ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

У Польщі виник дефіцит житла через біженців з України: куди краще вирушить

Суспільство 17:30 - 17 березня 2022

У великих містах Польщі виник дефіцит житла через наплив біженців

кордон

У Польщі дефіцит житла через біженців з України/Фото: Getty Images

Після вторгнення Росії в Україну більшість українців відправилися до Польщі. За 22 дні війни до сусідньої країни прибуло близько 1,95 мільйона людей. Великий наплив громадян призвів до того, що у великих містах немає місць, щоб розмістити біженців.

Читайте також: названо рекомендації, як не стати жертвою торгівлі людьми

Деталі

У Польщі ринок оренди нерухомості переживає справжній бум. В аналітичному центрі агентства з працевлаштування Gremi Personal розповіли, що на початку березня кількість запитів на житло на популярних сайтах оголошень перевершила очікування. На порталі Otodom кількість запитів зросла на 166%, на OLX – на 114%. Кількість оголошень зменшилась на чверть. Ситуація пов'язана з напливом біженців з України.

Найчастіше українці хочуть знайти житло у великих містах. Вони вважають, що у мегаполісах буде легше знайти роботу. Тому квартири для оренди найважче зараз забронювати у великих містах:

  • Варшава;
  • Краків;
  • Вроцлаві;
  • Гданськ.

Більшість громадян України самостійно шукають собі житла, але є ті, хто потребує допомоги серед волонтерських організацій та небайдужих громадян та компаній. Значну кількість біженців розміщують у спеціальних центрах. Також українців часто приймають у свої сім'ї поляки, деяким віддають будинки та квартири у безкоштовне тимчасове користування.

Через підвищений попит на ринку оренди ціни зросли на 20 – 25%. За двокімнатну квартиру у Варшаві площею 45 квадратних метрів доведеться заплатити орендодавцю 3 тисячі злотих (21 тисяча гривень) та більше. Для порівняння, ще в лютому таку квартиру можна було орендувати за 2500 злотих.

Де найкраще зупинитися біженцям з України

Українцям рекомендують зупинятися у невеликих містах та селах. Так вони можуть знайти житло за доступною ціною. До того, як запевняють експерти, проблем із роботою не виникне. Генеральний директор агенції з працевлаштування Gremi Personal Томаш Богдевич пояснив:

Громадянам України, які приїжджають до Польщі, слід поселятися й у менш відомих та невеликих містах. Таким чином, вони збільшують можливості працевлаштуватися. Великі польські виробничі підприємства розташовані в межах малих міст. І саме вони зараз мають більше вакансій для українських жінок, які можуть розпочати роботу без досвіду та знання польської мови та готові підлаштовувати виробничі процеси з урахуванням того, що жінки приїхали до Польщі з дітьми.

Раніше ми повідомляли, що українці можуть перетнути кордон Польщі та Молдови за документами у "Дії".

Джерело: 24 канал

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин