Якщо немає електрики: 10 способів, як погладити білизну без праски
Зібрали кілька корисних порад та лайфхаків, як погладити одяг, якщо немає електрики

10 простих порад, як погладити речі, якщо зламалася праска або відключили світло / Фото: Getty Images
Наразі українці змушені тривалий час перебувати без електрики. А тих моментів, поки є електрика, не вистачає, щоб переробити всі справи. Тому ми зібрали лайфхаки, як можна погладити речі без праски, якщо відсутня електрика.
1. Металева каструля
Наберіть у каструлю воду та поставте на вогонь. Коли вода закипить, злийте її і використовуйте дно посуду як праску. Переконайтеся, що чисте дно. Так можна погладити невеликі речі, наприклад футболку. Костюм або вовняну кофту ви залізним посудом навряд чи розгладите.
2. Кондиціонер та столовий оцет
Маленький одяг, наприклад, футболки, майки, шорти, спідню білизну можна розгладити за допомогою кондиціонера для полоскання та 9% оцту. Для цього змішайте обидва засоби в рівних пропорціях у воді та за допомогою пульверизатора обприскуйте футболку. Таким чином, на речах розгладяться всі складки.
3. Пар

Недарма відпарювачі мають успіх у розгладжуванні одягу. Але навіть якщо у вас є цей засіб, то без електрики ви навряд чи зможете його застосувати. У такому разі на допомогу прийде чайник. Просто закип'ятіть у ньому воду і потримайте одяг за 30 сантиметрів від пари.
4. Вологий рушник
Розкладіть річ на рівній поверхні, накрийте її вологим і добре віджатим рушником, притисніть, намагаючись розгладити пом'яті місця. Цей спосіб особливо добре підійде для трикотажних речей.
5. Вологі руки
Білизна можна погладити вологими руками. Якщо воно не особливо пом'яте. Для цього змочіть руку у воді та проведіть кілька разів по тканині. Це дуже хороша альтернатива прасці.
6. Гаряча вода
Якщо у вас вдома є гаряча вода, можна зробити гарячий душ, скориставшись ним для прасування одягу. Просто повісьте одяг у ванній кімнаті та увімкніть гарячу воду на кілька хвилин. Такий спосіб підійде для прасування пуховика та вітровки.
7. Матрац

Розгладити одяг можна також за допомогою матраца. Для цього добре розправте одяг і покладіть його під матрац. На ранок річ буде наче пропрасована праскою.
8. Гаряча банка
Цей метод чимось схожий на прасування гарячою каструлею. Тільки в цьому випадку гаряча вода набирається до банку. Зрозуміло, їй не вдасться розгладити важкі джинси, але дрібні предмети стануть точно рівними. Також можна просто обернути довкола банки футболку чи спідницю – коли вода стане холодною, то й річ розгладиться.
9. Прес
Якщо ви не знаєте, чим пропрасувати одяг без праски, то поставте на нього прес. Для цього на рівній і твердій поверхні розкладіть пом'яту річ, а зверху поставте велику каструлю з водою і покладіть книги. У такому вигляді річ має пролежати кілька годин.
10. Скласти в рулон

Ще один діючий спосіб випрасувати одяг без праски - згорнути його в рулон, а коли тканина злегка волога, то досушіть її в такому вигляді. Плюсом буде – складені в рулончики футболки, джемпери та штани займають у шафі чи валізі значно менше місця, ніж у класичних стопках.
Це можна зробити так:
- Розкладіть одяг на рівній поверхні, вирівняйте по швах і злегка розгладьте руками, щоб прибрати складки.
- Акуратно складіть у формі прямокутника: підігніть боки у футболки або джемпера всередину по лінії рукавів, а штани складіть навпіл.
- Скатайте, починаючи зверху, в акуратний рулончик і стежте, щоб не утворилися складки.
Лайфхакі, щоб не гладити постільну білизну
Зазвичай при пранні ми просто запихаємо постільну білизну безформним грудкою. А потрібно просто розправити і скласти чаркою в барабані. Після прання розгорніть і складіть в 2-3 рази, а потім повісьте на сушарку.
Або випрати білизну звичайним способом, не складаючи її в стопку, а потім, тримаючи за кути, кілька разів енергійно розтягніть її і струсіть. Після чого відправте сушитися. Мінус цього способу в тому, що одному тут не впоратися, кличте на допомогу дітей та інших домочадців.
Підсушіть білизну таким чином, щоб вона злегка залишилася вологою. Акуратно складіть його в чарку і покладіть щось досить важке зверху на кілька годин. Прекрасним варіантом буде покласти стопку на стілець або крісло і сісти на нього зверху. Але ви також можете обійтися коробкою з книгами.
Лайфхакі, щоб не гладити одяг

Розкладіть мокрий одяг на рівній поверхні і розкладіть руками, щоб прибрати складки. Використовуйте звичайний стіл або підкладну вішалку, розстеливши на них великий махровий рушник, який вбере зайву вологу. Цей спосіб відмінно підійде для речей, які можуть розтягнутися на звичайній сушарці – наприклад пухнастих светрів.
Рекомендуємо сушити одяг на вішалці-плічках. Якщо хочете, щоб заломів було якнайменше, то попередньо струсіть річ. Щоб на довгих рукавах сорочок або блузок не з'явилися складки, засуньте всередину акуратно згорнуті в рулончик рушники.
Джинси та штани без стрілок добре розгладьте руками прямо на сушарці, щоб прибрати великі заломи, а маленькі розправляться на щільній тканині самостійно під її вагою.
Лайфхакі, щоб не гладити штори
Прасування штор і тюлі можна уникнути, якщо правильно їх випрати. Для цього виберіть делікатний режим з низькими обертами і не використовуйте віджимання – заломи, що виходять, буде складно усунути.
Після завершення прання повішайте все на місце. Під своєю вагою фіранки швидко розгладяться. Щоб не зіпсувати паркет або ламінат стікаючою водою, постеліть на підлогу поліетиленову плівку, товсте махрове простирадло або кілька рушників.
Якщо після такої сушіння заломи залишилися, їх можна прибрати за допомогою звичайного пульверизатора.
Способів відпрасувати одяг, постільну білизну, фіранки досить багато. Якщо під рукою немає праски, вибирайте будь-який з варіантів та готуйтеся до виходу.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!