Не лише комфорт, але й здоров’я: як правильно одягатися в мороз
Правильно вдягнутися взимку буває не так легко, як може здатися на перший погляд, адже потрібно підібрати одяг, щоб не змерзнути й не спітніти й при цьому гарно виглядати

Як правильно вдягнутися в мороз, щоб не замерзнути й не спітніти/Фото: Scott Olson/Getty Images
Багато хто стикається з проблемою правильного підбору одягу для виходу на вулицю взимку. Адже часто буває так, що ноги мерзнуть, а тіло водночас пітніє. У такому випадку важливо не лише комфортно почуватися, але й не застудитися, коли на ослаблений організм постійно чекають віруси. Ділимось простими хитрощами, які допоможуть вдягатися "по погоді" й почуватися тепло та комфортно.
- Як випрати речі, якщо відключили воду: популярні методи
Багатошаровість
Для кращого збереження тепла у холодну погоду важливо дотримуватися принципу багатошаровості, але це не означає, що потрібно просто вдягти футболку під светр.
Першим шаром одягу найкраще буде одягти термобілизну, оскільки вона добре зберігає тепло й виводить вологу на верх, тому ваше тіло завжди залишатиметься сухим. Важливо обирати термобілизну із синтетичних тканин, а не натуральних, адже вони краще виводять вологу. До термобілизни відносять футболку, й штани і деколи шкарпетки.
Другим шаром потрібно брати утеплення. Таким одягом може стати светр, фліс чи худі, а також джинси, брюки чи спортивні штани.
Верхнім шаром буде захисний – це куртка, взуття, шапка і шарф.
Матеріали
Потрібно пам'ятати, що натуральні тканини, такі як бавовна чи шерсть (для контакту з тілом), хоч і приємні для тіла, але не найкраще підходять у зимову погоду. Вони погано зберігають тепло й швидко накопичують вологу. Тому, як ми писали вище, обирайте синтетику, хоча б для найнижчого шару одягу.
Найкращий матеріал для середнього шару одягу – це фліс чи шерсть. Вони чудово тримають тепло, але пам'ятайте, що коли на вулиці волога, то шерстяний светр може її швидко увібрати. З флісом та іншою синтетикою цього можна не боятися.
Обирайте матеріал куртки чи пальта в залежності від того, наскільки ви активні на вулиці. Якщо ви лише повільно прогулюєтеся, то можете дивитися на важкі брезентові тканини із синтетичними наповнювачами. А от пуховик найкраще підійде для активних взимку людей. Він буде легшим при тих же теплових характеристиках, але дивіться, щоб зовнішній матеріал куртки був водовідштовхувальним, а в ідеалі й щоб сам пух був просочений водовідштовхувальною речовиною.
Головні убори та рукавиці краще обирайте з акрилу та флісу. Причина все та ж – вони краще зберігають тепло й довше залишаються сухими.
Як одягтися тепліше
- Якщо у вас сильно мерзнуть ноги, то вдягніть дві пари шкарпеток – знизу синтетичні, а зверху шерстяні. Також можете покласти дві устілки у взуття.
- Якщо вдягли термоштани, то на верхні штани мають бути вільними, а не щільно прилягати. Тоді простір між шарами зберігатиме тепло.
- Не вдягайте вкорочені штани в мороз, а обирайте довжину, щоб повністю закрити ноги й не оголювати щиколотки.
- Заправляйте штани у взуття, якщо вони високі.
- Зимове взуття має бути вільним, оскільки тісне може порушити кровообіг й ви швидше замерзнете.
- Одягайте баф або балаклаву. Коли ви їх натягуєте на носа то тепло під час видиху частково йде всередину й зберігається, а також дозволяє не обвітрювати лице.
Раніше ми розповіли, чому не можна залишати випраний одяг на ніч у машинці. Дізнайтеся, чому слід відразу виймати одяг з пральної машинки та розвішувати сохнути.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!