10 простих способів покращити своє мислення
Найкращі поради для вашого спокою

10 простих способів покращити своє мислення / Фото: Freepik
Щодня ми стикаємося з численними стресами: перевантажений графік, боротьба з синдромом самозванця, конфлікти з близькими людьми. Хоча ви не можете виправити все одразу, ви можете зробити деякі невеликі зміни, які допоможуть вам впоратися з деякими з цих щоденних викликів, що в кінцевому підсумку допоможе вам почувати себе краще психологічно. Нижче наведено 10 способів, як ви можете впоратися з цими стресовими факторами, покращивши своє психічне здоров'я.
Відповідайте на запрошення без жалю
Ми часто беремо на себе надмірні зобов'язання, тому що майбутнє здається нам далеким і ми відчуваємо себе відірваними від себе майбутніх. Подумайте, що б ви вирішили, якби подія відбулася завтра. Тоді, і тільки тоді, відповідайте на запрошення відповідно.
Не вірте всьому, що ви думаєте
Коли негативна думка про себе закрадається у ваш мозок, визнайте, що це лише думка. Почуття - це не факти. Просто назвавши це, ви можете встановити певну дистанцію між собою та негативною думкою.
Занудьгуйте, щоб стати креативним
Працювати над проєктом безперервно спокусливо, але багатьом людям важко зосередитися на одному завданні протягом тривалого часу. Спробуйте розбити свій день - і свої шаблони мислення - на повторювані і не інтелектуально обтяжливі види діяльності, наприклад, пилососити або працювати в саду. Це дасть вашому розуму можливість поблукати... можливо, до нових ідей! Коли ви знову сядете за роботу, ви можете виявити, що встигаєте більше.
Не думайте, що зима дорівнює депресії
Дослідження показують, що в США рівень зимової депресії зростає з широтою (тобто жителі штату Мен частіше страждають від неї, ніж жителі Флориди), що змусило психологів припустити, що винуватцем є брак денного світла. Виходячи з цього, можна було б припустити, що рівень зимової депресії зростатиме з просуванням на північ, але дані цього не показують. Деякі дослідження показують, що жителі Тромсе мають приблизно такі ж показники, як і жителі Меріленду. Світлотерапія виявилася ефективною для деяких людей з SAD, так само як і когнітивно-поведінкова терапія, яка включає такі техніки, як переформулювання негативних думок у більш нейтральні терміни.
Практикуйте почуття вдячності
Якщо ви будете достатньо практикувати вдячність, вона стане більш природною. Це може означати, що ви перепочинете після того, як ваш партнер скаже вам, що прочитав книгу, яка вам сподобалася, щоб ви могли поговорити про неї. Або помітити, як довго незнайомій людині довелося стояти, щоб притримати для вас двері. Це вдячність за вечерю, яку ви змогли з'їсти сьогодні ввечері, або за те, що сонце світить вам в обличчя прохолодного осіннього дня.
Сидіти (і стояти) прямо
Згідно з дослідженнями, гарна постава перетворює нас на (буквально) добропорядних громадян, а також підвищує енергію та настрій. Сидячи у вертикальному положенні, люди відчувають більше позитивних емоцій і менше втомлюються. Дослідники вважають, що згорбившись і опустивши очі, як це часто буває, коли ми сидимо за ноутбуком чи телефоном, ми схильні спрямовувати свої думки всередину себе, що може викликати негативне мислення. А це може призвести до того, що ми відчуваємо себе менш енергійними.
Виховуйте терпіння
Дратуватися на людей, яких ви любите найбільше, цілком природно. Експерти кажуть, що для того, щоб звести це до мінімуму, ви можете навчитися практикувати терпіння. По-перше, подумайте про те, як ви поводитеся, коли роздратовані. Чи підвищується ваш голос на октаву? Ваші очі майже мимоволі закочуються? Потім поспостерігайте за своєю реакцією, коли ви намагаєтеся бути якомога спокійнішими. Чи робите ви глибокий вдих? Ставите уточнюючі запитання? Швидше за все, ви демонструєте широкий спектр поведінки в обох сценаріях. Виберіть одну реакцію, яка викликає сильні емоції, і замініть її однією зі своїх пацієнтських звичок. Наприклад, коли ваш голос стає голоснішим, зробіть глибокий вдих.
Навчіться краще просити про допомогу
Кожна людина в певний момент потребує допомоги. І один з найкращих способів отримати необхідну допомогу - бути конкретним. Ми вважаємо, що вони повинні точно знати, якої саме допомоги ми потребуємо. Замість того, щоб сказати: “Я ненавиджу мамографію, особливо ходити на неї наодинці”, спробуйте: “Я завжди розбита, коли чекаю на мамографію. Хочеш піти зі мною?” Оскільки допомагати приємно, не здувайте позитивні почуття вашого потенційного помічника, вибачаючись або кажучи йому, який величезний тягар ви на нього покладаєте.
Станьте кращими у наданні допомоги
Ви коли-небудь пропонували комусь допомогу лише для того, щоб викликати його роздратування? Замість того, щоб перекладати свою допомогу на когось іншого, спробуйте показати свою підтримку, запитавши: “Чим я можу допомогти тобі, коли ти намагаєшся здійснити цю зміну?”. Ви хочете сказати: “Я твій партнер у цьому процесі, я з тобою, я на твоєму боці”, а не “Я знаю, що для тебе найкраще”. Якщо у вас є власні ідеї, не соромтеся пропонувати їх, але якщо вони не сприймаються, відмовтеся від них.
Нещодавно ми розповідали про 5 способів розслабитися після тяжкого дня.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!