ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Селф-мейд мільйонер розповів, які 5 правил використовує для багатого життя

Суспільство 13:06 - 25 березня 2025

Не існує єдиного шляху, яким багаті люди здобувають своє багатство

Селф-мейд мільйонер розповів, які 5 правил використовує для багатого життя

Селф-мейд мільйонер розповів, які 5 правил використовує для багатого життя / Фото: Freepik

Деякі народжуються з багатством, яке дає їм фору, тоді як інші прокладають собі шлях нагору завдяки наполегливості, цілеспрямованості та вчасно прийнятим кар'єрним рішенням. Удача також може бути фактором.

Але є кілька поширених звичок серед заможних людей, про які написав у своєму нещодавньому інформаційному бюлетені мільйонер, письменник і телеведучий Раміт Сетхі.

Настав час припинити поклонятися багатим людям і почати копіювати те, що вони насправді роблять, написав він.

Ось п'ять правил, за якими, на думку Сетхі, живуть багаті люди, і як ви можете використати їх, щоб примножити свій власний капітал.

1. Знати всі тонкощі своїх фінансів

Якщо ви знаєте, скільки грошей заробляєте за рік, ви вже на крок попереду багатьох людей, з якими Сетхі спілкувався протягом двох десятиліть, коли він допомагав людям з грошима.

Ви повинні знати свої цифри, - нещодавно сказав Сетхі в інтерв'ю програмі CNBC Make It. – Шокуюче, але 50% пар, з якими я розмовляю, не знають про свій сімейний дохід. 90% людей, які мають борги, не знають, скільки вони заборгували.

За словами Сетхі, легко відстежувати і зациклюватися на питаннях, таких як ціна на яйця або бензин. Але ці фактори, ймовірно, не роблять різниці між можливістю вийти на пенсію та роботою на повну ставку до глибокої старості. Замість цього зосередьтеся на семи ключових питаннях, пише він:

  • Скільки грошей я заробляю?
  • Скільки я маю боргів і коли я їх виплачу?
  • Який відсоток мого доходу йде на заощадження?
  • Який відсоток мого доходу інвестується?
  • Скільки я витрачаю на житло?
  • На що я хочу витрачати більше, а на що менше?
  • Які мої грошові переконання?

Звичайно, знаючи відповіді на ці питання і не роблячи ніяких коригувань, ви далеко не зайдете. Але розуміння власного фінансового становища - це ключ до того, щоб зрозуміти, якими будуть ваші наступні кроки.

2. Створіть систему для прийняття фінансових рішень

Не покладайтеся лише на силу волі, щоб приймати розумні фінансові рішення.

Сила волі - це чудово... до тих пір, поки ваша дитина не влаштує істерику, ви не підхопите грип або весь ваш настрій не зіпсується через те, що вчорашній епізод “Холостяка” був відстійним, - пише Сетхі.

Замість того, щоб складати бюджет і зобов'язуватися його дотримуватися, спробуйте запровадити систему автоматичного управління вашими грошима. Ваші заощадження, інвестиції та оплата рахунків можуть бути автоматизовані, тож вам навіть не доведеться думати про те, чи можете ви дозволити собі відпустку цього року.

Ви можете зробити це, налаштувавши відрахування із заробітної плати для вашого 401(k) або автоматичні банківські перекази на ваші ощадні або брокерські рахунки. Крім того, ви можете встановити для себе грошові правила, наприклад, вирішивши, що певний відсоток від кожного грошового виграшу інвестується, а решту можна використовувати для розваг.

3. Майте план до того, як він вам знадобиться

Добре це чи погано, але життя сповнене несподіваних сюрпризів. Але багатих людей часто відрізняє те, що вони мають план на майбутнє, каже Сетхі. Вони не тільки мають здоровий резерв на випадок непередбачуваних ситуацій, але й чітко уявляють, яким вони хочуть бачити своє життя.

Більшість людей не знають, скільки вони повинні заощаджувати або інвестувати, - пише Сетхі. – Вони просто вихоплюють випадкове число з повітря, а потім відчувають провину протягом наступних 45 років.

З'ясуйте, що саме ви хочете робити зі своїми грошима: чи то повністю звільнитися з роботи до 60 років, чи то відкрити власний бізнес, коли закінчите працювати з 9 до 5.

Після того, як ви визначилися з цим, вам потрібно створити графік і скласти план, - пише Сеті. – Побудуйте систему, щоб ви ніколи не були притиснуті до стіни.

4. Живіть за принципом 80/20

Багаті люди живуть за принципом 80/20: 80% ваших результатів приносять 20% ваших зусиль, - пише Сетхі. – У бізнес-середовищі це може означати, що 80% прибутку приносять 20% клієнтів.

Але на особистому рівні це означає, що замість того, щоб перейматися питаннями вартістю $3, наприклад, чи варто купувати латте або готувати каву вдома, зосередьтеся на питаннях вартістю $30 000, наприклад, чи можете ви домовитися про підвищення зарплати або значно знизити витрати на житло.

5. Зосередьтеся на цінності, а не на вартості

Звичайно, ви можете заощадити трохи грошей, завжди обираючи найдешевший варіант. Але економія кількох доларів може бути не варта гіршого продукту чи досвіду.

Багаті люди, які вміють поводитися з грошима, дбають не лише про витрати - вони дбають про цінність, - пише Сетхі.

Він навів приклад того, що вирішив заплатити за персонального тренера, замість того, щоб намагатися навчитися самому за допомогою безкоштовних ресурсів, таких як відео на YouTube.

Заплативши комусь, я врятував себе від нескінченних розчарувань - і отримав щось набагато цінніше: ЧАС, - написав він.

Сетхі підкреслив, що це правило слід застосовувати до речей, які мають для вас найбільше значення. Вирішіть інвестувати в кілька ключових сфер, замість того, щоб витрачатися на речі, які не є для вас важливими.

Нещодавно селф-мейд мільйонер розповів про 5 щоденних звичок, які принесли $1,2 млн.

Джерело: CNBC

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин