ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Не лише шампанське і салют: як Новий рік святкують у різних країнах світу

Суспільство 16:47 - 31 грудня 2024

Кожна країна привносить у святкування Нового року традиції, характерні для її культури

Не лише шампанське і салют: як Новий рік святкують у різних країнах світу

Як Новий рік святкують у різних країнах світу/Фото: Wagner Meier/Getty Images

Дзвонити рідним та друзям на Новий рік і прощатися зі старим – традиція, яка охоплює всю земну кулю. Але вона не обмежується звичними для більшості феєрверками та бризками шампанського. У деяких країна люди святкують, з'їдаючи 12 виноградин, а в інших розбивають дрібний фарфор та стрибають через хвилі. Ми розповімо вам про незвичні традиції святкування Нового року в різних країнах світу.

Хогманай у Шотландії

Фото:Getty Images

Новий рік у Шотландії святкують 3 дні. 30 грудня декілька тисяч людей, які тримають смолоскипи, створюють "вогненну річку" в Единбурзі, яка тече по вулицях Старого міста, від Парламентської площі до Калтон-Хілла. Дійство супроводжується грою на сопілках та барабанах. Наступного дня по всьому місту проходять музичні вистави паралельно із масовим розпиванням алкогольних напоїв. Дійство завершується 1 січня подією Loony Dook, коли безліч людей у вигадливих костюмах пірнають у холодні води Ферт-оф-Форта неподалік від міста.

Виноград в Іспанії

В Іспанії є традиція їсти виноград у Новорічну ніч. Потрібно встигнути з'їсти по одній виноградині на кожен удар курантів. Це важче, ніж здається (люди навіть тренуються для цього), але якщо ви досягнете успіху, традиція говорить, що у вас буде рік процвітання. Зробити це можна на площі Пуерта-дель-Соль в Мадриді на Nochevieja (Новий рік). Саме тут збирається натовп людей, у яких в одній руці буде 12 ягід винограду, а в іншій — келих кави. Після 12 ночі святкування перетвориться на велику вечірку, на якій "танцюватиме" уся країна.

Фото: Getty Images

Битий посуд у Данії

У багатьох країнах розбитий посуд вважається поганим знаком, але у новорічну ніч в Данії все навпаки. Люди цілий рік не викидають надщерблений чи старий посуд, щоб в ніч після Нового року розбити його об житло сусіда. Чим більше посуду знаходить людина на своєму порозі вранці, тим щасливішою вона буде у новому році.

Фото: Getty Images

Ведмеді у Румунії

У Румунії під час святкування Нового року жителі переодягаються у костюми ведмедів і танцюють в них. Це пов'язано із стародавніми повір'ями, що ведмеді особливі тварини і можуть зцілювати та захищати людей.

Фото: Getty Images

Викинуті меблі у Південній Африці

У південноафриканському місті Йоганнесбург люди впевнені, що краще починати новий рік без старих речей. Тому не варто дивуватися, якщо раптом 1 січня у цьому місті ви побачите, як люди масово викидають старі меблі через вікно.

Фото: Unsplash

Валізи у Південній Америці

У деяких країнах Південної Америки жителі масово ходять із пустими валізами у новорічну ніч. Це пов'язано із віруванням, що прогулянка з валізою наповнить життя пригодами у новому році.

Фото: Unsplash

20-денне свято у Нігерії

Святкування Нового року в Нігерії передбачають ритуалізовані вечірки, на яких друзі та родина обмінюються побажаннями та підносять молитви. У Лагосі проводиться багато маскарадів, таких як Калабарський карнавал і Лагоський зворотний відлік, де громадяни одягаються в маски тварин і виконують енергійні танці на вулицях. Ця традиція символізує удачу і бадьорість і відганяє злу енергію і негатив. Найкраще те, що їх святкування триває 20 днів і починається 7 або 8 грудня.

Фото: Pinterest

Сім хвиль у Бразилії

На щастя, погода в Бразилії тепла цілий рік, оскільки люди люблять святкувати Новий рік у воді. Вважається, що у новому році вам усміхнеться удача, якщо ви можете перестрибнути через сім різних хвиль, загадуючи бажання, по одному на кожну хвилю. Крім того, бразильці насолоджуються феєрверками на берегах Ріо-де-Жанейро та їдять сочевицю, яка символізує багатство. Найпопулярнішим кольором одягу на цьому святі є білий, оскільки він приносить удачу і мир. Також у цій країні спалюють ляльок у натуральну величину з масками на обличчі, які символізують погані події минулого року.

Фото: Getty Images

Ми також писали про те, скільки коштуватиме святковий стіл на Новий рік в Україні.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин