ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Ви весь час наносите дезодорант неправильно – ось чому

Суспільство 14:32 - 27 березня 2025

Ось скільки дезодоранту вам насправді потрібно

Ви весь час наносите дезодорант неправильно – ось чому

Ви весь час наносите дезодорант неправильно – ось чому / Фото: Freepik

Весна: пора року, коли погода стає теплішою, ми починаємо пітніти і частіше тягнемося до дезодоранту. Зрозумійте нас правильно - потовиділення є абсолютно нормальною функцією організму, і в цьому немає нічого соромного. Але якщо ви платите за дезодорант чималі гроші, то хочете, щоб він виконував свою роботу. Тож, як отримати максимальну віддачу від вашого стіку, спрею чи ролика? І, зокрема, скільки дезодоранту потрібно наносити, щоб він був ефективним? Не хвилюйтеся: у нас є всі відповіді.

Скільки дезодоранту потрібно наносити?

Хоча дерматологи зазначають, що не існує стандартної дози дезодоранту, всі вони надали однакові загальні рекомендації: нанесення двох-трьох змахів дезодоранту-стіка або дезодоранту-рулону, двох-трьох розпилювачів дезодоранту-спрею і невеликої кількості кремового або гелевого дезодоранту повинно зробити свою справу. Хоча кількість дезодоранту, необхідна кожній людині, може бути різною, в середньому більшості людей достатньо кількох змахів або декількох секунд розпилення. Мета полягає в тому, щоб досягти повного покриття, не спричиняючи накопичення продукту.

Найкращий час для нанесення дезодоранту

Справа не в тому, скільки дезодоранту ви наносите, а в тому, коли ви його наносите. Кількість дезодоранту, ймовірно, менш важлива, ніж час нанесення, оскільки час нанесення до того, як людина почала потіти, зазвичай є більш ефективним. Антиперспіранти в ідеалі слід наносити на ніч. Дезодоранти зазвичай наносять вранці або перед виходом з дому.

Дезодоранти клінічної ефективності наносять вранці та ввечері. Це також залежить від того, що ви робите. Якщо ви займаєтеся важкою фізичною працею, потієте більше, ніж зазвичай, або відчуваєте сильний запах тіла, ви можете наносити дезодорант кожні кілька годин або проконсультуватися зі своїм дерматологом щодо більш сильного дезодоранту.

Дезодорант найбільш ефективний, коли його наносять на свіжу, чисту і суху шкіру, а не поверх інших засобів, таких як лосьйони. Таким чином, він може наноситися безпосередньо на поверхню шкіри і виконувати свою роботу. Він не буде настільки ефективним, якщо наносити його на вологу шкіру.

Активний інгредієнт, на який слід звернути увагу

Також важливий активний інгредієнт дезодоранту. Найважливіше в дезодоранті - це те, що він повинен містити алюміній, щоб бути ефективним. Хоча дезодоранти без алюмінію стали популярними, це не більше ніж парфумерні спреї, які лише маскують запах тіла, а не запобігають появі неприємних запахів і надмірному потовиділенню.

Чи можна наносити занадто багато дезодоранту?

Вірите чи ні, але дезодорант - це не той продукт, який стає ефективнішим, чим більше ви його наносите. Надмірне нанесення дезодоранту може призвести до утворення осаду, що спричиняє подразнення шкіри або закупорювання пор, непривабливий білий наліт на тканинах і, можливо, погану ефективність, якщо надмірна кількість засобу створює наліт і перешкоджає проникненню активних інгредієнтів. Активні інгредієнти повинні бути розподілені рівномірно, а не нагромаджені один на одного.

Однак, з більш широкої точки зору здоров'я, надмірне використання дезодоранту навряд чи може завдати значної шкоди. Люди часто занепокоєні негативним впливом алюмінію на здоров'я через страшні заголовки в ЗМІ, які стверджують, що алюміній може викликати хронічні або неврологічні захворювання. Однак реальність така, що немає жодних доказів того, що алюміній викликає будь-яке з цих захворювань, навіть у людей зі значним професійним впливом алюмінію.

Чи справді 48- та 72-годинні дезодоранти діють так довго?

Хоча деякі антиперспіранти заявляють про 48- або 72-годинну ефективність, їхня тривалість залежить від індивідуальної швидкості потовиділення, рівня активності та типу шкіри. Багато користувачів помітять, що ефективність зменшується після миття, тертя та лущення шкіри. Крім того, усі дезодоранти з часом стираються від тертя та постійних рухів рук.

Заяви про захист від 48 до 72 годин ґрунтуються на лабораторних дослідженнях, а не на реальних умовах. Насправді ці нібито стійкі дезодоранти, швидше за все, не матимуть такої сили, особливо якщо ви регулярно миєтеся. З цієї причини рекомендують щоденне використання дезодоранту, що містить алюміній, з нанесенням після душу/ванни.

Нещодавно ми розповідали про 7 способів зробити взуття зручнішим.

Джерело: Real Simple

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин