RU UA
1

Як випрати речі, якщо відключили воду: популярні методи

Суспільство 20:44 - 21 листопада 2022

Розповідаємо про різні методи, як випрати речі без подачі води з водопроводу

Прання білизни без подачі води

Як випрати речі без води / Фото: Getty Images

Зараз важко уявити прання речей без пральної машини. Але бувають ситуації, коли доводиться прати речі не зовсім звичними для нас способами, наприклад без подачі води. Здається, що ситуація безвихідна, але ми розповімо, як випрати речі, якщо відключили подачу води із системи.

Як випрати речі в пральній машинці без води

Як можна випрати білизну без водопроводу / Фото: Getty Images
  1. Спочатку треба подбати про зливу. Це знадобиться у випадку, якщо ви придбали пральну машинку і ще не підключили її. Для підключення зливу закріпіть шланг зливу в раковині або покладіть у ванну або великий таз. Якщо ваша машинка вже була підключена, пропустіть цей пункт.
  2. Завантажте одяг у барабан і щільно закрийте дверцята.
  3. Засипте порошок або залийте гель для прання у призначений для цього відсік.
  4. Наберіть цебро теплої води. Температура води не має значення, адже машинка сама підігріє до потрібної температури, яка буде виставлена.
  5. Увімкніть машину та виберіть потрібний режим прання. Після цього натисніть кнопку старту.
  6. Машинка почне гудіти і намагатиметься набрати воду, без якої не зможе запустити прання. Кухолем або іншою ємністю об'ємом приблизно 1 літр налийте воду з відра у відсік для прального порошку. Залийте воду якнайшвидше, але стежте, щоб не заляпати машинку із зовнішнього боку. Також слідкуйте за тим, щоб вимився весь засипаний порошок.
  7. Поки ви заливаєте воду, стежте за тим, чи машина ще гуде. Вона видаватиме специфічні звуки доки їй не буде достатньо води для прання. Важливо, щоб ви якнайшвидше залили воду, щоб машинка не запідозрила, що щось не так.
  8. Після чого залиште машинку на ту кількість часу, яка передбачена для прання у вибраному режимі. Тому якщо при виборі режиму швидкого прання вже через 8-10 хвилин вам знову треба буде підійти до машинки. Слідкуйте уважно, щоб не пропустити момент, коли вона зіллє воду і їй знадобиться вода для полоскання.
  9. У цей момент залийте воду також, як написано вище, щоб машина могла розпочати процес полоскання. Майте на увазі, що цього разу води знадобиться більше.
  10. Якщо обрана вами програма передбачає додаткове полоскання, воду доведеться заливати і втретє. Якщо це не передбачено, то машинка після полоскання сама зіллє воду і почне процес віджимання.

Як випрати речі та білизну без пральної машини

Тепер розглянемо, як випрати речі без використання пральної машини. Пропонуємо вам кілька незвичайних або навіть божевільних способів прання

Ручне прання

Ручне прання збереже делікатність речей / Фото: Getty Images

Ні для кого не секрет, що ручне прання делікатніше машинного і воно краще підходить для речей з ніжних тканин, тому що передбачає нижчу температуру і меншу кількість перемішування. При ручному пранні зменшується ймовірність того, що річ "сяде", вицвіте або втратить форму. Вивчіть всю інструкцію з етикетки, якщо виробник рекомендує ручне прання, то краще наслідувати пораду. В іншому випадку річ можна не впізнати після прання.

Якщо на речі є плями, то краще обробити їх засобом для виведення плям або господарським милом і залишити на 15 хвилин перед пранням. Потім замочіть речі у теплій воді з розчиненим у ній порошком чи пральним гелем на півгодини. Якщо річ сильно забруднена, то залиште її відкисати години на півтори-дві. Якщо річ боїться гарячої та теплої води, то краще замочуйте та стирайте у прохолодній.

Потім переходимо до прання. Збовтайте речі руками, прокрутіть їх як у пральній машині. Найзабрудненіші ділянки потріть окремо. Намагайтеся не перекручувати одяг, щоб не розтягнути тканину. Потім вилийте пінну воду і прополощіть речі у чистій воді.

Прання речей ногами

Незвичайні способи прання речей / Фото: Getty Images

Яким би парадоксальним не здавався цей метод, але він має місце бути. До того ж, прання ногами, на відміну від ручного методу, виглядає простіше та веселіше. Він підходить для великих речей, постільної білизни, пледів та джинсів. Делікатні тканини навряд чи "переживуть" такий метод.

Замочіть речі у великому тазі у теплій воді з порошком або пральним гелем на 20-30 хвилин. Багато води не лийте, нехай вона лише трохи прикриває речі, інакше жодної економії прального засобу не вийде. Трохи зачекайте. А потім відбувається найцікавіше - просто тупцюйте по речах 5-15 хвилин. Тривалість часу залежить від рівня забруднення.

Пройдіться по всій площі і переверніть речі кілька разів, щоб вода з силою придавила та вибила бруд із речей. Потім прополощіть речі у прохолодній воді. Таким чином можна випрати навіть запущені тканини.

Прання вантузом

Прання речей без води / Фото: Getty Images

Такий нестандартний спосіб прання речей підійде саме для запущених випадків та брудної білизни. Тільки для прання потрібно буде купити новий вантуз. Речі потрібно замочувати так само, як і в попередніх випадках, потім потрібно буде взяти вантуз і почати енергійно їм працювати, начебто ви намагаєтеся прочистити ванну. Завдяки такому способу можна відпрати навіть складні плями, якщо ви їх попередньо обробили засобом для виведення плям.

Прання з пральною дошкою

Класичний метод, яким ще користувалися наші бабусі. Технологія така ж: замочуємо, стираємо (тремо речі об дошку), полощемо. Спосіб не підійде для тонких речей.

Сухе чищення

Попередні методи були досить грубими та не підходили для делікатних тканин. Цей метод призначений саме для таких речей.

Для початку давайте уточнимо що входить у поняття делікатних тканин:

  • шовкові вироби;
  • твід та кашемір;
  • натуральна шкіра та замша;
  • штучне і натуральне хутро.

Принцип цього методу полягає у застосуванні спеціальних засобів для очищення тканин. Нанесіть сухий порошок на виріб, далі відбудеться хімічна або механічна взаємодія з матеріалом. Через необхідний проміжок часу склад, що чистить, треба видалити за допомогою м'якої щітки або губки.

При хімічному впливу молекули очищувача здатні притягнути до себе забруднюючі елементи і вони легко виводяться з волокон тканини.

Механічний спосіб має на увазі чистку абразивним порошком. Він працює за принципом скрабу та застосовується для обробки виробів з хутра.

Прання із застосуванням піни

Використовуйте піну, щоб випрати плями / Фото: Getty Images

Густа мильна піна легко усуне локальні забруднення без шкоди для одягу. Спосіб очищення простий:

  1. Розчиніть у невеликій кількості води миючий засіб, пральний порошок або звичайне мило.
  2. Збийте отриманий розчин губкою до утворення піни.
  3. Нанесіть склад, що утворився на брудне місце.
  4. За допомогою махрової серветки або мочалки витріть насухо.
  5. Після проведених маніпуляцій прополощіть речі.

Такий спосіб прання широко використовується для очищення підлогових та килимових покриттів у домашніх умовах. Крім цього, очищення за допомогою піни – чудове рішення щодо догляду за драповими та кашеміровими пальтами, тонкими шовковими виробами. Під час обробки тканинні волокна мінімально просочуються миючим засобом. Для рятування від мила вам вистачить малого обсягу холодної води.

Тепер ви знаєте, як легко випрати речі навіть при відключенні води у водопроводі.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин