Як випрати пуховик у пральній машині: покрокова інструкція
Ця інструкція допоможе зберегти новизну вашому пуховику

Як випрати пуховик у пральній машині / Фото: Getty Images
Щоб якісно відіпрати пуховик і не зіпсувати його - не обов'язково здавати в хімчистку. Є перевірені способи прання пуховиків як у пральній машині, так і вручну, давайте поговоримо про них.
Вчимося правильно "читати" етикетку
Щоб якісно і ефективно випрати пуховик, необхідно правильно визначити тип його наповнювача, і, відповідно, правильно вибрати режим прання. Все це написано на його етикетці. Режими і параметри прання, як правило, вказані у вигляді значків.
Якщо ви виявили на бирці значок з перекресленим тазиком, це означає, що річ взагалі не можна прати. Тоді вам необхідно звернутися в хімчистку. Якщо біля тазика намальована рука - не ризикуйте з машинним пранням, виріб підлягає ручному пранню. Про нього ми теж сьогодні розповімо.
Якщо бачите зображення тазика - машинне прання можливе, але є нюанси. Якщо намальований тазик і горизонтальна лінія під ним - тоді прати можна, але на делікатному режимі. Якщо просто тазик - спокійно періть пуховик, але тільки з урахуванням температурного режиму, він, як правило, вказується поруч із зображенням тазика. Цифра означає максимальну температуру, за якої можливе прання виробу.
Поруч із вказівками режиму прання можна також зустріти символ «не віджимати». Значить, потрібно вибрати прання без віджимання. Якщо такого символу немає - віджимання можливе, але не беріть максимальну кількість обертів - це може зіпсувати річ.
До речі, щодо хімчистки також є низка значків, які допоможуть визначити, як можна чистити вашу річ. На бирці може міститися інформація щодо сушіння в сушильній машині, відбілювання, а також прасування.
Познайомившись із биркою, непогано ще з'ясувати, який у виробі наповнювач. Чим більше швів, і чим щільніше набитий пуховик, тим краще він «перенесе» прання.
Незважаючи на те, що ви збираєтеся прати пуховик, він не завжди набитий саме пухом. «Начинка» може бути такою:
- натуральний пух;
- натуральний пух + перо;
- штучний пух - холлофайбер;
- синтепон.
Штучний пух і синтепон добре переносять усі маніпуляції, натуральний пух і перо мають більше шансів «збитися» під час прання.
Як прати пуховик у машині-автоматі

Перш, ніж прати пуховик у пральній машині, визначтеся, чи є у нього хутряні, шкіряні або замшеві вставки. Якщо є - пуховик прати в машині не можна.
Вироби зі штучного пуху і синтепону легко перуться в пральній машині. Вироби з натурального пуху або натурального пуху з додаванням пера перуться разом із двома-трьома тенісними м'ячиками. Під час прання вони не дадуть натуральному пуху і перу збитися в комірках пуховика.
Вироби з мембранною тканиною погано підходять для прання в машинці. Навіть якщо ярличок виробу дозволяє певний температурний режим і режим прання, краще обрати максимально делікатну програму, знизити температуру й оберти віджимання.
Читайте також: Як випрати штори, щоб вони залишилися гладкими
Як прати пуховик так, щоб пух не збився
Прання пуховика в пральній машині-автоматі складається з декількох етапів. Правильно виконуючи всі рекомендації на кожному етапі, ви не тільки видалите всі зовнішні забруднення з пуховика, а й збережете його наповнення.
Правильна підготовка
Підготовка включає такі кроки:
Крок 1. Відстебніть перед пранням капюшон, манжети, хутряний комір та інші накладні деталі. Ці деталі краще зовсім не прати, випрати вручну або віддати в чистку.
Крок 2. Перевірте вміст кишень. Можна навіть витрусити пуховик, щоб видалити все дрібне сміття, яке могло забитися в різні затишні куточки, стики і шви. Навіть маленький шматочок якогось кольорового флаєра, що забився в кишеню, здатний залишити на пуховику розводи.
Крок 3. Якщо на виробі є якісь явні плями, перед пранням їх краще попередньо відіпрати господарським милом. Як правило, найбільш «замиленими» частинами пуховика стають комір, манжети і кишені. Частенько комір буває забруднений тональним кремом, для його видалення можна використовувати міцелярну воду.
Крок 4. Пуховик з будь-яким наповнювачем перед пранням краще вивернути навиворіт.
Крок 5. Всі блискавки і ґудзики на кишенях, капюшоні, декоративні елементи - краще застебнути.
Етап підготовки пройдено. Тепер можна прати пуховик у машинці!
Прання

Основний етап - безпосереднє прання пуховика. Краще не використовувати звичайний порошок, а взяти рідкий засіб для прання, оскільки від порошку часто залишаються розводи навіть на світлих тканинах.
Іноді на полицях магазинів можна зустріти спеціальні засоби для прання пуховиків, але, загалом, сенсу ганятися за цією дивиною немає, підійде і звичайний гель. Обов'язково слід додати в спеціальний відсік кондиціонер для білизни.
Прати пуховик слід на максимально делікатному режимі, якщо на ярлику не вказано температурний режим, краще не ставити понад 30 градусів. Обороти віджимання також краще поставити на позначку не більше 600 - 800. Щоб краще виполоскати мийний засіб, обов'язково поставте програму з додатковим циклом полоскання.
Сушіння пуховика
Відразу після прання слід виконати кілька простих дій:
- Не залишайте виріб у машинці, діставайте відразу ж після закінчення циклу прання.
- Витягнувши виріб із барабана, гарненько струсіть його, щоб мокрий наповнювач розподілився рівномірно.
- Загорніть пуховик на 30 - 40 хвилин у великий банний рушник, щоб вбралася зайва волога. Вона обов'язково буде, адже оберти віджимання були маленькі.
- Сушити пуховик слід навиворіт на вішалці - так з нього швидко стече вся зайва волога і виріб не деформується.
- У жодному разі не слід сушити пуховик за допомогою фена або будь-яких нагрівальних приладів. Не можна піддавати його дії прямих сонячних променів. У такому разі наповнювач "закам'яніє". Потрібно сушити вироби з пуху в темному добре провітрюваному місці та періодично збивати наповнювач, що висихає, для рівномірного розподілу його по виробу.
- Машинне сушіння краще не застосовувати, навіть якщо на бирці зазначено, що воно не заборонене.
- Випрати пуховик можна за кілька годин, а ось його правильне сушіння має тривати не менше 2 діб. Одягати недосушену річ категорично заборонено.
Перемо пуховик вручну

Вручну також можна якісно та швидко випрати пуховик, якщо машинне прання заборонене.
Підготуйте виріб так само, як якби ви планували машинне прання. Налийте прохолодної води (не більше 30 градусів) у великий таз або ванну. Пуховик потрібно акуратно замочити, рівномірно розчинивши у воді гель для прання. Через 30-40 хвилин після замочування потріть м'якою губкою всі «проблемні» місця виробу.
Акуратно спустіть воду і дбайливо відіжміть притискаючими рухами. Викручувати не можна. Повторіть процедуру, ретельно прополоскавши випраний пуховик. Прополощіть стільки разів, скільки це буде необхідно. Сушіть випраний вручну пуховик так само, як і пуховик, який ви прали б у машинці.
- Читайте також: Як випрати кросівки в пральній машині
Народні засоби проти плям
Щоб видалити найстійкіші забруднення, можна спробувати скористатися народними засобами. Наприклад, як відбілювач виступає суміш перекису водню з нашатирним спиртом. Впоратися із забрудненням також може склоочисник із додаванням нашатирного спирту.
Проти жирних плям ефективний лимонний сік. Його потрібно змішати з сіллю, додати трохи оцту і натерти всі «засалені» місця.
Отже, давайте підіб'ємо підсумок: температура нагріву води як при пранні в машинці, так і при ручному пранні, не має бути вищою за 30 градусів. Обов'язково кілька разів виполоскати випраний пуховик. Віджимання в машинці не має перевищувати 600 - 800 об/хв. При ручному пранні пуховик можна віджимати легкими давлячими рухами, але без скручування.
Ніколи не періть кілька пуховиків в одному циклі прання, не періть пуховик з іншими речами. Сушіть вертикально без потрапляння прямих сонячних променів, щоб уникнути деформації виробу.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!