З новою історією та без російських письменників: в Україні змінили шкільну програму
Нововведення торкнулися уроків історії, зарубіжної літератури, правознавства та ще п'ять предметів

В Україні ввели нововведення до шкільної програми для учнів 5-11 класів/Фото: pixabay
В Україні Міністерство освіти та науки України оновило навчальну програму для школярів на 2022-2023 роки. Нововведення торкнулися уроків історії, зарубіжної літератури, правознавства та ще п'ять предметів.
Деталі
У відомстві зазначили:
Перегляд та оновлення змісту навчальних програм загальної середньої освіти – це відповідь на виклики, пов'язані з повномасштабною збройною агресією російської федерації проти України
Для учнів 5-11 класів оновлять програму з 8 предметів: історія України та всесвітня, захист України, громадянська освіта, основи здоров'я, правознавство, географія та зарубіжна література.
На уроках історії збільшать час на розгляд українських рухів опору XX століття, а також розповідатимуть про російсько-українську війну з поясненням понять "російський мір", "рашизм", "політика російського", "колабораціонізм".
На захисті України говоритимуть про українських військових та принципи ведення бойових дій у сучасних умовах.
У навчальний курс з основ здоров'я додали:
- як діяти при обстрілах та бомбардуваннях;
- які бувають сигнали тривоги;
- як поводитися з вибухонебезпечними та незнайомими предметами;
- як облаштувати надійне укриття;
- як надати першу допомогу та боротися з панікою.
На уроках географії школярі ознайомляться з Республікою Кореї, адже раніше її окремо не виділяли.
Зміст програми з основ правознавства, громадянської освіти розширили вивчення питань, пов'язаних з правами людини, з російсько-українською війною та доповнили інформацією про міжнародне гуманітарне право.
З програми зарубіжної літератури прибрали більшість білоруських та російських письменників. Їх замінять творами А. Генрі, Йозефа Рота, Жана де Лафонтена, Ганни Гавальди, Ульфа Старка, Джона Бойна, Е. Шмітта, Олександра Гранаха. У програмі залишили тексти Булгакова, Гоголя, Кузнєцова та Ільфа та Петрова.
Раніше ми повідомляли, що більшість батьків обирають очну освіту у школах. У Міносвіти зазначили, що у якому форматі навчатимуться школярі у новому навчальному році залежатиме від думки батьків.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!