В Одеській області на узбережжя викинуло мільйони блакитних медуз-корнеротів. Фото
За словами дослідників, причиною такої кількості медуз на узбережжі є дуже сильний шторм у Чорному морі

Узбережжя в Одеській області вкрито мільйонами медуз-корнеротів/Фото: Ivan Rusev/Facebook
Нещодавно у Чорному морі відбувся сильний шторм, який викинув на узбережжя Національного природного парку "Тузлівські лимани" мільйони медуз-корнеротів. Шторм був настільки сильним, що у деяких місцях Одеської області знищив широкі пляжі, а в інших сформував нові ділянки пляжної зони.
Деталі
Доктор біологічних наук, професор Іван Русєв на своїй сторінці у соціальній мережі поділився знімками блакитних медуз й зазначив:
Зазвичай, останніми роками, у таку пору під час штормів, море збирає і викидує на пересип чимало сміття. А зараз його - на радість мало. Але, найяскравішим виявом шторму було те, що по всій береговій зоні моря, у межах нацпарку, воно викинуло мільйони медуз-корнеротів.




За словами науковця, зазвичай медузи не залучені до харчових ланцюгів природних екосистем моря і їх, за винятком аматорського поїдання шакалами чи сірими воронами, ніхто не їсть як кормовий об'єкт. Але хвильові процеси моря скоро їх перетворять на "біологічний пил", який і буде залучений у харчовий ланцюг морських та лиманних екосистем.
Раніше ми повідомили, що біля української станції "Академік Вернадський" пінгвіни готуються стати батьками. Вчені помітили 5 пар птахів, які відклали перші яйця.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!