3 кроки як позбутися мошок на кухні
Розповідаємо, як позбутися мошок на кухні назавжди
Як позбутися мошок на кухні / Фото: Pexels
Докучливі кухонні мошки - це мухи-дрозофіли - дрібні мушки сімейства плодових мушок загону двокрилих, самі по собі вони не становлять небезпеки для людини, хоч і, безсумнівно, є дратівливим фактором, якщо присутні на кухні. До того ж, їхні личинки можуть становити загрозу для людини, спричиняючи зараження кишківника під час потрапляння в організм. Тому, якщо ви виявили неприємних "гостей" - радимо якомога швидше їх ліквідувати. Зараз ми розповімо вам, як позбутися мошок на кухні швидко і назавжди.
Звідки беруться дрозофіли
Яйця дрозофіл можуть "проникнути" в оселю на шерсті тварин, на взутті, з продуктами, тобто відстежити й передбачити потрапляння непроханих гостей у житло практично неможливо. Потім запускається процес розмноження, а плодючість дрозофіл вкрай висока: одна самка дає від 200 до 1 500 і більше яєць. Живуть комахи протягом 2 місяців, продовжуючи розмноження і збільшуючи ризики для людини. Тому не тягніть і розпрощайтеся з ними відразу ж, щойно вони з'явилися.
До речі, найкращим "кормом" для дрозофіл є гниючі органічні речовини, саме тому докучливі мошки найчастіше "розлучаються" на кухні, тому що мошок приваблює протухлий фрукт, недопитий келих вина, пролите молоко, відходи, які залежалися у відрі для сміття, вологий ґрунт кімнатних рослин і навіть корм домашніх тварин. Легко і назавжди позбутися дрозофіл вам допоможуть три простих кроки.
Крок 1: проводимо ревізію
Для початку необхідно виявити, що привабило дрозофіл у вашій оселі та дозволило їм розмножитися, що дає їм їжу.
- Влаштуйте профілактику, пройшовшись усіма можливими місцями.
- Переберіть запаси овочів, якщо вони зберігаються не в холодильнику. Навіть маленька підгнила картоплина дає настільки сильний для дрозофіл запах, що вони роєм злітаються до джерела.
- Усі фрукти у вільному доступі також приберіть у холодильник. Навіть якщо гнилих або перестиглих плодів не виявилося, все одно приберіть їх у холод, не залишайте на видноті.
- Переберіть спеції та крупи, так, уявіть собі, що навіть у таких місцях при попаданні вологи можуть з'являтися мошки. Найкраще все сипуче у вашому домі зберігати в герметичних ємностях. Якщо це пакети - то ідеально, щоб вони мали зіп-застібку. Цей принцип стосується також цукру і борошна.
- Поміняйте відро для сміття. Навіть якщо ви вже викинули все гниюче сміття, запах все одно залишився. Старе відро для сміття вже просто просякнуте привабливим для дрозофіл запахом. Якщо відро не старе - тоді ретельно вимийте мийними засобами з інтенсивним хімічним запахом. Ніколи не вкладайте сміттєвий пакет у мокре відро.
- Огляньте прибиральний інвентар, іноді мошок приваблюють навіть старі губки.
- Якщо мошки виявилися в ґрунті кімнатних рослин - на жаль, доведеться його повністю змінити, ретельно промивши коріння і продезінфікувавши горщики. Після цього відправте рослини на деякий час у добре провітрювану кімнату і уникайте переливу, тому що мошки обожнюють вогкість.
- Прочистіть злив у раковині, зробіть це профілактично, навіть якщо вода добре йде. Використовуйте для цього хімічні засоби або викличте майстра.
- Перевірте хлібницю - вона має бути суха, і в ній не повинно бути крихт.
- Регулярно міняйте воду в поїлці домашніх тварин, а корм тримайте в герметичному контейнері.
Крок 2: робимо генеральне прибирання
Після того, як оглянули всі потенційні місця скупчення мошок, проведіть генеральне прибирання із застосуванням засобів для чищення незалежно від того, що ви виявили або не виявили на першому кроці. Дуже важливо провести генеральне прибирання всіх кухонних поверхонь. Осередок розмноження мошок може несподівано опинитися в щілинці, куди ненавмисно потрапив, наприклад, шматочок їжі.
Особливу увагу приділіть плиті та її бічним поверхням, нерідко бруд накопичується саме там, де його не видно. Духовку можна очистити парою - налийте в деко воду і добре розігрійте духовку, після цього застарілий жир зішкрябуватиметься легко.
Помийте мікрохвильовку, також довівши в ній воду до кипіння. Додайте в неї лимонну кислоту в пропорції 1 столова ложка на 500 мл води.
Ретельно вимийте холодильник.
Усі щілини та важкодоступні місця на кухні вимийте за допомогою щітки та дезінфекційних засобів. Найбільшу увагу рекомендуємо приділити простору за мийкою, адже саме там - найсиріше місце в кухні, та ще й зазвичай "мешкає" відро для сміття, і нерідко залишки їжі можуть потрапляти повз та накопичуватися там.
- Читайте також: Як прибрати запах диму у квартирі
Крок 3: знищуємо мошок
Іноді мошки зникають уже після двох попередніх кроків, або навіть після найпершого. Але нерідко у вас на кухні вже стерильна чистота, всі "місця сили" комах виявлено та знищено, але мошки продовжують радіти життю та отруювати ваше. Тоді йдемо на крайні заходи: пастки і хімічні засоби.
Пастки можна швидко виготовити з підручних засобів, які є майже в кожному домі.
Оберніть харчовою плівкою одноразовий пластиковий стаканчик або скляну банку, яку не шкода викинути, попередньо поклавши на дно шматочок фрукта або наливши трохи солодкого вина, компоту, яблучного оцту.
Проткніть плівку в кількох місцях товстою голкою і залиште ємність на ніч. Аромат їжі приваблюватиме мушок, за ніч вони злетяться на приманку, але назад вибратися вже не зможуть. Наповнену пастку викидайте відразу в сміттєвий контейнер на вулиці.
Зробіть кілька пасток і поставте їх там, де мошок найбільше. Можете виконати цю вправу кілька разів, і якщо в черговий раз на ранок у пастці не буде жодної мушки - вітаємо, ви їх позбулися.
Якщо вже й пастки не допомогли - тоді обробіть житло спеціальними хімічними засобами, але це - крайній захід, адже хімікати можуть бути небезпечні для домашніх тварин, та й для людини не дуже приємні. Як правило, якщо випадок не запущений, дрозофіли йдуть до цього кроку.
Також комахи не люблять різких запахів, тому варто запалити аромалампу з олією пачулі, лайма, лимона, іланг-ілангу або розкласти по кухні нарізаний часник. До речі, відлякуючий запах може стати вашим помічником у боротьбі з подальшою появою мошок.
- Читайте також: Як позбутися запаху домашніх тварин у будинку
Як не дати кухонним мошкам повернутися?
Щоб плодові мушки не повернулися до вас, дотримуйтесь кількох простих правил:
- Виносьте сміття не рідше ніж раз на добу, особливо швидко намагайтеся позбуватися харчових відходів, що сильно пахнуть.
- Відро для сміття мийте, сушіть і обробляйте дезінфікуючими розчинами.
- Не залишайте продукти та недоїдену їжу на столі.
- Овочі та фрукти зберігайте в холодильнику (особливо в спекотну пору року).
- Не залишайте в раковині брудний посуд. Саму раковину теж ретельно мийте.
- Проводьте вологе генеральне прибирання кухні не рідше ніж раз на тиждень, навіть якщо вам здається, що в приміщенні чисто.
- Усі поверхні намагайтеся витирати насухо.
- Рослини поливайте помірно, розпушуйте ґрунт, прибирайте опале листя і прикрасьте землю дренажними камінчиками.
Повірте, дрозофіли ніколи не повернуться у ваше житло.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!