговорюють можливість долучитись до створення нової архітектури безпеки для України
Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що зараз 15 країн розглядають можливість взяти участь у створенні нової архітектури безпеки для України. Про це він заявив на пресконференції міністрів оборони країн Європи щодо підтримки Україн
Лекорню наголосив, що концепція безпеки передбачає не лише розміщення миротворчих сил. Міністр заявив:
Є багато інших питань – безпека на Чорному морі, безпека атомних електростанцій в Україні. Ці проблеми й потреби треба аналізувати з військового погляду. Військові у Великій Британії та Франції обговорювали, яким чином ми можемо поділити це навантаження між нами
Лекорню також зазначив, що у разі погодження Росією умов припинення вогню, держави, залучені до ініціативи, матимуть 15 днів для обговорення механізмів забезпечення безпеки України.
Дуда закликав США розмістити ядерну зброю на території Польщі
Президент Польщі Анджей Дуда закликав США розмістити американську ядерну зброю на території своєї країни як фактор відлякування росії.
Дуда зазначив:
Кордони НАТО перемістилися на схід у 1999 році, тому через 26 років інфраструктура НАТО також повинна переміститися на схід. Для мене це очевидно
Він додав, що "було б безпечніше, якби ядерна зброя вже тут (у Польщі – ред.) була".
За його словами, він пропонував попередній адміністрації експрезидента Джо Байдена ще в 2022 році розмістити ядерну зброю в Польщі за програмою Nuclear Sharing, але це не дало жодних результатів.
У застосунку Резерв+ вже згенеровано 32 000 електронних направлень на ВЛК
У застосунку Резерв+ українці вже створили 32 000 електронних направлень на військово-лікарську комісію (ВЛК). Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізаціїКатерина Черногоренко.
Раніше для отримання направлення потрібно було особисто звертатися до ТЦК, витрачаючи час у чергах. Тепер цей процес цифровізований.
Черногоренко зазначила:
Вже понад 30 000 українців згенерували собі електронні направлення на ВЛК замість того, щоб йти до ТЦК і там стояти в черзі за папірцем, який дає можливість почати медогляд. Це займало чимало часу. В межах реформи ми цифровізували цей сервіс і зробили його людяним. Але на цьому ми не зупиняємося і продовжуємо працювати над глобальними змінами
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган привітав результати українсько-американських переговорів у Джидді та підтвердив готовність Туреччини прийняти мирні переговори між Україною та рф.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!