Купили авто в шлюбі? Одна помилка – і залишитесь без нього
Чи можна продати автівку без згоди чоловіка або дружини

Купили авто в шлюбі? Одна помилка – і залишитесь без нього / Фото: Freepik
У Міністерстві юстиції нагадали, що в Україні більшість договорів купівлі або продажу автомобілів зазвичай укладають без нотаріального посвідчення. Натомість це відбувається безпосередньо в сервісних центрах МВС. У такому випадку не вимагається письмова згода одного з подружжя, проте така спрощена процедура може мати негативні юридичні наслідки, якщо автівку придбали під час шлюбу.
Деталі
У Мін'юсті нагадали: майно, набуте у шлюбі, вважається сумісною власністю. Відповідно, обидва з подружжя мають однакові права на володіння, користування і розпорядження таким майном. А будь-які дії щодо спільної власності повинні відбуватися за згодою обох сторін.
У випадку, коли один із подружжя продає авто без відома або згоди іншого (зокрема у випадках, коли немає письмової чи нотаріально засвідченої згоди), такий продаж можуть оскаржити в суді. Тоді договір купівлі-продажу визнають недійсним, а другий із подружжя може вимагати половина вартості транспорту в суді.
Проте не все майно, яке було набуте у шлюбі, буде вважатися спільним. Якщо транспортний засіб подарували, він був успадкований чи придбаний лише за кошти одного з подружжя, він буде приватною власністю саме цієї особи і належатиме лише їй
У Міністерстві юстиції порадили узгоджувати питання з другим із подружжя перед тим, як ухвалювати рішення про продаж автівки.
Нещодавно Мінцифри запустило експеримент з працевлаштування через Дію.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!