Символ стійкості та сили: 9 об'єктів, зроблених з металу "Азовсталі"
Ми підготували для вас добірку об'єктів, які збудовані з особливої сталі

Об'єкти, які зроблені з металу "Азовсталі"/Фото: wikipedia.org
Металургійний комбінат "Азовсталь" став символом протистояння російським окупантам. Українські воїни були такими ж мужніми, сильними та стійкими, як сам завод. Ми підготували для вас добірку 9 об'єктів, створених із використанням металу "Азовсталі". У список увійшли сім українських та два закордонних.
Напис "Вірю в ЗСУ"

Цей напис встановили перед презентацією проєкту "Азовсталь. Символ незламності" від United24 у Києві. Це була остання поставка матеріалу перед повномасштабним наступом росіян.
17-метровий напис "Вірю в ЗСУ" зроблений з металу "Азовсталі" та розміщений на території Національного музею історії України у Другій Світовій війні. Однак згодом об'єкт демонтували, а з цього матеріалу створили останній наклад браслетів "Символи незламності".
Українська залізниця

За даними Метінвесту, з 1952 року всі рейки в Україні випускаються в "Азовсталі". Тож якщо ви часто подорожуєте "Укрзалізницею", у вас є всі шанси побачити метал комбінату.
НСК "Олімпійський"

Це універсальна спортивна споруда у Києві, головна арена України. На стадіоні проходив матч-відповідь за Суперкубок УЄФА 1975 року, було проведено сім матчів футбольного турніру Літніх Олімпійських ігор 1980 року та п'ять матчів чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Під час реконструкції до Євро-2012 використали 1 700 тонн сталі виробництва "Азовсталі" та Маріупольського меткомбінату імені Ілліча.
Новий саркофаг на Чорнобильській АЕС

Саркофаг, побудований над четвертим енергоблоком, що вибухнув, поступово руйнувався. Тому вирішили збудувати так званий "новий безпечний конфаймент" – пересувний саркофаг.
Концептуальний проєкт представили на громадських слуханнях в березні 2004 року в місті Славутич. На виробництво пішло 2 тисячі тонн сталі "Азовсталі". На сьогодні він вважається найбільшим пересувним сталевим об'єктом у світі з вагою 36 тисяч тонн.
Дарницький міст в Києві

Дарницький міст побудований через річку Дніпро у Києві 1951 року. По ньому можуть пересуватися автомобілі та поїзди. На зведення мосту довжиною більше кілометру пішло майже шість тисяч тонн металу "Азовсталь".
Пішохідний міст

Міст, який витримав удар росіян 10 жовтня 2022 року, також створений з особливої сталі. Його відкрили 3 роки тому, а на зведення металевих частин використали 5 500 тонн сталі комбінату "Азовсталь".
ЦУМ у Києві

Центральний універсальний магазин Києва розташований на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Хрещатик. Був збудований ще у 1930-х. У 2012-2016 роках була проведена реконструкція зі збереженням історичного фасаду будівлі у незмінному вигляді.
Це вдалося зробити за допомогою 500 тонн металевих конструкцій "Азовсталі", а також комбінату імені Ілліча.
Лайнер Flying Сlipper

Це п'ятищогловий парусник зі сталевим корпусом, який використовується як круїзне судно. Лайнер вважається найбільшим судном світу. На виробництво пішло 3 000 тонн сталі з комбінатів імені Ілліча та "Азовсталі".
Міст Святого Георгія, Генуя

У 2018 році італійське місто Генуя накрила потужна злива. Внаслідок цього міст, який з'єднував дві частини міста і сполучав Лігурію з портом і основними європейськими транспортними коридорами, обвалився.
На його місці збудували новий, на виробництво якого пішло 18 500 тонн сталі комбінату "Азовсталь" та італійського заводу Trametal.
Раніше ми писали, що у листопаді з музеїв Києва таємно вивезли 51 картину. Мистецькі роботи було вивезено буквально за декілька годин до масованого обстрілу рф.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!