Гендерна дискримінація: як себе захистити
За порушення законодавства про запобігання та протидію дискримінації передбачена цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальності

Гендерна дискримінація: як себе захистити/Фото: pexels
Проблема гендерної дискримінації та гендерно зумовленого насильства все ще є актуальною у сучасному світі. Українцям нагадують, що за порушення законодавства про запобігання та протидію дискримінації передбачена цивільна, адміністративна і кримінальна відповідальності.
Деталі
Дискримінація за ознакою статі – ситуація, за якої особа за ознаками статі зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі.
Гендерно зумовлене насильство – є крайнім виявом гендерної дискримінації, яке вчиняється до осіб через їхню стать. Може призвести до фізичної, сексуальної, емоційної чи психологічної шкоди або економічних збитків для постраждалих.
За порушення законодавства про запобігання та протидію дискримінації передбачена цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальності.
Постраждалі можуть звернутися за допомогою:
- на гарячу лінію з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547 (цілодобово та безкоштовно)
- на національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (Ла Страда - Україна): 0-800-500-335 (безкоштовно) або 116–123 (безкоштовно з мобільних телефонів)
- до система БПД: 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно)
- на гарячу лінію Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:
0-800-50-17-20 - до Національної поліції України: 102
Раніше ми писали: Британські благодійники найняли педофіла для роботи з українськими дітьми
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!