Пекло інтроверта під час війни: як ужитися з великою кількістю людей в одному будинку
Психолог дала поради, як ужитися в багатолюдному будинку

Як зберігати спокій у багатолюдному будинку/Фото: ТСН
В умовах війни люди змушені залишати свої будинки та шукати укриття у знайомих або у притулку для біженців. І хоч у цей непростий час у групі ми почуваємося захищенішими, тулитися з незнайомцями, розділяючи з ними побут, доводиться багатьом.
Психолог Ірина Тичина назвала п'ять важливих правил, які зроблять життя комфортним у багатолюдному будинку
- Турбота. Намагайтеся полегшити життя інших людей. Турбота про інших, думки про інших – про дітей, людей похилого віку або слабких – усувають зайву тривогу, роздратування і роблять нас організованішими та ефективнішими. Коли ми допомагаємо оточуючим, це унеможливлює конфлікти і непорозуміння.
- Режим життя. Намагайтеся організувати режим, який влаштовував би кожного. Добре, якщо всі живуть за загальним узгодженим графіком в унісон один з одним.
- Особистий простір. Важливо, щоб щоденно мешканець мав час на особистий простір, хоч і невеликий: окрему кімнату, окреме ліжко, окремий куточок. Це місце, де за потреби можна побути в умовній самоті. У цей момент людину треба дати спокій.
- Робити те, що вмієш найкраще. Коли кожен пропонує співмешканцям свої послуги, навички та здібності. Один може взяти на себе відповідальність за готування, інший робить закупівлі, третій прибирає, хтось доглядає і розважає дітей.
- Прощати один одному недоліки. Усі ми недосконалі і кожен має недоліки. Їх треба прощати і дивитись на них крізь пальці, не помічати, не критикувати. Не чути і не бачити слабкостей та негативних рис. Звертайте увагу на все хороше, що є у людей поруч, наголошуйте на позитивних сторонах і хвалите один одного.
Джерело:
Психологічна підтримка
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!
ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ