Менше бюрократії — більше підтримки: Мінветеранів спрощує послуги для захисників і їхніх родин
Зайвих довідок більше не буде

Менше бюрократії — більше підтримки: Мінветеранів спрощує послуги для захисників і їхніх родин/Фото: pexels
Мінветеранів вносить зміни до постанов, які стосуються послуг для ветеранів та їх сімей. Це спростить отримання державної підтримки.
Деталі
Зокрема, Мінветеранів буде мати право видавати посвідчення і листи талонів на пільговий проїзд тим учасникам бойових дій, яким видавали органи влади, що були ліквідовані. Щоб скористатися послугами, особа з інвалідністю внаслідок війни, учасник бойових дій, член сімʼї загиблого ветерана війни, член сімʼї загиблого захисника чи захисниці має подати заяву у довільній формі разом з фотокарткою та витягом з ЄДРВВ. Витяг з Єдиного державного реєстру ветеранів війни можна використовувати як підставу для відновлення паперового посвідчення ветерана
Також Урядом погоджено, що е-посвідчення є основним документом, що підтверджує статус ветерана війни. Це рішення дасть можливість покращити надання адміністративних послуг, пришвидшить доступ до соціальних гарантій та зменшить час на перевірку статусу.
Паперове посвідчення відтепер оформлюється окремо — за бажанням особи (або її представника) шляхом подання заяви у довільній формі, фотокартки та витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни.
Урегульовано питання видачі посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника або Захисниці України дітям до 14 років. Забезпечено безперервне користування усіма передбаченими законодавством пільгами у перехідний період, коли дитина досягає 14-річного віку та очікує на отримання паспорта і посвідчення.
Окрім того, враховано специфіку воєнного стану: якщо дитина з батьками перебуває за кордоном і не має змоги особисто звернутися по оформлення посвідчення, її право на пільги не припиняється.
Уряд також уточнив строк дії посвідчень осіб з інвалідністю внаслідок війни. Якщо групу інвалідності внаслідок війни було встановлено з переглядом до 1 січня 2025 року, посвідчення залишається дійсним:
- до 1 листопада 2025 року — для чоловіків віком від 25 до 60 років з ІІ або ІІІ групою інвалідності внаслідок війни;
- до 1 квітня 2026 року — для інших осіб з інвалідністю внаслідок війни, крім тих, кого неможливо направити на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи.
А тим людям з інвалідністю внаслідок війни, у яких перегляд групи мав би відбутися після 1 січня 2025 року, але вони не змогли його пройти вчасно — строк дії їхнього посвідчення продовжується до 1 липня 2025 року.
Новою нормою також прирівняно травму до інших ушкоджень здоров’я — таких як поранення, контузія, каліцтво або захворювання — як підставу для встановлення інвалідності чи смерті Захисника чи Захисниці України.
Раніше ми писали про те, що Верещук пропонує направити у школу ветеранів та ветеранок.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!